Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

škoda...včera som to náhodou zistila...neobjednávala som od nich...iba íle....včera som konečne tégliky na balzamy ....celkom som rada....mydlový svet má dosť obmedzený výber....ale zase, aspoň som nevymýšľala
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

fúúúúúúúúúúú,tam je vecí..........už som obkukávala.........
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja viééém....mi hovor
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ja už mesiac kupujem formičky a vône.........sa neviem rozhodnúť.......a potom kuknem na výslednú sumu a všetko vymažem
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

poznám...len ja objednám a potom som z toho ešte dlho hotová....formičky už dlho neriešim....tie po jednom sú drahé ako šlak....potom si poviem čo mám mám...že nepotrebujem....a mäkké mydlo sa z nich zle klopí von....ja mám najradšej plechové na srnčí chrbát a biskupský chlebíček....tie silikonové nedržia tvar...
vôňe to je už iné kafe....to je ťažké kupovať...kupujem 35ml a to tá ceny naskáče
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
dievčatá, akú digitálnu váhu používate na váženie surovín pri výrobe mydielok a kozmetiky? dajte nejaký tip, ale nech neskrachujem...doma mám len kuchynskú, váži mi po 20 g...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

http://www.digitalne-vahy.sk/laborat...-1000g-1g.html
táto tu bola spomenutá ...tak som si ju kúpila...inak na kuchynskej....
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Ďakujem za tip. Celkom dobrá cena...ja som kukala laboratórne a tam už boli iné pálky.
Inak, našla som pár receptíkov na mydlá, keby niekto začínal...pripájam:
http://utrililii.blogspot.sk/search/...%20-%20recepty
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
Gél osviežovač vzduchu
Želé tortu vo fólii alebo v prášku
2 šálky vody
1 polievková lyžica soli
Esenciálny olej
Potravinárske farbivo

Nalejte obálky želatíny (alebo želatíny) a prvú šálku vody v hrnci, za stáleho miešania, privedieme k varu.

V druhom šálky vody, osolíme a 20 kvapiek esenciálneho oleja (opäť, pozor na potreby tých, ktorí dostanú dar!) Miešanie dobre.
Skombinujte želatínu a voňavé vody v sklenenej nádobe a nechajte zaschnúť 24 hodín .


Druhý deň všetky uzavreté a zabalené darček vaše do-it-kutilovia.

preložené prekladačom
keby náhodou niekto......robila som....plesnivie to....
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Tak, kočky moje zlaté...poctivo som prečítala všetkých 57 strán tejto témy, lebo sa tiež chystám na výrobu mydielok...tak postupne a priebežne kupujem a pripravujem si potrebné veci...teda žiadna lacná záležitosť, hlavne tie oleje. Chcela som si ja vyrobiť nejaké olejové bylinkové výluhy, ale bylinky som naložila do olivového oleja a ten má tú svoju špecifickú vôňu a bylinky tam vôbec necítiť. Ako dostať do mydielok tú krásnu bylinkovú vôňu - levanduľa, harmanček, nechtík...máte nejaký dobrý tip?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

vôňu tam dodáš jedine silicou,dostať v lekárni,na internete.....napr.
http://www.hanus.sk/new/eshop.php?kategoria=4
vôňu nechtíka nepoznám,to snáď ani neexistuje...
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Niekde som sa dočítala, že dávajú aj výluh z bylín (bylinky vylúhované vo vode), len neviem, v ktorej fáze...to myslia, že to mám zmiešať z NAOH namiesto vody?
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

cacka
Niekde som sa dočítala, že dávajú aj výluh z bylín (bylinky vylúhované vo vode), len neviem, v ktorej fáze...to myslia, že to mám zmiešať z NAOH namiesto vody?
Áno
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
A nezničia sa tým všetky liečivé účinky? Nedá sa aj tak, že sa pridá len časť vody z receptu a zmieša sa z NAOH a až potom sa pridá zvyšok vody vo forme výluhu z bylín (zvlášť vychladené do olejovej fázy)?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bežne dávam miesto vody vychladený výluh....macerovať byliny je pre mňa nie pre vôňu, ale tú fajnovosť s danej byliny.....
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Veď aj mne ide o zachovanie tých liečivých vlastností, preto sa pýtam...takže si kľudne môžem rozdeliť v recepte množstvo tekutiny a do jednej časti dať NAOH a do druhej bylinky a zmiešať z olejovou fázou? Inak ďakujem za rady...a aj trpezlivosť.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nie tak....miesto vody dáš daný výluh
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
aha....a nezničia sa tým všetky tie liečivé látky, keď sa to zmieša s NAOH?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bežne sa to tak robí...ale naoh dávaš do vychladeného výluhu.....robím tak šampúchy....ale aj mydlá, harmančekové, zelený čaj,...výluh sa dá z čoho kolvek.....
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
ďakujem...mám ešte čo študovať...a hlavne nakupovať...ale už sa teším...až budem mať čosi hotové, tak sa určite ozvem...ta do zmydlenia...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať