Zavrieť

Porady

Tuhé verzus tekuté mydlo

Ahojte chlapci a dievčatá....nedávno som sa dostala k tuhému mydlu jednej českej značky, ktorá vyrába prírodnú kozmetiku, kedže ma mydlo úplne "dostalo" nakúpila som si všetky tuhé mydlá, ktoré vyrábajú..... kedže koža je úplne iná prevoňaná a nevysušená.....tak sa vraciam ku starej klasike, teda k tuhému mydlu........nastalo aj zamyslenie prečo sme začali používať tekuté mydlá?
Ako ste na tom Vy čo uprednostňujete?
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja vsetko
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
Dáša,nemáš niečo z tohoto?ľanový,konopný,ryžový,sezamový,hrozno vý,mandľový,z pšeničných klíčkov
no, ja som tak davno kupovala oleje, že mi zoxidovali. a teraz neviem, kam ich vyhodiť
tuším mám len ten mandľový a z lieskových orieškov.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_
kopretinka
Dáša,nemáš niečo z tohoto?ľanový,konopný,ryžový,sezamový,hrozno vý,mandľový,z pšeničných klíčkov
no, ja som tak davno kupovala oleje, že mi zoxidovali. a teraz neviem, kam ich vyhodiť
tuším mám len ten mandľový a z lieskových orieškov.
nevyhadzuj,na natieranie na kožu alebo do mydla sú dobré.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
Dáša_
kopretinka
Dáša,nemáš niečo z tohoto?ľanový,konopný,ryžový,sezamový,hrozno vý,mandľový,z pšeničných klíčkov
no, ja som tak davno kupovala oleje, že mi zoxidovali. a teraz neviem, kam ich vyhodiť
tuším mám len ten mandľový a z lieskových orieškov.
nevyhadzuj,na natieranie na kožu alebo do mydla sú dobré.
na kožu ich nemôžem dať, lebo mne osobne zapáchajú. myslíš, že v mydle sa to stratí? Dlho nad tým špekulujem, len sa mi nechce skúšať.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

a aké oleje to sú? niektoré možno smrdia aj keď sú čerstvé
Ja som robila zo starých olejov,nijako nesmrdeli.......len už boli po záruke.
Mydlo úplne v pohode.
0 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

do mydla ? hmmm. zaujímavé, lebo keď sa skazia už v urobenom mydle, tak to je cítiť, ale zo starého som ešte nerobila, skúsim, ešte mám nejaké zásoby a neviem čo s nimi, do krému to nechcem dať. Ja keď mám niečo tesne pred "splatnosťou" tak tým polievam psovi mäso, ale zase pes hocijaké nemôže, takže také mi ostanú v chladničke a suším ich tam donekonečna
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

mne sa ešte žiadny olej v mydle nepokazil........ja dávam do každého E vitamín,to je proti oxidácii oleja....
1 0
TaraNoelle TaraNoelle

TaraNoelle je offline (nepripojený) TaraNoelle

mne sa nepokazilo mydlo, ale mala som také, že zabalené v nejakom celofáne a keď som ich otvorila, tak boli pokazené oleje v nich - bolo to detské mydlo, čo som kupovala na skúšku ešte keď som si nevyrábala
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kopretinka
mne sa ešte žiadny olej v mydle nepokazil........ja dávam do každého E vitamín,to je proti oxidácii oleja....
e vitamím si kde prosím ta kupovala?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ešte mi napadlo, že v knihe chválili aj retinolový krém. Ale keď tak pozerám, retinol je rozpustný v tukoch a obsahuje ho napríklad vaječný žltok. tak to je vlastne najideálnejsie si pokaždé ušľahať čerstvu majonézu


mmch, kedysi som čítala, že keby veda odhalila tajomstvo vaječného žltka a mandľového oleja, tak by zajasal celý kozmetický priemysel. Že on sa len snaží napodobniť tieto dve dokonalé suroviny, ale stále za prírodou zaostáva
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja vit.e z lekárne....ale nejaký majú aj na mydlovom svete...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Dáša_
kopretinka
mne sa ešte žiadny olej v mydle nepokazil........ja dávam do každého E vitamín,to je proti oxidácii oleja....
e vitamím si kde prosím ta kupovala?
majú to v eshopoch,kde predávajú kozmetické suroviny,ja mám práškový,ale videla som aj tekutý.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Som si teraz spomenula, že som niekde čítala takú zásadu, že na tvár by nemalo prísť nič, čo by sme s kľudným svedomím nedali aj do brucha Čiže čo vonku, to aj dnu...
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

to sa neda ani dočítať, ešte šťastie, že skoro nič z toho nepoužívam
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ani nehovor...kočka z roboty...si kupuje prírodnú kozm.okrem inej aj...http://www.vhc.sk/ a v nej konzervanty,ktoré tam jednak nemajú čo robiť a treba sa im vyhýbať....nehovorím o cenách.....
napríklad
http://www.slozenikosmetiky.cz/243-2/
http://www.slozenikosmetiky.cz/bht/

na boku sa dájú rozklikať

http://www.slozenikosmetiky.cz/
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mne ostala už "len"dekoratívna....
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

po dlhom čase som zase robila......zmes viacerých olejov,zliala som všetky zvyšky,aby sa nepokazili.....
IMG_0905.JPG  
IMG_0908.JPG  
IMG_0909.JPG  
IMG_0911.JPG  
IMG_0913.JPG  

1/1
4 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

taká rýchlovka,balzam alebo mastička alebo ako to nazvať.....na pery,na malé odreniny,na kožku okolo nechtov a tak.....
IMG_0921.JPG  
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať