Zavrieť

Porady

Pytam si vela ?

Chcem sa spytat a hlavne porovnat ceny za svoju dusevnu pracu. JU, neplatca dane s obratom 1,450 000,- Sk, RP + dosle faktury asi 50 a vysle asi 50 za cely rok, pokladna 200 dokladov spolu, jeden bankovy vypis, jeden leasing a 2 x HM.
Moje sadzby su : 15,- sk za položku v PD ( položka za 15,- sk je aj dotacia pokl, ale aj zberny doklad nap. na PHM za mesiac )
Mzdy : ma len dohodarov cca 3 mesacne = 200,- Sk za mesiac aj z vykazmi za vsetkych troch dohodarov.
uzav.operacie +priznanie+vykazy+inventarizacie na konci roka = 2000,- Sk
---------------------------------------------------------------
Suma sumarom pri 900 polozkach : 900x15=13 500,- SK
Mzdy : 12mesiacov x200,- = 2400,- Sk
Uzav.operacie +priznanie+vykazy+invent.= 2000,- SK
Celkovo si idem pytat za rok 2005 17 900,- Sk. Moja znama, tiez uctovnicka mi povedala, ze som sa asi zblaznila. Ona by zato vypytala max. 10.000,- . Ze som to s tou cenou prehnala. Aky je Vas nazor ?
Naposledy upravil AdrianaA : 13.03.06 at 14:12
Usporiadat
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

to že vecné dary samozrejme putujú niekde inde, keďže tiež kávu vôbec nemusím a alko tak raz za rok, už ani nespomínam.. no naši sú radi
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Aha, práve som dostala na stôl kávu so šlahačkou a 3dcl minerálky s citrónom za vypísanie DP A.
0 0
Bavi Bavi

Bavi je offline (nepripojený) Bavi

Aj ja mám dobrých susedov a kamarátov, ktorí mi dovolia pozrieť na na ich DP.
Mám kamošku krajčírku: podhnutie nohavíc 100.-, prešitie zipsu 70.- Sk....
Mám kamošku kaderníčku, ktorá príde ku mne domov: strihanie a farbenie 250.- ( moja farba, voda, môj šampón.....)
Mám kamoša servisáka: výmena pneumatík za peniaze, ale zoberie ma skôr.
A som im vďačná, že mi pomôžu rýchlo zabezpečiť veci pri mojom uponáhľanom živote! Ale neďakujem kávou, ale peniazmi.
Súhlasím: Prestaňme robiť ZADARMO. Veď naša robota nie je o vypísaní tlačív.
Je o našich vedomostiach!!!!!!!!!!!!
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Bavi, veľmi pekne si to napísala, ale ako naučiť našich susedov, kamarátov a klientov, že zadarmo alebo lacno sa takáto práca robiť nedá?
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

asi takto: urobila som DP A z viacerých príjmov aj s Českom ozaj ako protislužbu, mládencovi od susedov, ale ani nepoďakoval, ani sa nespýtal, čo je dlžný.
A to nemal....... vtedy som pes!
Na odchode síce zašemotil, donesiem vám aspoň čokoládu, ja na to nemusíš, už vymysleli peniaze, pýtaj sa kamarátov, aké sú ceny!
Chudák, tak červeného chlapa som v živote nevidela. Aj časť príloh zabudol, teším sa, bude druhé kolo. :p Aj keď viem, že neroberiem peniaze, ale dostal príučku!
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Nebojte sa pýtať si za svoju prácu peniaze! Nezavaľujte sa haldou papierov za málo peňazí! Teraz som mala "debat" s jedným poisťovákom, ktorý mi poslal po chlapcovi!!!! igelitku /no musím povedať pekne uložených papierov/, ale to som len nakukla s odkazom, či by som mu "to" nemohla spraviť a že minulý rok mu to robila jedna pani za 2000,- Sk. Takýchto SZČO som mala už nemálo a viem čo to obnáša /kopa príjmov, vymýšľaj ako znížiš ZD/. Tak som mu odkázala, že za 2000 tú jeho igelitku ani "neotvorím" a nech si to dá spraviť tam, kde minulý rok. Minimálne 5 tis. aj to je "skromný" odhad. No tak som zvedavá na reakciu. Ale na 90% som rozhodnutá nezobrať to.
A žiadnu čokoládu ani kávu neprosím - ja si za peniaze kúpim čokoládu, ktorú mám rada a nie ktorú mi niekto "nanúti" a kávu jak by dal.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Ludkovia zlatí, veru sa naučte sami seba nepodceňovať. Aj ja som taká bola a od roku 2006 som si povedala dosť. U starých klientov, resp. u dlhoročných to nechávam tak. Ale tí, čo prídu ako noví, tak im proste poviem cenu a ak chcú, tak zoberú a ak nie, tak nech idú preč. A veru ešte sa mi nestalo, že by niekto odišiel. Všetko by bolo u mňa v poriadku, len si neviem vypýtať v podvojnom účtovníctve za účtovnú položku. Pýtam si len za položku - doklad. Proste sa mi to zdá veľa za 1 doklad vypýtať napr. 75 Sk, ak by som si pýtala 25 Sk za účtovnú položku. Ale naučím sa aj to, lebo ceny všetkého stúpajú. Či nájom, či knihy, či upgrade programov. A z niečoho žiť musím. Tak všetkým držím palce, aby sa to každému podarilo ako mne. A rozhodla som sa, že dlhoročným som cená nemenila, od začiatku mi platia stále rovnako, tak jednoducho im vysvetlím, že dlho mali rovnakú cenu a nech si premietnu že odvtedy odkedy ich účtujem tak sa veľakrát menila cena elektriny, plynu, potravín....Takže ešte raz, veľa šťastia....
0 0
Heleč Heleč

Heleč je offline (nepripojený) Heleč

No nie to ľahké vypytať peniaze, lebo ľudia na vás čumia ako keby ste z neba padli. Aj keď sa medzi rečou spýtajú čo som dlžný očakávajú odpoveď - nič. Ja som tiež zaviedla peniaze. Žiadna káva..., ale poviem hneď keď sa na to pozrem, že čokoládu v obchode neberú.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Tak sa pridam aj ja..

Mne sa na takych najviac "paci" ked zhrozene pozru ze kolko to mam platit? A vidim ako si v duchu prepocitava a oci sa mu menia na vyherny automat a presne vidim na co mysli... "ved to ma dobre zaplatene .. kolko takych ako ja urcite urobi .. hmmm... tak to si fakt krasne zarobi"

Ale nikto z tychto si neuvedomi, ze tento prijem je len 1x za rok!! a keby si to v duchu pri tych jeho uvahach prepocital na mesiac tak mu vyjde smiesna suma a sam by urcite pridal...

A potom mam z takychto len nervy a chodim sa ukludnovat ku chladnicke. Ako tu niekto krasne napisal.. tak sa veru aspon s nou v klude porozpravam
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
andreaS
Tak sa pridam aj ja..

Mne sa na takych najviac "paci" ked zhrozene pozru ze kolko to mam platit? A vidim ako si v duchu prepocitava a oci sa mu menia na vyherny automat a presne vidim na co mysli... "ved to ma dobre zaplatene .. kolko takych ako ja urcite urobi .. hmmm... tak to si fakt krasne zarobi"

Ale nikto z tychto si neuvedomi, ze tento prijem je len 1x za rok!! a keby si to v duchu pri tych jeho uvahach prepocital na mesiac tak mu vyjde smiesna suma a sam by urcite pridal...

A potom mam z takychto len nervy a chodim sa ukludnovat ku chladnicke. Ako tu niekto krasne napisal.. tak sa veru aspon s nou v klude porozpravam
Dnes sme s priateľkou ,tiež účtovníčkou rozoberali presne problém,
o ktorom Ty píšeš. A musela som sa rehotať až sa ľudia po mne
pozerali ,keď mi zahlásila :" neboj sa aspoň budeme mať hodne
ľudí na pohrebe,vieš povedia si : taká dobrá ,lacná, sprostá to
bola...... :p
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
bendži
Mne tak nosí daňové priznania mama z práce od kolegov a aj ich rodinných príslušníkov, že či sa im na to nepozriem... Zatiaľ mám z toho doma jedno šampanské a jednu kávu...
Ahoj,
To šampanské by si mohla schovať na prípadné stretko ,
ale len ak je suché.Nejaké "naturálie" prinesú aj ostatné
severanky. Ja som na tom relatívne dobre,zinkasovala
som balík papiera Maestro.Rozdelím sa s ním, má 500 listov.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Ahojte. Tiež som dostala balík papiera, ale aspoň je užitočný. Tie čokolády tiež dostávam aj keď si ich užijem len veľmi málo (zošrotuje ich zvyšok rodiny ). Ale dnes sa mi stalo, že mi volala kamoška ( manželova kolegyňa), ktorej som robila DP A-čkové. Vždy som jej to robila zadarmo, alebo za tú čokoládku a aj kvetinky som od nej dostala ( musím uznať, že tie ma potešili ). Pýtala sa, že čo je dlžná, tak som jej povedala sumu a čakala som, že čo ona na to. No a bola spokojná, povedala, že korunky pošle po mužovi a že pridá ešte aj nejakú tú čokoládu. No skoro som ju vybozkávala aj cez telefón. To bude asi v nás, že sa bojíme zapýtať si za svoju robotku.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Nechápem, prečo je potrebné pri vyúčtovaní svojej práce brať ohľad na možnosti podnikateľa. On sa tiež nezaujíma, aké množstvo zákonov, predpisov a akú sumu zručností potrebuje účtovník, aby tú jeho kopu papierov na konci roka roztriedil, predkontoval a zúčtoval. A ešte aj podľa jeho predstáv o koncoročnom výsledku hospodárenia. Ak si kvalitný a vzdelaný účtovník s primeranou praxou vypýta za vyššie opísanú prácu 20.000.- Sk, tak je to vďaka jeho skromnosti vzhľadom na nasýtenosť trhu absolútne v poriadku. Predsa cenu na trhu určujú účtovníci a nie podnikatelia. Svoju účtovnícku hrdosť a cenu si musíme strážiť a chrániť spoločne.
0 0
jamajka jamajka

jamajka je offline (nepripojený) jamajka

Tiež si myslím, že treba rovno povedať sumu a basta. A hlavne takým, ktorí celý rok na účto kašlú a v polovice marca (alebo aj neskôr) prinesú igelitku papierov. Minulý rok som sa zapovedala, posledný týždeň som vybaľovala igelitku športovému trénerovi, ktorý si potom prišiel pre hotové daňové a priniesol mi hokejový dres - tričko veľkosť XXXL. A keďže v ňom odmietam chodiť do práce, tak v ňom spávam. Môj muž ma utešuje, že či už niekto dostal za daňové priznanie Pálfyho do postele .
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Všetky príspevky mi hovoria z duše, na niektorých som sa aj riadne zasmiala.... Ja som tiež mala problém, koľko mám brať, keď som pred 3 rokmi začínala, pýtala som si veľmi málo, a výsledkom bolo len to, že som bola znechutená, že za to množstvo roboty, nie je adekvátny výsledok. Povedala som si dosť, starým klientom (vtedy ich nebolo veľa) som vysvetlila situáciu a čuduj sa svete všetci to zobrali normálne. Tento rok som za paušál pýtala 1500,- Sk, a nemyslím si že je to veľa. A aj ostatným klientom som zdvihla ceny, zatiaľ boli všetci spokojní. Veľmi mi v tom pomohla aj diskusia na porade. Takých ktorým sa to zdá veľa treba poslaľ inde, nech im to za pár korún robí hocikto. A ja budem aspoň viac času na rodinu.

..............a ešte: tiež milujem výrok: veď ty sa v tom vyznáš, ty to máš hotové za chvíľku..................

Ale ani taká čokoláda alebo bonboniéra u mňa nevíde navnivoč (hlavne keď je od kamarátov, ktorým by som za DP typ A aj tak nevzala nič).............
Ja som tiež zo "severu" tak môžem nejaké zásoby doniesť ak bude nejaké stretko......
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Ja som sa zaťala s klientami už dávnejšie a nadrzovku si z roka na rok pýtam viac - aj plynári zvyšujú a nikto sa ma nepýta, či sa mi to páči.

No ale najlepšia vec sa mi stala s kamarátom - opakujem - kamarátom, ktorému robím DP už 3. rok. Prvý rok som mu kompletné účtovníctvo urobila - je mi to trápne aj napísať, za 1000,- -komplet cesťáky, zahraničná práca, zahr. cesťáky, kurzové rozdiely - no des! Ďalší rok som ho nahovorila na paušál, v podstate mu vychádzal rovnako, ako skutočne vynaložené výdavky, a vypýtala som si 1500,-. Tohto roku bolo jasné, že bude uplatňovať paušál. Bola som si u nich na návšteve, keď sa ma opýtal, že čo to bude stáť. Tak som mu povedala - no máš len 12 faktúr, tak to spravíme ako vlani. Za dve tisíc!
Manželka vyvalila oči - dúfam, že som nevyvolala hádku, že vlani zatajoval, ale milý kamarát s úsmevom na tvári zložil na stôl 2000,- a pekne poďakoval. A to viem, že keď mi dám DP, ešte ma bude čakať nejaký prezent :p
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

sisas
Žiadna zodpovednosť, iba nahráva doklady. Jej mesačný príjem v hrubom je 25 000,- A nie je to BA.
Pekný deň !!!!!!!
Neviem Sisa, či nemáme rovnakú kamarátku.

Kde si ja doma zarobím toľko? A to ešte nehovorím o tom, že keby som mala platiť niekomu nájomné, tak to môžem rovno zabaliť.
0 0
Majko1 Majko1

Majko1 je offline (nepripojený) Majko1

Ahoj. Kolko by ste si vypytali za DP typu A s tromi potvrdeniami od zamestnavatelov?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Priznám sa radšej potichučky - ja za daňové priznanie typ A nepýtam nič. Robím ho zadarmo.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Ja tiež....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať