Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

bonita
Dasa - ze lieh urychluje stopu som sa docitala az neskor , ale vyslo v pohode, dokoca aj ten mrazeny jogurt bol ok s hydroxidom.

Inak som zabudla pripisat, ze rozomlete klinceky , vymacerovane v oleji, pouzivam tiez.

ja som tiež dávala mrazené mlieko, priamo z mrazničky a sypala na to hydroxid a bolo to v pohode. Obkukala som to v nejakom videu.

Roztopila som dve mydlá, teda dva druhy z tyh, čo som robila. Do jedného som opútovne pridala mrkvovú šťavu. Ale dala som aj výluh z byliniek a teda ten to prebil farebne...
Teraz som sa pokúšala o prírodnú zelenú farbu mydla - mám také z uhorkovej šťavy, konopného oleja, eukalyptu. Pridala som "zelený sliz" a našla som, že mám čajovníkový olej doma. Akurát to bol asi nejaký alkoholický výluh, lebo mi to dost rychlo zhustlo.

nastrrúhané mydlo som rozpúšťala v mliekovom hrnci a celkom dobre a rychlo to išlo. Možno to mydlo za tie dva mesiace ešte nebolo tak tvrde. Len teda, keď som dávala prvý krát do formičiek, tak išlo lepšie, aj povrch je hladký.

Mmch, zistila som, že mám blbé formičky na mydlo. Majú na vrchu priehlbinu. Síce to celkom dobre vyzerá, ale keď sa mydlom umývam, tak v tej priehlbine nasteká voda. Teda keď ho odložím... A to sa mi nepáči.

Ešte rozmýšľam, že roztopím aj čokoládové mydlo. Dala som tam veľmi veľa kakaa. Je sice fajn, lebo je dosť masné a tak sa netreba krémovať. Ale toho kakaa je fakt veľa... Rozmýšľam, že ho rozpustím v mlieku. Alebo v nejakej bylinke?

nechtíkové som rozpúšťala vo výluhu mydlice lekárskej a mám pocit, že začalo viac mydliť. Ale zatiaľ tak usudzujem iba z umývania hrnca Musí sa ešte dlho sušiť - aj pri vyberaní z formy sm si musela pomôcť mrazákom.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

tak dnes som mydlila po dlhom čase 3 mydlá....kedže som raz v nákupnom olejovom ošiali nakúpila ryžový olej musím ho minúť...tak dve s ryžovým , ale zloženie každé iné a potom posledné od alchym.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Ja budem mat novú dodávku kozieho mlieka, tak sa potom zase do toho pustím.

A údajne ma v martinuse už čaká tá mydlárska kniha

A tescu som zazrela, ze uz majú zase ten palmový olej, keby niekto mal záujem.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tiez som palmovy nakupila....
Ja sa toho mlieka stale bojim aj piva...neviem co urobi s luhom....ci ho tiez zamrazit?
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

lujza.j
tak dnes som mydlila po dlhom čase 3 mydlá....kedže som raz v nákupnom olejovom ošiali nakúpila ryžový olej musím ho minúť...tak dve s ryžovým , ale zloženie každé iné a potom posledné od alchym.
aj ty ryžový ? aj ja
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
Tiez som palmovy nakupila....
Ja sa toho mlieka stale bojim aj piva...neviem co urobi s luhom....ci ho tiez zamrazit?
ja som najskor mrazila mlieko, lebo ho bolo veľa. Potom rozmrazovala a dala luh - chladila som tak, ze cela nadoba bola vo vode s ladom. Ale teraz to uz budem robit tak, ze dam zamrazit odmerane mnozstvo a naoh budem sypat priamo na zamrznute mlieko. bude sa to rozmrazovat aj chladit naraz.

a hlavne chcem to mlieko pouzit pri nasledom procese - to mydlo, co som uz mala urobené znova roztopím v tomto mlieku. tak ako pisali v tej manufakture, ze oni defakto topia to hotove mydlo v pive.

Este ma napadlo, skúšala som prírodnu zelenu farbu a celkom to vyslo. Nasekala som riadnu hrst petržlenovej vňate a dlho varila. Najskor som chcela pouzit iba vodu, ale ta teda velmi zelena nebola. Tak som to supla do hrca komplet, uvarena vňať rozmixovana, tekutina, nastruhane hotové mydlo s uhorkovou vodou, jogurtom a konopnym olejom. Bala som sa, ze to nebude mat jednotnu farbu, ale je to celkom prijemne svetlozelene. Len teda, problem je to dat do nejakych formičiek - je to dost hustejšie, tam asi už iba dať tuhnuť ako celok a potom krájať
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Dáša_
Ja budem mat novú dodávku kozieho mlieka, tak sa potom zase do toho pustím.

A údajne ma v martinuse už čaká tá mydlárska kniha

A tescu som zazrela, ze uz majú zase ten palmový olej, keby niekto mal záujem.
konečne aj mne došla kniha
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja mam z prerabky nocnu moru aj ked mi mydlo vyslo pekne....
Recept na pivove mam ze miesto vody je pivo...dalej som si nezapisala
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

lujza.j
Ja mam z prerabky nocnu moru aj ked mi mydlo vyslo pekne....
Recept na pivove mam ze miesto vody je pivo...dalej som si nezapisala
tak nejak som to pôvodne s tým pivom plánovala aj ja. Ale potom tu bežalo video z Manufaktúry. A z kontextu mi vyšlo, že oni mydlo v podstate iba "prerabaju", neribia si sami vlastný základ . A naviac, tam mali súdky s pivom, ktoré bolo relatívne teplé podľa ich slov. Z toho som usúdila, že to pivo používajú na rozpúšťanie už hotového mydla, nie nedostáva sa do priameho styku s NaOH. čo má istú logigu, len netuším, koľko potom to mydlo nechávajú schnúť
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

No tak ....tak by sa dalo spravit aj s vinom
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Neviem, či to tu už niekto neuviedol, ale možno dosť presvedčujúci argument pre tuhé mydlo je, že pijavica sa neprisaje na kožu po tekutom mydle.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

korela
Neviem, či to tu už niekto neuviedol, ale možno dosť presvedčujúci argument pre tuhé mydlo je, že pijavica sa neprisaje na kožu po tekutom mydle.
Myslim ze nie....http://www.pijavice.sk
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
korela
Neviem, či to tu už niekto neuviedol, ale možno dosť presvedčujúci argument pre tuhé mydlo je, že pijavica sa neprisaje na kožu po tekutom mydle.
Myslim ze nie....http://www.pijavice.sk
Čítala som na viacerých stránkach, napr. i tu

Kedy sa pijavičky nechcú zahryznúť:
pri studenej pokožke
pri fajčiaroch
pri pacientoch, ktorí užili alkoholický nápoj
pri parfumoch, éterických olejoch
pri použití krémov a sprchových gélov
pri starších ľuďoch
ak je pacient príliš nervózny
ak je silné svetlo
ak je zamračené.
http://www.masazedusan.sk/liecbapijavicami.html
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Myslim ze nie
bolo myslené na tvoje........
Neviem, či to tu už niekto neuviedol,
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
Myslim ze nie
bolo myslené na tvoje........
Neviem, či to tu už niekto neuviedol,
Prepáč. Nepochopila som.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

korela
lujza.j
Myslim ze nie
bolo myslené na tvoje........
Neviem, či to tu už niekto neuviedol,
Prepáč. Nepochopila som.
nič sa nedejeinak dakujem za info že pijavice "uprednostňujú" tuhé mydlo....
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

neviem či niektorá z vás robila 100% mydlo z bravčo masti.....ja som recepty zlikvidovala....lebo moje som krájala až po dvoch dňoch bolo strašne tvrdé a lamalo sa....ostalo mi zopár kúskov.....mydlo je super pekne pení a ako jediné z tých čo používam mám krémovú penu....keby som vedela nechala by som aj škaredé neestetické kusy....
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

.
DSC_0139.jpg  
7 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Videla som reláciu v telke, kde boli na návšteve v rodinnej mydlárskej firme v Marseille.

Ukázali výrobu od začiatku. Tak ak som dobre pozerala robili takto:
najskôr použili 3 druhy rastlinného oleja kokosovy, olivový a tretí som nezachytila. Povedali, že potom primiešajú sódu, ale zrejme tým mysleli NaOH. Po tomto procese a neviem akom dlhom státi začali mydlovú hmotu lisovali podobne ako plech. Cez dva prítlačné valce vychádzal tenký pás skoro priesvitnej mydlovej hmoty.
Potom ju pomleli, v tomto momente začali pridávať esenciálne oleje a vône. Zrejme to aj zahrievali. Keď to premiesili, tak to pretlačíli lisom do tvaru dlhej tyče oválneho prierezu. Rezali na rovnakú veľkosť a každý jednotlivý kúsok dali do ručného lisu, ktorý z toho urobil výsledný oválny tvar mydla.


No, píšem jak tatar ale snáď tým, čo už niečo skúsili to bude jasnejšie.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

soda na pranie.....http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/366/u...da-na2co3-1-kg
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať