Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
Dáša_
lujza.j
Dáša_
myslíš, že nakysnuté to už tie b vitamíny neobsahuje?

inak, jak som včera obzera tie mydla po obchodoch, tak viac ma zaujali mydelničky, také milé porcelánove mali. Ja práve zisťujem, že by som na umyvadlo potrebovala ešte aspoň 2 kusy, až to mám kde porozkladať a môžem nútiť rodinu k testovaniu
Ja mam 5 mydelniciek....potom este mydla v policke kde je taky kosik....takze nacatych xy ks,ale nie moje este.....pivne od manufaktury je dokonale....

no presne, od manufaktúry to bolo, len som si nemohla spomenúť na meno firmy Ale prziznám sa, cez 4€ mi bolo ľúto dať Aj ke´d pre porovnanie by bolo fajn
Hej ich mydla su drahe,ale ked vidím 80g za 3 e a je to nasa domaca vyroba,tak...
Ich mydlo krasne voni aj na kozi.... ma krasnu kremovu penu...a k tomu telove mlieko...konec...to je TOP ako koza voni....
no, ja mám pocit, že tie včerajšie mydlá všetky stáli viac ako 4€, aj keď som to vlastne už potom prestala kontrolovať, koľko to je. Je pravda, že to bol aupark a tam je to asi drahe samo o sebe... Ale ke´d hovoríš, možno sa buchnem po vrecku Práve som dostala skvelý nápad, manžel bude mať narodky tomu sa hovorí dve muchy jednou ranou ...
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tie mydla aj ich ostatok je drahy vsade na nete v kamennom aj v Prahe....ja v prvotnom mydlovom osiali som kupila vsetky....aj ich mam otestovane,ktore ano a ktore neé...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
Tie mydla aj ich ostatok je drahy vsade na nete v kamennom aj v Prahe....ja v prvotnom mydlovom osiali som kupila vsetky....aj ich mam otestovane,ktore ano a ktore neé...
no, je rozhodnute, bude to pivove a čo je od nich ešte dobre? Keď to máš otestované. Aby som siahla po istote
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dáša_
lujza.j
Tie mydla aj ich ostatok je drahy vsade na nete v kamennom aj v Prahe....ja v prvotnom mydlovom osiali som kupila vsetky....aj ich mam otestovane,ktore ano a ktore neé...
no, je rozhodnute, bude to pivove a čo je od nich ešte dobre? Keď to máš otestované. Aby som siahla po istote
Vinove, verbena, s bahnom s mrtveho mora s riasami to biele.....
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

kopretinka
tak vyhodím asi to mydlo z masti,jedno sa veľmi láme,druhé má síce dobrú konzistenciu,ale na povrchu sa vytvorili kapsy s NaOH,aj to lámanie je príznak vysokého obsahu naOH....zohnala som fenoftalein,aj po viac ako týždni reaguje na ružovo-dôkaz vysokého obsahu NaOH........nechápem to,všetko bolo podľa kalkulačky.........aj po prerobení a dodaní oleja je stále lámavé
Nebude to tým, že masť bola solená alebo nie?
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Dáša_
aj pokožka je hnedá, kým sa nespláchne

ešte dobre, že o tej masti hovoríte - som včera v obchode pokukovala po slanine. Ušetrila som si prácu

Inak, videla som mydlo s pivovarskými kvasnicami. Teda tak bolo napisané. a rozmýšľam, ako sa vlastne kvasnice v takom mydle budú správať ?
Dáša_
aj pokožka je hnedá, kým sa nespláchne

ešte dobre, že o tej masti hovoríte - som včera v obchode pokukovala po slanine. Ušetrila som si prácu

Inak, videla som mydlo s pivovarskými kvasnicami. Teda tak bolo napisané. a rozmýšľam, ako sa vlastne kvasnice v takom mydle budú správať ?
Nie je sú tam náhodou sušené, rozdrvené na prášok-Pangamin.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Antea
[
Nie je sú tam náhodou sušené, rozdrvené na prášok-Pangamin.
to by mohlo byť - uvidíme.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Antea
kopretinka
tak vyhodím asi to mydlo z masti,jedno sa veľmi láme,druhé má síce dobrú konzistenciu,ale na povrchu sa vytvorili kapsy s NaOH,aj to lámanie je príznak vysokého obsahu naOH....zohnala som fenoftalein,aj po viac ako týždni reaguje na ružovo-dôkaz vysokého obsahu NaOH........nechápem to,všetko bolo podľa kalkulačky.........aj po prerobení a dodaní oleja je stále lámavé
Nebude to tým, že masť bola solená alebo nie?
soľ nemá vplyv na reagovanie Naoh....a bola nesolená
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Antea
Nie je sú tam náhodou sušené, rozdrvené na prášok-Pangamin.
Pozerám, pozerám a ten pangamín vidím iba ako tablety. Snáď by to šlo rozdrviť na prášok. Ak nie sú poťahované.
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Dáša_
Antea
Nie je sú tam náhodou sušené, rozdrvené na prášok-Pangamin.
Pozerám, pozerám a ten pangamín vidím iba ako tablety. Snáď by to šlo rozdrviť na prášok. Ak nie sú poťahované.
Nie sú poťahované, sú to len také kvasnicové peletky, teda tie čo sme my kupovali, hádam to od vtedy nezmenili.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mydlím....s vlašskými orechami, medom, včelím voskom a propolisom....len ten hajzel propolis...neviem či sa pustí...neviem či v lázni dosiahnem bod topenia...80-104st.,.....vrrr
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
mydlím....s vlašskými orechami, medom, včelím voskom a propolisom....len ten hajzel propolis...neviem či sa pustí...neviem či v lázni dosiahnem bod topenia...80-104st.,.....vrrr
vyzera to dosť luxusne, tak som zvedava, ako dopadneš. Mne sa momentálne nejak do mydlenia nechce.

Ale pustila som do používania už hotové mydlá a celkom milo som prekvapená tým, že nemajú vôbec tendenciu sa nejak rozmočiť, sú pekne kompaktné. Akurát mydliť by mohli viac, ale tomu nabudúce skúsim pomocť
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som včera ráno robila z glycerínovej hmoty, kokosové-/kokos+med+vôňa/kávové-/1silné presso+soc+trošku medu+čokopomarančová vôňa/ ružové v strede ruža +vôňa, sypaný ovocný čaj + vôňa divoká višeň, citronovo-medovo-klinčekové/med, citron, citronová sušená kôra,klinčeky a klinčeková aróma....
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

S napätím očakávam, ako si dopadla s propolisom
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dáša_
S napätím očakávam, ako si dopadla s propolisom
aj ja....voní krásne...dala som tam jemnú vôňu...sladký melon a kiwi....velmi sa k tomu medu a všetkému hodí....ale neviem....vosk tuhne strašne rýchlo a propolis neviem či sa rozložil-pustený úplne nebol, ale ani tuhý nie...v tej lázni nedosiahnem takú teplotu....uvidím aká bude štruktúra ked ho večer rozrežem, je možné že vosk bude zgclý v malých množstvách-gulkách......
ostal mi hrniec so zbytkom propolisu...ide kuknúť na nete či je na propolis v hrnci nejaký grif.....lebo na iné teda textil je grif iba jeden ...do koša...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zatial takto....
DSC_0066.jpg  
DSC_0065.jpg  
1/1
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
Dáša_
S napätím očakávam, ako si dopadla s propolisom
aj ja....voní krásne...dala som tam jemnú vôňu...sladký melon a kiwi....velmi sa k tomu medu a všetkému hodí....ale neviem....vosk tuhne strašne rýchlo a propolis neviem či sa rozložil-pustený úplne nebol, ale ani tuhý nie...v tej lázni nedosiahnem takú teplotu....uvidím aká bude štruktúra ked ho večer rozrežem, je možné že vosk bude zgclý v malých množstvách-gulkách......
ostal mi hrniec so zbytkom propolisu...ide kuknúť na nete či je na propolis v hrnci nejaký grif.....lebo na iné teda textil je grif iba jeden ...do koša...
a keby si skúsila alkohol ako "rozkladač" ?

skúsim to aj ja, len teraz sa mi nechce, asi az po dovolenke
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
Zatial takto....

to 102 je pocet mydiel, čo si vyrobila? Poradové číslo? Ta obdlžnikova formička vyzerá super.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dáša_
lujza.j
Zatial takto....

to 102 je pocet mydiel, čo si vyrobila? Poradové číslo? Ta obdlžnikova formička vyzerá super.
nie, to je váha....obdĺžniková forma nedrží tvar...vyvaľuje sa do strán...dala som za nu nejakých 8e ...na nete v čr, za 3,50...

kupila som si konopný olejasi zmydlím..len neviem kde to poukladám ...včera ešte 4olejové s mandarinkovou silicou a kokosovo-čoko s banánovou vôňou....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
Dáša_
lujza.j
Zatial takto....

to 102 je pocet mydiel, čo si vyrobila? Poradové číslo? Ta obdlžnikova formička vyzerá super.
nie, to je váha....obdĺžniková forma nedrží tvar...vyvaľuje sa do strán...dala som za nu nejakých 8e ...na nete v čr, za 3,50...

kupila som si konopný olejasi zmydlím..len neviem kde to poukladám ...včera ešte 4olejové s mandarinkovou silicou a kokosovo-čoko s banánovou vôňou....
konopny som mydlila. aj s jogurtom mydlo ostalo lahko zelenkavé.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať