Zavrieť

Porady

Pytam si vela ?

Chcem sa spytat a hlavne porovnat ceny za svoju dusevnu pracu. JU, neplatca dane s obratom 1,450 000,- Sk, RP + dosle faktury asi 50 a vysle asi 50 za cely rok, pokladna 200 dokladov spolu, jeden bankovy vypis, jeden leasing a 2 x HM.
Moje sadzby su : 15,- sk za položku v PD ( položka za 15,- sk je aj dotacia pokl, ale aj zberny doklad nap. na PHM za mesiac )
Mzdy : ma len dohodarov cca 3 mesacne = 200,- Sk za mesiac aj z vykazmi za vsetkych troch dohodarov.
uzav.operacie +priznanie+vykazy+inventarizacie na konci roka = 2000,- Sk
---------------------------------------------------------------
Suma sumarom pri 900 polozkach : 900x15=13 500,- SK
Mzdy : 12mesiacov x200,- = 2400,- Sk
Uzav.operacie +priznanie+vykazy+invent.= 2000,- SK
Celkovo si idem pytat za rok 2005 17 900,- Sk. Moja znama, tiez uctovnicka mi povedala, ze som sa asi zblaznila. Ona by zato vypytala max. 10.000,- . Ze som to s tou cenou prehnala. Aky je Vas nazor ?
Naposledy upravil AdrianaA : 13.03.06 at 14:12
Usporiadat
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tak to si mi dobre poradila Vlasti.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

DanielaSĽ
Mám ponuku urobiť DP živnostníkovi v Holandsku...za čokoládu z Holandska. Nechcete niekto to urobiť miesto mňa?
Danka a tú čokoládu by som dostala ja alebo by som ju mala dať jemu?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
abel
Danka a tú čokoládu by som dostala ja alebo by som ju mala dať jemu?
Ty by si ju dostala. Pošuškajte koľko pýtať už bolo dlhé, vzniká nám nová podobná téma?

Môj názor je , že spracovanie účtovníctva a miezd je veľmi zložitá ,stále sa meniaca agenda. A hlavne veľmi slabo ocenená. Z tých čo majú nám zaplatiť každý vidí len kopu peňazí, ale kde je elektrina , soft, upgrade, literatúra a školenia a ďaľšie veci, veď toto si musíme platiť sami. Koľko nám vlastne z tých x,-Sk za položku skutočne ostane? Prerátal to už niekto?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

DanielaSĽ
Mám ponuku urobiť DP živnostníkovi v Holandsku...za čokoládu z Holandska. Nechcete niekto to urobiť miesto mňa?
Ja by som to rátala na kilá!
Dostala som dnes od zakazníkovej manželky fa za prácu v zahraničí bez dátumov a podkladov a na otázku, že ako mám urobiť cesťáky som dostala odpoveď:

Keď to nevjéte ta to nerobte, abo iďte do dohodku!
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Napadla ma ešte jedna odpoveď na pôvodnú otázku, tému : "No a čo !!!"
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
kukučka
Ja by som to rátala na kilá!
Dostala som dnes od zakazníkovej manželky fa za prácu v zahraničí bez dátumov a podkladov a na otázku, že ako mám urobiť cesťáky som dostala odpoveď:

Keď to nevjéte ta to nerobte, abo iďte do dohodku!
Tak to sa ti čudujem, že si ju nevyniesla von v zuboch! Cesťák je povinný si urobiť sám, ako môžeš vedieť kedy kam prišiel, km, kedy mal pauzu na...
Tak tá by odomňa išla hneď do "dohodku"!
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
benka
Ak si to premietneš na mesiace, tak to nie je tak veľa.

Ľudia, nepodceňujte svoju prácu.
A presne tu je kameň úrazu. Viete,že už aj podnikatelia sú
"vychcaný" a schválne nosia prácu naraz? Práve preto,
že počítajú s tým,že sa hanbíme, pýtať sumu rozdelenú
na mesiace. Dnes som si taký rozhovor vypočula na pošte.
Málo chýbalo ,aby som nereagovala. Ale podľa rady starej
mamy som si zahryzla do jazyka a rátala do 100. Mala som
v tom nekonečnom rade na to dosť času.

0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
STRELEC
. U jednohubiek majú totiž kolegyne podiel v %-tách z odmeny. Snažia sa a ide to rýchlo.
Tiež si požičiam na nich tvoje pomenovanie - je nádherné
j e d n o h u b k y
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Som rád, že sa Ti JH páči!

Mal som si dať na názov "kopyrajt".
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Ja mám náhodou takéto JEDNOHUBKY rada. Za málo práce veľa peňazí. Ozaj je to horšie, keď dojde podnikateľ s nespracovanou agendou na 2 šanóny - tzv. igelitkár, a keď mu poviem sumu cca - vyvalí na mňa basetovské oči, to ako prosím, prosím, dajte mi korunku. A keď nie korunku, tak aspoň salámový chlebík (Čenkovej deti). A potom mám pocit, že ho chudáka zdieram. A noc čo noc si nadávam do debilov. Pardón za výraz. No a nehovoriac o manželovi
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

STRELEC
Keby si ponúkla domácu klobásku, hurky a pod .... asi by som sa nezdržal
Strelec, mám tu igelitkára práve za igelitku klobások, huriek, mäska, tlačenky a podobných mäsových výrobkov, ktoré sú nárokovateľné počas celého roka. Neberieš???
Mne sa z nej ježia chlpy. A to už je aspoň dátumovo zoradená - dáš nejaké percento z igelitky
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Marianna01
Strelec, mám tu igelitkára práve za igelitku klobások, huriek, mäska, tlačenky a podobných mäsových výrobkov, ktoré sú nárokovateľné počas celého roka. Neberieš???
Mne sa z nej ježia chlpy. A to už je aspoň dátumovo zoradená - dáš nejaké percento z igelitky
Keď zoraďovanie, lepenie a tak robia moje kolegyne a tie už pravdepodobne spia.
Tak opäť smola
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

No smola, ale aspoň sa najem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Prestaňte už robiť chúťky,lebo si zasa pôjdem pokecať s chladničkou.
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

ja som dnes jedol tlacenku 3x, klobasky aj slaninku...stryko robil zabijacku a nemusim mat obavy co za humus tam je
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Melnick
Prestaňte už robiť chúťky,lebo si zasa pôjdem pokecať s chladničkou.
Ja viac kecám s chladničkou (ozaj pekné!) ako s mojou 3/4-tkou (alias 1/2-čka) a potom tak aj vyzerám. Na monitore to ale nevidno a aj preto mám rád net!
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

STRELEC
Ja viac kecám s chladničkou (ozaj pekné!) ako s mojou 3/4-tkou (alias 1/2-čka) a potom tak aj vyzerám. Na monitore to ale nevidno a aj preto mám rád net!
Tak ty si pýtaš veľa jesť, nie veľa za svoju prácu.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Dada
Tak ty si pýtaš veľa jesť, nie veľa za svoju prácu.
Asi tak. Nemám asi Petra-Strelca rád!
0 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

Strelec, za tri dni by som to zvladla aj ja, ale tak by to aj vyzeralo. Doklady nestaci len nahadzat do PC. Treba ich pripravit, kazdy jeden skontrolovat, vypisat pokl.doklady. Toto trva asi najdlhsie. Potom mozem nahadzovat. Ked je vsetko nahadzane, tak kontrola jednotlivych mesiacov na doklady. 900 zapisov neskontrolujes za dve hodiny a ja nie som clovek neomylny, aby som si dovolila nekontrolovat, potom uzavierkove operacie. Pri niektorych musis siahnut aj par rokov dozadu. Ak umoriujes stratu, znova kontrola predchadzajucich rokov, kotrola preinvestovania - stare umorovanie. Kontrola a odsuhlasenie pohladavok a zavazkov, kurzove rozdiely. Inventarizacne supisy atd. Potom sa mozem pustit do vyplnovania danoveho priznania. No a ja zial takyto rozsah prace nestihnem sama za 3 dni. Tie tri tyzdne som mozno prehnala, lebo cisty cas bol mensi, ale aj tak by som to nezvladla za tri dni.
Moj otec vzdy hovorieva: Ked sa nehanbis pracovat, nehanby si ani vypytat. Naozaj niektori tu pracujete za par korun. Je jedno, ci je to praca na mesiac alebo na 1 den. Preboha ludia ved sa nenechajte zdierat.
Niekto mi tu vyssie napisal, ze pri pytani penazi treba pozerat na financnu situaciu daneho subjektu. Zial, ja ked nakupujem, mna sa neopyta predavacka na moju financnu situaciu a podla toho mi neznizi cenu v obchode. Takze si vypytam presne tolko kolko som napisala. Mozno klient odo mna odide, ale zatial sa mi to nestalo a uz pracujem v tomto odbore 7 rokov a vzdy som sinechala svoju pracu potricne zaplatit a mali by ste to urobit aj vy.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
STRELEC
Ja viac kecám s chladničkou (ozaj pekné!) ako s mojou 3/4-tkou (alias 1/2-čka) a potom tak aj vyzerám. Na monitore to ale nevidno a aj preto mám rád net!
Vieš čo sa hovorí o mužoch? Že ak ste trochu krajší od čerta
tak už ste pekní. Ale čo my ženy? Samá dieta, dokresľovanie
sa, bože, zasa na mňa čumí tá cudzia zo zrkadla.

A aby som nebola vôbec nepýtaš veľa, AdrianaA:p
Naposledy upravil Melnick : 14.03.06 at 13:35
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať