Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

včera som bola vo Viedni /moje nohy/, predával tam ručne robené mydielka, ktoré sa véľmi podobali našim, za 6,50, chcela so jedno kúpiť, ale už sme sa k nemu nevrátili, škoda, chcela som vyskúšať
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja minulý rok v mníchove...tiež stánok s "našimi"mydlami 100g 6e,100% olivové 7e...dúfam,že si to dobre pamätám....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Aj na bratislavských Vianočných trhoch je jeden stánok s mydlami. Kúpila som v piatok s kozím mliekom. Pred dvomi rokmi som kupovala na baníckom jarmoku v PD, to veľmi vyhovovalo mojej pokožke, ale s rovnakým zložením sa mi už ďalšie kúpiť v obchodíkoch zdravej výživy nepodarilo. Uvidím, aké bude to z Blavy.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ani mne sa nepodarí to isté mydlo zopakovať.........raz som kupovala kozie mlieko kvoli mydlu,ale za liter dať 2ečka je sakra veľa........
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

veronikasad
Aj na bratislavských Vianočných trhoch je jeden stánok s mydlami. Kúpila som v piatok s kozím mliekom. Pred dvomi rokmi som kupovala na baníckom jarmoku v PD, to veľmi vyhovovalo mojej pokožke, ale s rovnakým zložením sa mi už ďalšie kúpiť v obchodíkoch zdravej výživy nepodarilo. Uvidím, aké bude to z Blavy.
je to mydlo z mydlovej hmoty s kozím mliekom...alebo oleje,tuky a mlieko,hydroxid?čiže doma riadne vyrobené.....od začiatku.....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lujza.j
veronikasad
Aj na bratislavských Vianočných trhoch je jeden stánok s mydlami. Kúpila som v piatok s kozím mliekom. Pred dvomi rokmi som kupovala na baníckom jarmoku v PD, to veľmi vyhovovalo mojej pokožke, ale s rovnakým zložením sa mi už ďalšie kúpiť v obchodíkoch zdravej výživy nepodarilo. Uvidím, aké bude to z Blavy.
je to mydlo z mydlovej hmoty s kozím mliekom...alebo oleje,tuky a mlieko,hydroxid?čiže doma riadne vyrobené.....od začiatku.....
Lujza, ja tomu veľmi nerozumiem, asi robené doma, lebo toto bolo nakrájané na nerovnomerné kusy, cena podľa váhy. Mala tam aj darčekové balenia, ale iné druhy, ale nie také ako som chcela.
Dostala som sáčok na ktorom je firma Mystická Mydlárna, s.r.o. Vratimov.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

veronikasad
lujza.j
veronikasad
Aj na bratislavských Vianočných trhoch je jeden stánok s mydlami. Kúpila som v piatok s kozím mliekom. Pred dvomi rokmi som kupovala na baníckom jarmoku v PD, to veľmi vyhovovalo mojej pokožke, ale s rovnakým zložením sa mi už ďalšie kúpiť v obchodíkoch zdravej výživy nepodarilo. Uvidím, aké bude to z Blavy.
je to mydlo z mydlovej hmoty s kozím mliekom...alebo oleje,tuky a mlieko,hydroxid?čiže doma riadne vyrobené.....od začiatku.....
Lujza, ja tomu veľmi nerozumiem, asi robené doma, lebo toto bolo nakrájané na nerovnomerné kusy, cena podľa váhy. Mala tam aj darčekové balenia, ale iné druhy, ale nie také ako som chcela.
Dostala som sáčok na ktorom je firma Mystická Mydlárna, s.r.o. Vratimov.
áno aj toto sa dá nakrájať kolko potrebuješ.......ja len,že je rozdiel hlavne vo výrobe kdesik vo fabrike a jasné v cene...lebo 1kg hmoty mydlovej s kozím mliekom kúpiš za cca.5e.....domáce je jedine tým,že ho doma roztopíš v hrnci "ochutíš"vôňou-farbou a nakrájaš...alebo vyleješ do formy...
ale ludom sa tieto mydlá páčia krásne voňajú...lebo to je hlavné skoro pre každého čo tam po zložení
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lujza.j
veronikasad
lujza.j
veronikasad
Aj na bratislavských Vianočných trhoch je jeden stánok s mydlami. Kúpila som v piatok s kozím mliekom. Pred dvomi rokmi som kupovala na baníckom jarmoku v PD, to veľmi vyhovovalo mojej pokožke, ale s rovnakým zložením sa mi už ďalšie kúpiť v obchodíkoch zdravej výživy nepodarilo. Uvidím, aké bude to z Blavy.
je to mydlo z mydlovej hmoty s kozím mliekom...alebo oleje,tuky a mlieko,hydroxid?čiže doma riadne vyrobené.....od začiatku.....
Lujza, ja tomu veľmi nerozumiem, asi robené doma, lebo toto bolo nakrájané na nerovnomerné kusy, cena podľa váhy. Mala tam aj darčekové balenia, ale iné druhy, ale nie také ako som chcela.
Dostala som sáčok na ktorom je firma Mystická Mydlárna, s.r.o. Vratimov.
áno aj toto sa dá nakrájať kolko potrebuješ.......ja len,že je rozdiel hlavne vo výrobe kdesik vo fabrike a jasné v cene...lebo 1kg hmoty mydlovej s kozím mliekom kúpiš za cca.5e.....domáce je jedine tým,že ho doma roztopíš v hrnci "ochutíš"vôňou-farbou a nakrájaš...alebo vyleješ do formy...
ale ludom sa tieto mydlá páčia krásne voňajú...lebo to je hlavné skoro pre každého čo tam po zložení
Nepýtala som sa na technologiu výroby - nerozumiem tomu. Však choď kuknúť na trhy a daj vedieť čo som kúpila. Na trhoch som ho moc nevo)ala, teraz som zistila, že vôňa je dosť intenzívna. To čo som kupovala na jarmoku v PD len jemne voňalo ... Možno práve tá vôňa mi bude znovu vadiť ... Mám citlivú pokožku.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

júj veronika ja isto na trhy nepôjdem...už som tam nejaký ten rok nebola...radšej do najbližšej At dediny...ale tu ani bohovi...ked som minule v tv,že porovnanie vian.trhov v ba a viedeň....konečná.....lebo to sa porovnávať nedá.....mám kolegyňu mám ich pod oknami...keby nie ani by tam nepáchla....ale nejakých stánkárov pozná tak iba kvôli nim....
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

lujza.j
veronikasad
lujza.j
veronikasad
Aj na bratislavských Vianočných trhoch je jeden stánok s mydlami. Kúpila som v piatok s kozím mliekom. Pred dvomi rokmi som kupovala na baníckom jarmoku v PD, to veľmi vyhovovalo mojej pokožke, ale s rovnakým zložením sa mi už ďalšie kúpiť v obchodíkoch zdravej výživy nepodarilo. Uvidím, aké bude to z Blavy.
je to mydlo z mydlovej hmoty s kozím mliekom...alebo oleje,tuky a mlieko,hydroxid?čiže doma riadne vyrobené.....od začiatku.....
Lujza, ja tomu veľmi nerozumiem, asi robené doma, lebo toto bolo nakrájané na nerovnomerné kusy, cena podľa váhy. Mala tam aj darčekové balenia, ale iné druhy, ale nie také ako som chcela.
Dostala som sáčok na ktorom je firma Mystická Mydlárna, s.r.o. Vratimov.
áno aj toto sa dá nakrájať kolko potrebuješ.......ja len,že je rozdiel hlavne vo výrobe kdesik vo fabrike a jasné v cene...lebo 1kg hmoty mydlovej s kozím mliekom kúpiš za cca.5e.....domáce je jedine tým,že ho doma roztopíš v hrnci "ochutíš"vôňou-farbou a nakrájaš...alebo vyleješ do formy...
ale ludom sa tieto mydlá páčia krásne voňajú...lebo to je hlavné skoro pre každého čo tam po zložení
aj u nás na trhoch predáva, že doma robené, má to z hmoty, zafarbené, navoňané, super presne nakrájané 3x3x10 cm, 4,- E, som sa pýtala či sama vyrába, vraj nie, ale firmu čo je uvedená na nálepke som na OR nenašla, možno som si zle zapamätala názov, ešte behnem, uvidím čo sú zač.
Ten vo Viedni ich mal opečiatkované "Oliva", viac som neštudovala lebo ma naháňali, že potom......
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

aj jedno aj druhé mydlo sa dá nakrájať rovnomerne alebo nerovnomerne,podľa toho nerozoznáš,či to je iba z roztopenej hmoty alebo nie.............To na trhoch,ak je priehľadné,tak na 100% je z hmoty.
Mystickú mydláreň poznám,majú aj eshop,robia oba druhy,ale tvrdia,že glycerínovú hmotu si robia sami...........
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Antea
aj u nás na trhoch predáva, že doma robené, má to z hmoty, zafarbené, navoňané, super presne nakrájané 3x3x10 cm, 4,- E, som sa pýtala či sama vyrába, vraj nie, ale firmu čo je uvedená na nálepke som na OR nenašla, možno som si zle zapamätala názov, ešte behnem, uvidím čo sú zač.
Ten vo Viedni ich mal opečiatkované "Oliva", viac som neštudovala lebo ma naháňali, že potom......
.....by som chcela vidieť tú certifikovanú výrobňu a sklad a certifikát ku každému mydlu.
Oni si myslia,že keď majú živnosť na výrobu mydla,tak je to všetko.A že im stačí,ak na tú hmotu im dodávateľ dá certifikát.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lujza.j
júj veronika ja isto na trhy nepôjdem...už som tam nejaký ten rok nebola...radšej do najbližšej At dediny...ale tu ani bohovi...ked som minule v tv,že porovnanie vian.trhov v ba a viedeň....konečná.....lebo to sa porovnávať nedá.....mám kolegyňu mám ich pod oknami...keby nie ani by tam nepáchla....ale nejakých stánkárov pozná tak iba kvôli nim....
googlila som - zdá sa, že som dobre kúpila

http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...80642063,d.d24
http://www.prirodnimydla.cz/olivove-...m-mlekem-x1651
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

dievčence, vôňu mango-citrus nepoužívajte za studena, znovu sa mi urobila želatína, dala som ju do olejov a potom lúh, po tenkej stope zrazu želatína, tak som sa naštvala a tú želatínu som rozmixovala, uvidím. . . . , inak tá vôňa je taká chutná, ako na zjedenie
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Z mydloveho sveta?
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

lujza.j
Z mydloveho sveta?
áno, mám aj iné, jasmin-orchidea-ruža som už použila a v pohode
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Antea
lujza.j
Z mydloveho sveta?
áno, mám aj iné, jasmin-orchidea-ruža som už použila a v pohode
Ja tiez od nich vela v poriadku...az na vanilku..tu nikdy...zrcnute aj v olejoch....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

robila som nejaké nové mydielka.....tekvicové,makové,šípkové,škoric ovo-medovo-vanilkové
IMG_0044.JPG  
IMG_0045.JPG  
IMG_0046.JPG  
IMG_0035.JPG  
IMG_0033.JPG  

1/1
6 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ahojte baby...skúšala niektorá z vás....suchý šampon? dík....jasné že domáci
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

tak na suchý šampón som recept ešte nevidela.........
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať