Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vyskúšala som 100% olivové nepení...skôr slizové je...neviem či by bolo iné s pridaním trochu cukru....

100% olivové mydlo je pri styku s vodou mäkké, slizké a zle (ak vôbec!) pení. Pri čerstvých mydlách starých do niekoľkých mesiacov penu vôbec nečakajte...

tak....ho teda nechám ešte zrieť....
Naposledy upravil lujza.j : 11.09.13 at 15:43
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Čo obsahujú mydlá?
Vo všeobecnosti kyselinu (tuky, oleje), základnú látku (hydroxid sodný, draselný,...) a vodu. Plus parfumy, konzervanty, farbivá a aditíva s rôznym cieľom a účinkom. Práve „plusy“ v mydle ho môžu robiť rizikovým pre pokožku detí či našu. Spomeňme test nemeckého spotrebiteľského časopisu Öko-Test-Magazin. Test odhalil, že výrobcovia mydiel pridávajú do svojich výrobkov umelé farbiace a vonné látky, ktoré sú zbytočné a mnohé z nich i zdravotne závadné. Ako perličku uviedol časopis informáciu, že niektorí výrobcovia používajú na výrobu mydla namiesto živočíšnych a rastlinných tukov použitý fritovací olej.

Škoda, že zatiaľ na Slovensku nie sú dostupné výsledky podobného testu aspoň na bežné mydlá domáceho, prípadne českého pôvodu, ktoré tvoria veľkú časť ponuky v obchodoch. Nehovoriac o teste mydiel určených na pokožku detí...
http://www.rodinka.sk/zdravie/zdravi...bsahuju-mydla/
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

pár príspevkov dozadu som tu práve nad tými "prídavnými" látkami meditovala. Celá naša rodina vlastne prešla pôvodne od rôznych voňavých mydiel k najobyčajnejšiemu detskému s minimom vône a prídavných látok. Ale až teraz, keď som skúsila vlastné, tak som sa dobre pozrela na to detské, aj tam je všeličo, ale naša koža to tolerovala. No a pritom vlastnom mydle sa mi nejak zazdalo, že mi vlastne tie vone chybajú. Tak musím nájsť nejakú zlatú strednú cestu. Teraz sme opatrne začali pár mydiel testovať, tak uvidíme...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

viem......toto som našla teraz hladám nejaké recepty....ja som začala testovať olivové, ale odložím ho.....dala som na test škoricovo-medové...je fajn ...voní po škorici a mydlí-pení...žiadna pridaná umelá vôňa....len neviem z akých olejov som ho robila
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Daška kuk tu...možno nejaké prírodné vône nájdeš nemám to ešte prekukané

http://www.ekokoza.sk/sk/Vyroba-mydi...sok.html?cur=1
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
ak mozem poradit /mozno to tu uz je/, tak kokosovy olej dodava mydlu schopnost penit a cistit. A krasnu vonu, bez chemie sa mne podarilo dosiahnut pridanim rozomleteho struku vanilky, skorice bez cukru a jednou flastickou liehovej prichute vanilka . Davala som to do jogurtoveho mydla / navod na modernej alchymistke/, dodala som plus dve cajove lyzicky medu. Mydlo krasne voni, radost sa s nim umyvat a chytilo aj taku medovu farbu. Druhe vonave mydlo bez chemie - ovocne peelingove - roztrhala som sacky ovocneho caju, asi 10, nechala ho macerovat v oleji, iba cez noc a pouzila som potom olej aj s jadierkami komplet na vyrobu / v oleji asi 1 dcl/, samozrejme som pridala aj dalsie potrebne mnozstva olejov a tukov / bambucke maslo napr./, pridala este rozomlety vanilkovy struk, zase trochu skorice. Mydlo ziskalo fialkovastu farbu, vdaka caju , je peelingove a stale ma ovocnu vonu. Ine mydlo_ farbila som cervenou paprikou, peni kvoli nej pekne a cisti ako diabol, velmi vhodne na velmi spinave ruky.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

A nebol problem s príliš rýchlym zhustnutím stopy, keď si pridala liehovú príchuť. Lebo ja som špekulovala nad roztokom propolisu, ale bola som varovaná, že s liehom to príliš rýchlo hustne.
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Už je načase pofotiť tie moje "výtvory", pár ich mám. Teraz mám zakázané robiť mydlo, lebo vraj ide zima, treba štrikovať! Ja riešim skôr farby ako vône, EO verím, že sú nazávadné. Zavárala som rajčiny, a tie šupy som rozmixovala v oleji, vyzerá to dobre, neviem ako farba vydrží v mydle ,možno skúsim aj nejaké "zeliny", uvidím.
Dáša spomenula si, že si si objednala knihu Přírodní mýdla, už ju máš, mne stále píšu, že hľadajú, a nič.
Ešte ma napadlo, v noci mi padla aloe z okna, trochu -dosť sa poškodila, myslíte, že by sa ten sliz dal nejako zapracovať do mydla aby z toho vôbec zostalo?
Naposledy upravil Antea : 17.09.13 at 12:35
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kniha stale ešte neprišla. Uz som tusim na nu aj zabudla...

To aloe by možno bolo vhodnejšie až v druhom kroku, do prerabaného mydla. Teda znovu roztopeného, s pridaním ďalších vecí a tak znova urobeného. Alebo možno pridať do tekutiny na rozpustenie NAOH - len to fakt ťažko povedať, čo z toho ostane.

Ja som skúšala mrkvovú šťavu na zafarbenie a idem ešte raz - ale až pri opatovnom rozpustení to skúsim.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nič som nemydlila už mesiac.......cez víkend začnem...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lujza.j
nič som nemydlila už mesiac.......cez víkend začnem...
Ty sa vari neumývaš?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tweety
lujza.j
nič som nemydlila už mesiac.......cez víkend začnem...
Ty sa vari neumývaš?
..trošku áno...+ arabská sprcha
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Dáša_
kniha stale ešte neprišla. Uz som tusim na nu aj zabudla...

To aloe by možno bolo vhodnejšie až v druhom kroku, do prerabaného mydla. Teda znovu roztopeného, s pridaním ďalších vecí a tak znova urobeného. Alebo možno pridať do tekutiny na rozpustenie NAOH - len to fakt ťažko povedať, čo z toho ostane.

Ja som skúšala mrkvovú šťavu na zafarbenie a idem ešte raz - ale až pri opatovnom rozpustení to skúsim.
Asi by to bolo najlepšie do prerábaného aj tak to prvé bude treba, ešte uvidím, keď inak nie tak z neho narobím "žabí sliz" na pranie.
V jednom videu som videla, že dávala mrkvové pyré normálne do stopy. Ja neviem anglicky tak len čo som videla, ale vyzeralo to ako detská výživa, také podobné.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ja som len nastrúhala mrvu na jemno a potom vytlačila. Dávala som iba tú šťavu.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dnes som dala do užívania dalšie mydlo...aj som ho odvážila pôvodne malo 96g...teraz 85g...len škoda že v tom mydlovom ošiali pri niektorých neviem z akého receptu sú
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
nejaký osvedčený recept na začiatok? nie z tej stránky, ale vlastný, čo sa osvedčil?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bettylou
nejaký osvedčený recept na začiatok? nie z tej stránky, ale vlastný, čo sa osvedčil?
.....ja nemám vlastný ani jeden...hľadám na nete na IT,FR a Angl. stránkach...prihodím "vlastné" iba vône, byliny a tak podobne....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Už som to vyššie písala, kúpila som si na dovolenke v taliansku ručne robené mydlo, stálo 2,5. Nebolo talianske, ale z nejakej nemecky hovoriacej krajiny. Presne to isté mali dnes u nás na jarmoku. v rovnakom stojane, rovnaké druhy. Akurát cena bola 3,2.
1 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Keď sme boli v auguste na Agrokomplexe aj tam predávali mydlá, ale ani sme sa veľmi nepristavovali lebo vyzerali všetky tak kolotočovo alebo ako "čínske". Neviem či by som sa nimi umývala.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Dasa - ze lieh urychluje stopu som sa docitala az neskor , ale vyslo v pohode, dokoca aj ten mrazeny jogurt bol ok s hydroxidom.

Inak som zabudla pripisat, ze rozomlete klinceky , vymacerovane v oleji, pouzivam tiez.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať