Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

ja som robila.....ale vyvarila som ho najprv,z pol litra mi ostalo asi deci....farba ee
0 0
Hulkas Hulkas

Hulkas je offline (nepripojený) Hulkas

Uprednostňujem tuhá mydlá, lepšie umývajú a vydržia dlhšie
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

nevyváram pol litra na deci.....jeden deň vetrám druhý deň max.30min....odparujem....zovrie stíšim.....žiadne divoké bublanie....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

no veď ani mne divoko nebublalo,ale ani som si nevšimla a bolo z toho deci.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja som celú dávku tekutiny dávala pivo....cez 300g
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

tak som si prečítala, že francuzsky nedajú dopustiť na nejaké serum z vitamínu C na pokožku. i som sa rozhodla, že mám doma práškový vitamín C, kokosový tuk, tak si idem vyrobiť krém s vitamínom C. No, zatiaľ som iba pri peelingu, ale dobrom Máte niekto nápad, jak rozpustiť ten vitamín C a spojiť ho potom s nejakým tukom?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja som mlela biotin v mlynceku na kavu....tak to bolo v recepte...+ oleje a tuky.....ale tam meliem iba na kozm.vyrobky....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja som zase citala o japonkach.....ze nedaju dopustit na ryzu.....tak sa umyvam pomletou ryzou zaliatou dobrym oli.olejom.....a potom sa este umyjem mojim mydlom na tvar....a zatial spoko.....este sa da k tej ryzi...prihodit par mandli.....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Daska daj tam nejaky podiel vcelieho vosku.....nenechas stuhnut...ale ako bude tuhnut...budes to lyzicou miesat...ostane to kremoidne....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_
tak som si prečítala, že francuzsky nedajú dopustiť na nejaké serum z vitamínu C na pokožku. i som sa rozhodla, že mám doma práškový vitamín C, kokosový tuk, tak si idem vyrobiť krém s vitamínom C. No, zatiaľ som iba pri peelingu, ale dobrom Máte niekto nápad, jak rozpustiť ten vitamín C a spojiť ho potom s nejakým tukom?
to sa môžeš umývať rovno citrónovou šťavou...........máš to hotové bez roboty a vždy čerstvé
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ja hlavne potrebujem ten vitamin c rozpustit. Ja ho mám práškový - DM drogerie. Ale je to v tom ako peeling. čo teda nevadí, aj peeling sa hodi Len nie každý deň.

Ešte jedna vychytávka z knihy - kúpeľ na nohy so šumivým acyplirínom. Znie to dobre, ke´d sa dostanem do lekárne, tak isto vyskúšam.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

šak céčko je rozpustné vo vode....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Daska tu mas sumivy acylpoš....
https://www.magister.sk/produkt/deta...sumive-tbl-10/
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
šak céčko je rozpustné vo vode....
no, len ja som moc do kremu nechcela pchať vodu. ale na druhu stranu, ked to iba na okamzite pouzitie, tyzden to snad vydrzi
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_
kopretinka
šak céčko je rozpustné vo vode....
no, len ja som moc do kremu nechcela pchať vodu. ale na druhu stranu, ked to iba na okamzite pouzitie, tyzden to snad vydrzi
bez vody nevyrobíš krém,bez vody to bude masť.V chladničke bez konzervantu max.týždeń,potom to treba vyhodiť,aj keď bude vyzerať OK.
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

ja si pchám do "vodových" krémov cosgard (konzervant), je síce syntetický, ale jeden z mála používaných do biokozmetiky, krém vydrží niekoľko mesiacov, zatiaľ vyskúšané 4 mesiace a krém OK Dlhšie som neskúšala, lebo vyrobím len množstvo čo miniem do 3-4 mesiacov alebo viac keď vyrobím dám susede, lebo jej to pomáha na suchú kožu
Naposledy upravil TaraNoelle : 03.06.15 at 11:50 Dôvod: doplnené info
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
Dáša_
kopretinka
šak céčko je rozpustné vo vode....
no, len ja som moc do kremu nechcela pchať vodu. ale na druhu stranu, ked to iba na okamzite pouzitie, tyzden to snad vydrzi
bez vody nevyrobíš krém,bez vody to bude masť.V chladničke bez konzervantu max.týždeń,potom to treba vyhodiť,aj keď bude vyzerať OK.
no, musím sa ti priznať, že mám guľáš v terminológii a netuším, aký je rozdiel medzi masťou a krémom. vlastne, keď som doma robila, tak jedine šľahané maslá. Preto som aj tu chcela niečo podobné skúsiť, len obohatené o to c-cko
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

bola som na žihľavu a brezové listy......varím namiesto obeda
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

prečo mi to furt hodí 4x každú odpove´d
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
bola som na žihľavu a brezové listy......varím namiesto obeda
ani neviem, akú reláciu som minule sledovala a tam pani bola s redaktorom na rôzne lístie a napríklad mladé lístky z lipy jedla priamo zo stromu. A prinútila aj redaktora A zo žihľavy sa kedysi robila omáčka, ale z takej rajnejšej tuším...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať