Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Antea
kopretinka
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ja už viem,čo proti sodnému prachu!!!
Čoóóóó, nemôže to byť hustejšia stopa, to moje posledné bolo také?
mala si bez prachu?
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

kopretinka
Antea
kopretinka
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ja už viem,čo proti sodnému prachu!!!
Čoóóóó, nemôže to byť hustejšia stopa, to moje posledné bolo také?
mala si bez prachu?
Áno
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

stopa na to nemá vplyv.Zakryla si ho papierom,alebo niečím,aby k nemu nemohol preniknúť vzduch? Mne sa napríklad prach nevytvoril hneď,až po niekoľkých dňoch...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

moje včerajšie na vrchu normal jemná vôňa...v reze nič moc...dúfam, že pri zrení to bude lepšie.....lebo inak med,škorica, včelý vosk, mleté mandle.....v prďeli
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

vosk????? prečo? koľko?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
vosk????? prečo? koľko?
už som také robila je OK, už sa aj minie...len tam išli vlašáky...tu som šupla mandle....už také "výbehové"...30ml vúne...20ml medová, 10ml klinec....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

vosk sa dáva,aby bolo tvrdšie....do olivového by som dala.
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

kopretinka
stopa na to nemá vplyv.Zakryla si ho papierom,alebo niečím,aby k nemu nemohol preniknúť vzduch? Mne sa napríklad prach nevytvoril hneď,až po niekoľkých dňoch...
Priamo na mydlo nič, len klasika vrchnák ako inokedy, všimla som si, že ani nie za hodinu na tomto mydle prebehla búrlivá gélová fáza, iným to trvalo dlhšie.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Včera som niekoľko hodín preliezala mydlárske fórum.nakoniec som sa dopátrala k tomu,že gélová fáza nie je nevyhnutná pre vznik mydla....ale.....bez tejto fázy mydlo smrdí omnoho viac.Postupným zretím sa zápach stráca.A bezgélové mydlo musí zrieť dlhšie.Nemusí smrdieť vždy.Takže......,. vyber si
Niektoré silice majú asi vplyv na búrlivosť gélu.Niektoré strašne smrdia,a keď sa to spojí s tým,že gél neprebehne,tak dovi dopo
Len čakať.....
Nakoniec aj tak si to mydlo urobí,čo chce.......čáry....máry.......patlámo,patlámo ,paprťálo.....
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vôňa bude po vyzretí OK, už teraz na povrchu nesmrdí....tak som celko spoko
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

....na tomto sa mi vytvorila silná vrstva prachu...robené pred 3 týždńami
IMG_7821.JPG  
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
vôňa bude po vyzretí OK, už teraz na povrchu nesmrdí....tak som celko spoko
ja som dnes robila,hydroxid som dávala do zmrznutého jogurtu,aj oleje boli studené,dlho som stopu robila,chcela som hustejšiu,lebo mám blbú formu,tak aby mi to nepretieklo...na chvíľu do mrazničky,potom chladnička,takže gél nebude,som zvedavá,kedy prestane smrdieť...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
....na tomto sa mi vytvorila silná vrstva prachu...robené pred 3 týždńami
uhorkové?vyzerá dobre
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Robila som žihľavové,dala som tam strašne veľa žihľavy,stále mäkké a žiadna pena.To sú tie zelené kúsky.Ale jaká nádherná zelená farba to bola...ooooch....Tie hnedé-béžové sú z anýzového.A to biele je olivové.urobila som olivové a zamiešala do toho tie nastrúhané kúsky.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som chcela dnes nechtíkové robiť...už týždeň macerujem v slnečnicovom oleji...teraz som do vody naložila nechtík....že výluh....len neviem potom či ho mám vyžmýchať, alebo čo...tým pádom budem mať menej vody,aj ked je jej tam dosť v recepte 480g....myslím, že recept som niekde na alchymistke našla....nepíšu to tam....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ale ten nechtík musíš povariť,aby si mala výluh,len tak v studenej vode sa asi nič nevylúhuje....budeš dávať aj nechtíkový olej aj nechtíkovú vodu? neni to už moc? A chceš tam dať aj ten vylúhovaný nechtík?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

k tomu sodnému prachu - to mydlo, čo som robila pôvodne, na niektorom sa uazala tenká biela vrstvička hneď, na niektorom časom. Ak správne chápem, tak je to úplne nezreagovaný NaOH? To by potom asi nebolo dobre...

Casť mydliel som nanovo rozpustila, prírodne prifarbila. A tam sa zatiaľ prach neobjavil. Mám ich už snáď aj mesiac takto sa sušiace. Tak neviem.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_
k tomu sodnému prachu - to mydlo, čo som robila pôvodne, na niektorom sa uazala tenká biela vrstvička hneď, na niektorom časom. Ak správne chápem, tak je to úplne nezreagovaný NaOH? To by potom asi nebolo dobre...

Casť mydliel som nanovo rozpustila, prírodne prifarbila. A tam sa zatiaľ prach neobjavil. Mám ich už snáď aj mesiac takto sa sušiace. Tak neviem.
nie,nie je to NaOH. Neviem (nempamätám ) čo to je,ale nič závažné.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
ale ten nechtík musíš povariť,aby si mala výluh,len tak v studenej vode sa asi nič nevylúhuje....budeš dávať aj nechtíkový olej aj nechtíkovú vodu? neni to už moc? A chceš tam dať aj ten vylúhovaný nechtík?
no v recepte to tak je....výluh vo vode a výluh v oleji....pochopila som to tak, že v oleji ostane, ale neviem čo výluh vo vode...v recepte je 40g nechtíka ten som dala do sl.oleja...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

keď tam nasypeš naoh,tak neviem,aká kaša z toho ostane....ja by som to v tej vode nenechávala,vyžmýkaj a daj preč.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať