Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
keď tam nasypeš naoh,tak neviem,aká kaša z toho ostane....ja by som to v tej vode nenechávala,vyžmýkaj a daj preč.
hej tak to chcem...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
Dáša_
k tomu sodnému prachu - to mydlo, čo som robila pôvodne, na niektorom sa uazala tenká biela vrstvička hneď, na niektorom časom. Ak správne chápem, tak je to úplne nezreagovaný NaOH? To by potom asi nebolo dobre...

Casť mydliel som nanovo rozpustila, prírodne prifarbila. A tam sa zatiaľ prach neobjavil. Mám ich už snáď aj mesiac takto sa sušiace. Tak neviem.
nie,nie je to NaOH. Neviem (nempamätám ) čo to je,ale nič závažné.

dám z alchymistky

Mydlá z mrazničky (12 hodín mraznička, 12 h chladnička) boli najbelšie - aj keď stále nažltlé, a ľahko sa vyberali z formy, ALE! keď sa oteplili, boli aj zároveň najmäkkšie - to preto, lebo v mrazničke sa takmer zastavila zmydeľňovacia reakcia. Manipuláciou som ich ľahko poškodila, boli skoro ako maslo. Takisto do 24 hodín po vybratí sa na ich povrchu vyvinula silná vrstva sodného prachu - ďalší dôkaz toho, že mydlá v mrazničke neprešli celkom reakciou a nezreagované NaOH zreagovalo so vzduchom.

Mydlá z chladničky (24 hodín) boli stredne nažltlé, nechceli sa dať vyklopiť, tak som ich musela dať na 30 minút do mrazničky, potom som ich vyklopila. Boli podstatne pevnejšie ako mydlá z mrazničky. Na nich sa do dvoch dní vytvorila len jemná, až žiadna vrstva sodného prachu.

Mydlá pri izbovej teplote (24 hodín) boli najtmavšie, a tiež putovali do mrazničky aby som ich mohla vyklopiť. Na týchto mydlách sa nevytvorila žiadna vrstva sodného prachu - reakcia teda prebehla.

ale je pravda, že iné zdroje uvádzajú uhličitan sodný.

A teda, vytvorilo sa to aj po dost dlhej dobe. A aj na umytom mydle sa to vytvorilo po čase opakovane, ale nie na každom.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

no keby to bolo naoh,tak nás to bude páliť,to mydlo,nie?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
no keby to bolo naoh,tak nás to bude páliť,to mydlo,nie?
no priznám sa, že ja som sa naľakala už pred časom a prestala som tie mydlá testovať na iných. Momentálne testujem iba na sebe
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_
kopretinka
no keby to bolo naoh,tak nás to bude páliť,to mydlo,nie?
no priznám sa, že ja som sa naľakala už pred časom a prestala som tie mydlá testovať na iných. Momentálne testujem iba na sebe
ono sa to dá oškrabať,alebo umyť....nikdy ma to nepálilo....alchymistka píše,že to je iba estetický problém....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Dáša_
kopretinka
no keby to bolo naoh,tak nás to bude páliť,to mydlo,nie?
no priznám sa, že ja som sa naľakala už pred časom a prestala som tie mydlá testovať na iných. Momentálne testujem iba na sebe
ja testujem na mojom chlapovi...a dnes mi jedno darované pochválil budúci svokor mojeho brata...ten je vyznávač tuhých mydiel...dokonca mu nevadilo že je silne pílingové lebo vlašáky som ina ponorným mixérom pomlela...inak tiež na sebe....zvyknem aj oblízať aj lakmusákom skúsiť...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lakmusový máš do koľko?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
lakmusový máš do koľko?
12
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
kopretinka
lakmusový máš do koľko?
12
....som si myslela....vraj musí byť 14....ten sa ale nedá nikde zohnať....mne magistra v lekárni odsypala trošku toho sajrajtu na skúšanie....ale keď mi zružovelo aj staré mydlo,,tak som sa na to vykašľala.Ak mám suché ruky,tak mydlo ešte nechám tak....ale po mesiaci podľa mňa už nemôže byť problém,to by musela byť riadna chyba v recepte...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja skôr ako po mesiaci ani neskúšam používanie....
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

kopretinka
lujza.j
kopretinka
lakmusový máš do koľko?
12
....som si myslela....vraj musí byť 14....ten sa ale nedá nikde zohnať....mne magistra v lekárni odsypala trošku toho sajrajtu na skúšanie....ale keď mi zružovelo aj staré mydlo,,tak som sa na to vykašľala.Ak mám suché ruky,tak mydlo ešte nechám tak....ale po mesiaci podľa mňa už nemôže byť problém,to by musela byť riadna chyba v recepte...
Lujza, prosím ťa ako si dávala vosk do mydla, ako si ho rozpúšťala, lebo potrebuje vyššiu teplotu, aby zostal tekutý ?
Papieriky som objednávala tuto http://www.pgchem.sk/ objednala som klasické aj tie druhé s tým f.......... Keď skúšam mydlá, tak niektorý mi zostane biely, a niektorý slabo ružový, tie ešte nechám postáť. Tam som si kúpila aj malú váhu, strojím sa robiť nejaké krémiky, až bude čas.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Antea
Tam som si kúpila aj malú váhu, strojím sa robiť nejaké krémiky, až bude čas.
ja som kremy robila ako prvé. Ale iba také šľahané, bez konzervantov
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Dáša_
Antea
Tam som si kúpila aj malú váhu, strojím sa robiť nejaké krémiky, až bude čas.
ja som kremy robila ako prvé. Ale iba také šľahané, bez konzervantov
Balzam na ústa som robila asi pre 10 rokmi. Odoberala som Receptř prima nápadú a tam bola taká malá knižočka na výrobu kozmetiky. Recepty boli od firmy Botanicus, tí začali predávať aj bambucké maslo. V Prahe na konci Václaváku mali malú predajničku, všeličo sa tam dalo kúpiť, pamätám, že aj jojobový olej som kúpila a ešte všeličo. Teraz sa už volajú inak neviem ako. Tak sa chcem k kozmetike vrátiť.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kočky,aké máte váhy? ja mám kuchynskú digitálnu,ale tá je tak dobrá na mydlo,keď vážim niečo aspoň nad 100gramov,menšie množstvo sa neodvážim,neverím na presnosť,keď niečo opakovane položím do misky,tak ukazuje zakaždým niečo iné.Keď bola nová,tak to nerobila.....nemám ju dlho....môže to byť baterkou?
Na také krémiky,kde treba 10g toho a 0,5g tamtoho.....aby mal človek zlatnícku váhu...
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

kopretinka
kočky,aké máte váhy? ja mám kuchynskú digitálnu,ale tá je tak dobrá na mydlo,keď vážim niečo aspoň nad 100gramov,menšie množstvo sa neodvážim,neverím na presnosť,keď niečo opakovane položím do misky,tak ukazuje zakaždým niečo iné.Keď bola nová,tak to nerobila.....nemám ju dlho....môže to byť baterkou?
Na také krémiky,kde treba 10g toho a 0,5g tamtoho.....aby mal človek zlatnícku váhu...
No veď zato som aj kupovala laboratórnu do 300 g, lebo kuchynská začína ukazovať len od 10 g. Som s nimi spokojná lebo kuchynská váži aj oz, netreba prepočítavať na gramy, a tá malá má ešte aj iné jednotky okrem g a oz. Malú využijem aj v záhrade na váženie práškových postrekov, keď bude nutné. Kuchynskú som aj tak potrebovala novú a tie prvé mydlá boli asi také hore-dole, tak museli ísť na sliz.
Skús teda vymeniť baterky, ja tam mám klasické tuškové, tiež musím dávať pozor, a keď sa mi nebude celkom pozdávať, tak ju zoberiem na preskúšanie , tu V Nitre máme Slovenskú metrológiu tak uvidím.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

kúúúúúúúúrnik,keby som bola vedela,tak kúpim hneď toto
http://www.digitalne-vahy.sk/laborat...-1000g-1g.html
tú kuchynskú by som nekupovala
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

kopretinka
kúúúúúúúúrnik,keby som bola vedela,tak kúpim hneď toto
http://www.digitalne-vahy.sk/laborat...-1000g-1g.html
tú kuchynskú by som nekupovala
No také niečo podobné, len do 300 g, mám, ale kuchynskú mám http://www.berghoff-slovakia.sk/kuchynske-vahy, tu druhú v poradí, dcéra vyberala.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

včerajší pokus
IMG_pokus.jpg  
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

vosk topím vo vodnej lázni.....potom to vo fáze mixovania pridám do stopy....v prvom tomto mydle som vo vosku topila aj propolis..teraz som ho tam nedala.....prvé mydlo je funkčné, len neviem posúdiť ako sa rozložil-spojil v stope....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

vosk treba roztopiť v oleji,ani ho netreba nejako veľmi zohriať,len čo sa začne vosk rozpúšťať,tak treba olej odstaviť.Ide to dosť rýchlo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať