Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

baby...už sa vám stalo, že nejakým nedopatrením sa vám v pohári nerozpustil hydroxid? včera som robila s konopným olejom/fuj drahý jak šlak/...ako som liala hydroxid na spodku pohára ostalo trochu .....čo sa mohlo, ale nemohlo stať...mydlo som dnes nakrájala a dala som si zálezať aby prebehla gelova fáza...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

stáva sa mi to,keď som používam zmrznuté mlieko,ono sa to nejako zdrcne vždy,ale rozmiešam to nakoniec.A ten hydroxid si taký nerozmiešaný dala do olejov či?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
stáva sa mi to,keď som používam zmrznuté mlieko,ono sa to nejako zdrcne vždy,ale rozmiešam to nakoniec.A ten hydroxid si taký nerozmiešaný dala do olejov či?
nie nedala....ono toho bolo málo...iba tak dole vo flaši v tej priehlbine po strane...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
kopretinka
stáva sa mi to,keď som používam zmrznuté mlieko,ono sa to nejako zdrcne vždy,ale rozmiešam to nakoniec.A ten hydroxid si taký nerozmiešaný dala do olejov či?
nie nedala....ono toho bolo málo...iba tak dole vo flaši v tej priehlbine po strane...
tak budeš mať väčšie pretučnenie,to nie je na škodu
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
neviem či nevidím...ale neviem nájsť na tejto stránke dodacie a platobné podmienky...
http://www.sebapoznanie.sk/sebapozna...ovy-olej-200ml
ani ja som nenašla,opýtaj sa,majú tam telefón aj email aj FB
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
lujza.j
kopretinka
stáva sa mi to,keď som používam zmrznuté mlieko,ono sa to nejako zdrcne vždy,ale rozmiešam to nakoniec.A ten hydroxid si taký nerozmiešaný dala do olejov či?
nie nedala....ono toho bolo málo...iba tak dole vo flaši v tej priehlbine po strane...
tak budeš mať väčšie pretučnenie,to nie je na škodu
takže bude funkčné?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lujza.j
kopretinka
lujza.j
kopretinka
stáva sa mi to,keď som používam zmrznuté mlieko,ono sa to nejako zdrcne vždy,ale rozmiešam to nakoniec.A ten hydroxid si taký nerozmiešaný dala do olejov či?
nie nedala....ono toho bolo málo...iba tak dole vo flaši v tej priehlbine po strane...
tak budeš mať väčšie pretučnenie,to nie je na škodu
takže bude funkčné?
jasné,horšie by bolo,keby sa ti usypalo viac hydroxidu...musela by si prerátať podľa kalkulačky,prerobiť a dodať chýbajúci olej.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kopretinka
lujza.j
kopretinka
lujza.j
kopretinka
stáva sa mi to,keď som používam zmrznuté mlieko,ono sa to nejako zdrcne vždy,ale rozmiešam to nakoniec.A ten hydroxid si taký nerozmiešaný dala do olejov či?
nie nedala....ono toho bolo málo...iba tak dole vo flaši v tej priehlbine po strane...
tak budeš mať väčšie pretučnenie,to nie je na škodu
takže bude funkčné?
jasné,horšie by bolo,keby sa ti usypalo viac hydroxidu...musela by si prerátať podľa kalkulačky,prerobiť a dodať chýbajúci olej.
už som mala "stavy"....že dám tam konopný a zrovna...toto...nikdy sa mi to nestalo....tak fajn
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

aj tak si myslím,že to bolo minimálne množstvo,takže to pretučnenie sa asi ani nezmení.v receptoch býva skoro vždy 5%.
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Mám hydroxid-granulky, kokosový olej, olej z lieskových orechov, lieh 90%, aj drevenú krabičku s vekom. Ale neviem nájsť koľko liehu.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pmajap
Mám hydroxid-granulky, kokosový olej, olej z lieskových orechov, lieh 90%, aj drevenú krabičku s vekom. Ale neviem nájsť koľko liehu.
lieh?ale majka ten tam nejde...teda neviem o takom recepte...
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

lieh načo?
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

už mám z toho receptovania asi mišung
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pmajap
už mám z toho receptovania asi mišung
prečo
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

pmajap
už mám z toho receptovania asi mišung
lieh je na postrekovanie povrchu,odstraňuje bublinky,keď robíš z hotovej kupovanej hmoty
2 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

lujza.j
pmajap
už mám z toho receptovania asi mišung
prečo
Čítam všetko naraz, zaradom
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

pmajap
lujza.j
pmajap
už mám z toho receptovania asi mišung
prečo
Čítam všetko naraz, zaradom
musíš postupne...ja som zase hr-hr a až potom som čítala
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Robila som z malého množstva, jednoolejové lieskový orech, podľa návodu, ale... keď som umývala nádoby všetko mastné, nepení, páchne , je tuhé tak akurát na krájanie, štípe menej a smrdí ako lacné jadrové mydlo- asi ešte viac.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

pmajap
Robila som z malého množstva, jednoolejové lieskový orech, podľa návodu, ale... keď som umývala nádoby všetko mastné, nepení, páchne , je tuhé tak akurát na krájanie, štípe menej a smrdí ako lacné jadrové mydlo- asi ešte viac.
ako dlho zrelo? jednoolejové sú na nič.....každý olej má nejaké iné vlastnosti.niektoré dodávajú penivosť,iné tvrdosť,iné čistiace schopnosti...smrdí vtedy,ak neprejde gélovou fázou,časom prestane.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja sa chystam na kokosove....ci ....nie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať