Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
kopretinka
lujza.j
teším sa.... dostala som hromadu propolisu, kusisko včelieho vosku , sáčok voňavých sušených ruží, mätu musím vysušiť.....
jááááááááááj závidím ti
náhoda....naj sa teším tým ružiam...celé hlavy....
ja som bola oberať v parku potme prd som videla
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
lujza.j
kopretinka
lujza.j
teším sa.... dostala som hromadu propolisu, kusisko včelieho vosku , sáčok voňavých sušených ruží, mätu musím vysušiť.....
jááááááááááj závidím ti
náhoda....naj sa teším tým ružiam...celé hlavy....
ja som bola oberať v parku potme prd som videla
tiež som šklbala lupene...ale to boli obyč. nevoňavé.....usuším a nasypem na vrch, pre estetiku....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ja som naložila do oleja a lúhujem.....aj vanilkový lusk
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

a čo konkrétne idete robiť s tým propolisom? Ja mam ja v alkohole, aj taky sólo. Tenm čo je v alkohole som dala do poharika a tuším sa ten alkohol odparil, ostala mi iba tuhá vrstva na dne - skusim to dat do teplého kúpeľa, či sa to nestane náhodou tekuté.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dáša_
a čo konkrétne idete robiť s tým propolisom? Ja mam ja v alkohole, aj taky sólo. Tenm čo je v alkohole som dala do poharika a tuším sa ten alkohol odparil, ostala mi iba tuhá vrstva na dne - skusim to dat do teplého kúpeľa, či sa to nestane náhodou tekuté.
neviem, ale pre istotu mám myslím, že teplom by sa rozpustil....keby som ho šupla do poslednej fázy do mydla...?neviem....na slnku sa pustí...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

a ešte jedna otázka - máte už nejaké zloženie tukov, ktoré preferujete? Som sa zamýšľala, že najlepšie by bolo mať zabehnuté zloženie tukov a začať experimentovať jednak s tekutinou, v ktorej sa rozpúšťa NaOH a potom s prídavnými latkami v stope. Lebo je otázkou, aké vlastne to výsledné mydlo má byť - ako má byť tvrdé, ako má mydliť, umývať... A toto základné sa mi javí, že zabezpečuje hlavne správne zloženie tukov na začiatku. alebo sa mylim?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_
a ešte jedna otázka - máte už nejaké zloženie tukov, ktoré preferujete? Som sa zamýšľala, že najlepšie by bolo mať zabehnuté zloženie tukov a začať experimentovať jednak s tekutinou, v ktorej sa rozpúšťa NaOH a potom s prídavnými latkami v stope. Lebo je otázkou, aké vlastne to výsledné mydlo má byť - ako má byť tvrdé, ako má mydliť, umývať... A toto základné sa mi javí, že zabezpečuje hlavne správne zloženie tukov na začiatku. alebo sa mylim?
teba experimentovať,skúšať s kalkulačkou....tam uvidíš aj to,aké tvrdé,aké ošetrujúce,aké bude mať bubliny mydlo podľa tvojho zloženia.Alchymistku si už prečítala?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
teba experimentovať,skúšať s kalkulačkou....tam uvidíš aj to,aké tvrdé,aké ošetrujúce,aké bude mať bubliny mydlo podľa tvojho zloženia.Alchymistku si už prečítala?
s kalkulačkou som experimentovala, preto ma napadlo, ze je idealne si nájsť nejaké vyhovujúce zloženie tukov a potom už len experimentovať podľa toho, čo som písala.

Alchymistku mám prečítanú, teraz postupne študujem fórum a púšťam si videá. Tam som napríklad videla, že niekto NaOh rozpúšťa priamo na zmrnutej tekutine. Nie iba vychladenej, ale normálne kusy ľadu. Ja som davala mlieko tak, ze som ho nechala rozmrznúť a nádobu som dala do misky, v ktorej bol ľad. Teraz mrazim pivo

Mám už aj objednanú knihu Prírodní mýdla http://www.martinus.sk/?uItem=108539 len musím čakať
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

áno,kusy ľadu,aj ja som tak robila,NaOH totiž vyvinie neskutočné teplotu,ten ľad sa rýchlo roztopí.Ja skúšam už len svoje recepty,a už som aj jeden zavrhla,mydlo sa drobí.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
áno,kusy ľadu,aj ja som tak robila,NaOH totiž vyvinie neskutočné teplotu,ten ľad sa rýchlo roztopí.Ja skúšam už len svoje recepty,a už som aj jeden zavrhla,mydlo sa drobí.
ako dlho si čakala, kým si to mydlo vyskúšala? Ja tiež v podstate robím svoje recepty, zatial mam akurat cokoladove dosť mäkke. Tak možno polovicu davky "prerobim" a polovicu necham schnuť ešte aspon do vianoc
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

no,vraj po dvoch dňoch sa mydlo už môže používať,otestuje sa lakmusom alebo jazykom Lenže tie dva týždne sú na to,aby mydlo vyschlo,lebo nevyschnuté,mäkké sa rýchlo minie,rozpustí sa.Na zahraničných stránkach doporučujú aj 4-5 týždňov.100% olivové určite nebude po 2 týždńoch,Pravé kastílske sa necháva aj rok sušiť.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

v podstate sa hovorí, že zmydeľnovanie by malo prebehnúť do 24 hodín. A hlavne, keď sa počíta s pretučnením cca 5-10%, tak by naozaj po tych 24 hodinách už nejaký hydroxid už nemal byť. Ak bol dobre rozmiešaný napríklad a neostal niekde v hromade.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ja dávam pretučnenie iba 5%,lebo keď prerábam,tak pridávam olej
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tak som dala prve mydlo do pouzivania a synáčikovi nevonia. A ja som chcela prave take mydlo, kde nebude nič pridane. Je z kozieho mlieka s medom a ovsenymi vlockami. A teraz rozmyslam, ci to nechat tak, alebo to skusit prerobit... Mozno budu este dolezite dlhsie ucinky, ci bude koza pozitivne reagovat ...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

neprerábaj,používaj ho ty,vyskúšaj,uvidíš,hlavne,že nesmrdí.
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Tak dievčence, v nedeľu som varila prvé u olejov a ešte dnes je mäkké. Robila som podľa receptu, palmový, repkový. Všetko fajn, dala som do foriem , formy do kartónovej škatule a prihodila uterákom. Asi po 3 hodinách som to pozrela, teda len jedným očkom a škatuľa bola teplá, aj hmota bola oveľa teplejšia ako, keď som ju liala. Dnes ma to už vytočilo a vybrala som z foriem, skrátka som tie formy vyzliekla z mydla, ale vôbec nie je pekné hladké, na forme zostali zbytky, prosím raďte či z toho niečo bude.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

prepočítala si si to podľa kalkulačky? tá teplota a to zahrievanie je v poriadku,to prebiehala gélová fáza.nedala si veľa vody?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Antea
Tak dievčence, v nedeľu som varila prvé u olejov a ešte dnes je mäkké. Robila som podľa receptu, palmový, repkový. Všetko fajn, dala som do foriem , formy do kartónovej škatule a prihodila uterákom. Asi po 3 hodinách som to pozrela, teda len jedným očkom a škatuľa bola teplá, aj hmota bola oveľa teplejšia ako, keď som ju liala. Dnes ma to už vytočilo a vybrala som z foriem, skrátka som tie formy vyzliekla z mydla, ale vôbec nie je pekné hladké, na forme zostali zbytky, prosím raďte či z toho niečo bude.
myslis to pre zaciatocnikov....robila som ho ako prve....vyslo vyborne....ziadny problem...tiez podla receptu ....
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Presne podľa receptu, dnes varím ďalšie tak uvidím či náhoda alebo moja neschopnosť.
PS: lujza, odpovedala som na tvoj posledný príspevok a zrazu zmizol aj mojou odpoveďou, tak prepáč, neviem čo sa stalo.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

nepomýlila si sa pri vážení niektorej ingrediencie? pošli mi to,kuknem....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať