Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

len problem je ten, že tuhne okamžite a inak ako vosk sviečkový....čiže neviem na akú teplotu by som musela olej zohriať....a prvý krát som v ňom rozpúšťala aj propolis....ten potrebuje dosť velkú teplotu aby sa roztopil....
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Dievčence, s tým voskom ďakujem, skúsim trošku pridať, aby bolo tvrdšie.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

hydroxid som nechávala taký teplejší...aby sa mi to nezhrudkovalo....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
len problem je ten, že tuhne okamžite a inak ako vosk sviečkový....čiže neviem na akú teplotu by som musela olej zohriať....a prvý krát som v ňom rozpúšťala aj propolis....ten potrebuje dosť velkú teplotu aby sa roztopil....
dáš zohrievať olej (celú dávku) a vložíš tam vosk a stále miešaš,keď sa začne vosk topiť,to uvidíš.Miešaš,kým sa to celé neroztopí.Odstavíš,rozmixuješ,vyleješ hydroxid a normálne postupuješ ako obyčajne.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Včelí vosk má bod topenia 62 – 65 st. Celzia.....nie je to veľa na túto teplotu ohriať olej?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ale inak ho neroztopíš......už som čítala aj takú debatu,že sú mydlári,ktorí sa vôbec nezaťažujú meraním teploty oleja a hydroxidu,pravdu povediac,ani ja to nemeriam....väčšinou mám olej izbovej teploty a hydroxid nechám vychladnúť tak baj očko....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
ale inak ho neroztopíš......už som čítala aj takú debatu,že sú mydlári,ktorí sa vôbec nezaťažujú meraním teploty oleja a hydroxidu,pravdu povediac,ani ja to nemeriam....väčšinou mám olej izbovej teploty a hydroxid nechám vychladnúť tak baj očko....
ani ja nemeriam....hydroxid skúšam ako ked som decku skúšala flašku o predlaktie z vnútra....ale tento som dala teplejší kvôli vosku....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nechtíkové zmydlené....semená nechtíka ako pílingový bonus
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j


dievčatá tieto knižky poznáte?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ja mam pocit, ze som pozerala, ale vacsina tusim bola o robeni z hotovej hmoty. Ale nezarucím, uz davnejsie som pozerala
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dakujem Daška
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j

dievčatá tieto knižky poznáte?
osobne nie,ale to je o mydlách z kupovanej hmoty
0 0
Newkangaroo Newkangaroo

Newkangaroo je offline (nepripojený) Newkangaroo

Doma máme nějaké obyčejné tekuté mýdlo a vedle něj je vždy nacyhstené mýdlo tuhé, které je většinou z přírodních materiálů. Ale mám dobrou historku, kdy jsem si v Turecku v dobré víře koupil přírodní hand made mýdlo z oliv, bohužel ruce po něm smrdí jak vy víte co....
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Tie knihy sú o ničom, len také informácie ako z tryskáča, a hlavne z hmoty, v jednej je aj z olejov, ale podľa toho nikto nič neurobí.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

baby dík...v patek pojdem kupiť to čo má Dáška...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Je to dobrý nápad? Minie sa pomalšie.
http://www.lavanda.sk/lavanda/eshop/...utovom-spagate
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

korela
Je to dobrý nápad? Minie sa pomalšie.
http://www.lavanda.sk/lavanda/eshop/...utovom-spagate
mydlo do sprchy-omotáš si špagát okolo ruky a tak sa mydlíš,nespadne ti na zem.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kopretinka
korela
Je to dobrý nápad? Minie sa pomalšie.
http://www.lavanda.sk/lavanda/eshop/...utovom-spagate
mydlo do sprchy-omotáš si špagát okolo ruky a tak sa mydlíš,nespadne ti na zem.
Aj to. Hej.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
baby dík...v patek pojdem kupiť to čo má Dáška...
tak nič...jeden kus v predajni znamená , že buď je ukradnutý, alebo zle založený ....proste nie je....kniha bude ak si ju objednám....takže dam osobný odber a možem sa tam zas trepať....ak je obj. do 10e+manipulačný poplatok 1,50e....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dnes harmančekové....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať