Zavrieť

Porady

Pytam si vela ?

Chcem sa spytat a hlavne porovnat ceny za svoju dusevnu pracu. JU, neplatca dane s obratom 1,450 000,- Sk, RP + dosle faktury asi 50 a vysle asi 50 za cely rok, pokladna 200 dokladov spolu, jeden bankovy vypis, jeden leasing a 2 x HM.
Moje sadzby su : 15,- sk za položku v PD ( položka za 15,- sk je aj dotacia pokl, ale aj zberny doklad nap. na PHM za mesiac )
Mzdy : ma len dohodarov cca 3 mesacne = 200,- Sk za mesiac aj z vykazmi za vsetkych troch dohodarov.
uzav.operacie +priznanie+vykazy+inventarizacie na konci roka = 2000,- Sk
---------------------------------------------------------------
Suma sumarom pri 900 polozkach : 900x15=13 500,- SK
Mzdy : 12mesiacov x200,- = 2400,- Sk
Uzav.operacie +priznanie+vykazy+invent.= 2000,- SK
Celkovo si idem pytat za rok 2005 17 900,- Sk. Moja znama, tiez uctovnicka mi povedala, ze som sa asi zblaznila. Ona by zato vypytala max. 10.000,- . Ze som to s tou cenou prehnala. Aky je Vas nazor ?
Naposledy upravil AdrianaA : 13.03.06 at 14:12
Usporiadat
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

Táto téma je na porade veľmi zoširoka rozobraná. Nájdi si debatu. Myslím, že pýtaš priveľa - žiadny hl.prac.pomer, žiadne DPH. Ak si registračku nahodíš v mesačných intervaloch, máš namiesto 365 len 12 položiek. Ja nahadzujem RP denne, ale nerátam to za položku. Tvoja známa má asi pravdu, alebo ja som z lacného kraja.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Neviem ako dôjdeš ku 900 položkám v peňažnom denníku, ale - môj názor: priveľa. U nás by to bolo cez 50% z Tvojej úvahy. Aj s poradenstvom.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Ak si to premietneš na mesiace, tak to nie je tak veľa.

Ľudia, nepodceňujte svoju prácu.
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

benka
Ak si to premietneš na mesiace, tak to nie je tak veľa.
Súhlas, ale vyžaduje to full servis 12 mesiacov a vtedy je to o inom, nie robota na jeden deň.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Myslím, že túto robotu za jeden deň nezvládne... Ale nie, vážne, keby si to dával spracovať mesačne a mesačne by si od neho pýtala 1500 Sk, tak si myslím, že by sa nikto nad tým nezamýšlal a skôr by ste povedali, že je to málo. Ale keď to niekto nechá na koniec roka a potom si dáte sumu 1500 x 12, tak sa to už zdá ľuďom veľa...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ata111
Súhlas, ale vyžaduje to full servis 12 mesiacov a vtedy je to o inom, nie robota na jeden deň.
Osobne sa nepovažujem až tak za nešikovnú, ale učite by som nezvládla nahádzať 900 položiek do denníka za jeden deň len tak ľavou zadnou so všetkým čo k tomu patrí.. Každý mesiac sa musí spraviť tak, ako by sa aj spravil mesačne. Ak by to robila za 1 500 SK hrubého mesačne nie je to vôbec veľa. Ak si to šikovný podnikateľ nechá na poslednú chvíľu naraz celý rok, mali by sme ešte za to pýtať prirážku.
Vypočítanú cenu ja osobne nepovažujem za vysokú ak rátaš 15 SK za položku a tých položiek je naozaj toľko. Treba prihliadnuť však pri konečnom uzatvorení ceny aj na možnosti podnikateľa, a to vidíš z účtovníctva.
0 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

STRELEC
Neviem ako dôjdeš ku 900 položkám v peňažnom denníku, ale - môj názor: priveľa. U nás by to bolo cez 50% z Tvojej úvahy. Aj s poradenstvom.
Nehnevaj sa ale 50% za spracovanie uctovnictva aj ked neplatcu sa mi zda malo. Tych 900 poloziek je opravnenych . Niektore polozky sa skladaju aj z viacerych max. vsak 10 pokl. dokladov. Ma tam nakupy z metra kazdy den na tri strany, vsetko musim rozpisat lebo je tam tovar, ostatna rezia, repre, material . Takyto doklad je jedna polozka, ale aj mzdy je jedna polozka. Polozky sa tazko definuje, treba si vsak zvolit rozumnu mieru. Nebudem nad jednou polozkou travit hodinu a vypytam si 15,- Sk a to neratam este energie.
Okrem toho ludia nam platia za nase vedomosti a mali by sme sa vediet ocenit. Sme na trhu a treba sa predat a hlavne dobre predat. Ked nap. moj brat stavebnik povie za nap. jadro murovane 20 000,- len robota a spravi to za tyzden, nikto sa nad tym nepozastavi. Ale ked si ja zapytam za 3 tyzdnovu robotu 17500,- tak sa to zda mnohym vela.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dodám k týmto posledným príspevkom, že či mesačne 1500 alebo na konci roka 20000 Sk, zodpovednosť v konečnom dôsledku za správnosť účtovníctva je rovnaká.
Tak ako tu bolo spomenuté
Ľudia, nepodceňujte svoju vlastnú prácu.
Podnikateľ štátu odvedie 2-5% svojich hrubých príjmov, prečo by za spracovanie účtovníctva nemohol dať 1-1,5% ?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Samozrejme, ešte rozlišujem, či sa jedná o priebežné spracovanie, čiže v priebehu roka, alebo mi na konci roka donesie smradľavú tašku z krčmy, z ktorej smrdí celý byt.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Braňo
Samozrejme, ešte rozlišujem, či sa jedná o priebežné spracovanie, čiže v priebehu roka, alebo mi na konci roka donesie smradľavú tašku z krčmy, z ktorej smrdí celý byt.
Pár príspevkov dozadu som povedal svoj názor, že priveľa. Myslel som však na priebežného paušalistu. U veľkej jednohubky by sme účtovali rovnako. Ibaže spracovanie máme za 3-4 dni, nie 3 týždne, ako kolegyňa ktorá zadávala otázku. U jednohubiek majú totiž kolegyne podiel v %-tách z odmeny. Snažia sa a ide to rýchlo.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Braňo
Samozrejme, ešte rozlišujem, či sa jedná o priebežné spracovanie, čiže v priebehu roka, alebo mi na konci roka donesie smradľavú tašku z krčmy, z ktorej smrdí celý byt.
Braňo, toto si vytlačím a prilepím na nástenku!!! To je krásny výraz, no a predovšetkým pravdivý!
0 0
ekopeter ekopeter

ekopeter je offline (nepripojený) ekopeter

Ja beriem 35,-Sk za riadok v JU bez dph s dph je to truchu drahšie a nezdá sa mi to veľa, a stále mám tú istú klientelu a každý rok rok má z jednohubiek veľkú hlavu ako ich stihnem spraviť. Ale najlepšie je prehovoriť jednohubky na spracovanie dokladov priebežne, som z Nitry kde tých súkromníkov nieje tak moc.
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Adriana a potom sa čuduješ že podnikatelia si to radšej robia sami.A fa z metra sú najlepšie faktúry,ktoré máš v momente hotové.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ja si dám na nástenku ten výraz JEDNOHUBKY, je super. A začala som v praxi uplatňovať, že keď si dávajú doklady spracovávať raz za rok a prinesú ich vo februári, tak je prirážka 50 % a v marci 100 %, nech za tie neprespané noci niečo mám.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Mám ponuku urobiť DP živnostníkovi v Holandsku...za čokoládu z Holandska. Nechcete niekto to urobiť miesto mňa?
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

DanielaSĽ
Mám ponuku urobiť DP živnostníkovi v Holandsku...za čokoládu z Holandska. Nechcete niekto to urobiť miesto mňa?
Keby si ponúkla domácu klobásku, hurky a pod .... asi by som sa nezdržal
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

dan
Adriana a potom sa čuduješ že podnikatelia si to radšej robia sami.A fa z metra sú najlepšie faktúry,ktoré máš v momente hotové.
Myslím., že Adriana sa nečuduje a nečudujem sa ani ja. Samozrejme podnikateľ si môže spraviť bez problémov všetko sám a sám si znáša aj následky.

Mne osobne nie je jasná jedna vec. Spracovanie ekonomickej agendy je manuálna práca? Platí sa za to ako to rýchlo niekto spraví?

Myslím, že všetci , ktorí chodia na túto stránku vidia, koľko denodenných problémov ekonomika prináša pre všetkých podnikateľov a koľko zákonov, opatrení, vyhlášok...atď musíme ovládať, aby bola ekonomická agenda /pretože nerobím e samozrejme takmer nikto len účtovníkov/ spracovaná správne.
Samozrejme, že DP vyplním hravo, ale keby som nevedela čo mám do ktorých riadkov napísať, asi by som to tak hravo nezvládla.

Dan, nemôžem si odpustiť jednu otázku. V nicku máš podnikateľ-konateľ, pravdepodobne nerobíš účtovníctvo a môžeš s takou ľahkosťou povedať, že máme také zaúčtovanie v momente hotové?. Ja by som nikdy netvrdila, že funkciu konateľa by som zvládla ako malinu, lebo ju nerobím .
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
DanielaSĽ
Mám ponuku urobiť DP živnostníkovi v Holandsku...za čokoládu z Holandska. Nechcete niekto to urobiť miesto mňa?
Daniela, daj mu tri naše Študenstské pečate, nech si to urobí sám!
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

abel
Ja si dám na nástenku ten výraz JEDNOHUBKY, je super. A začala som v praxi uplatňovať, že keď si dávajú doklady spracovávať raz za rok a prinesú ich vo februári, tak je prirážka 50 % a v marci 100 %, nech za tie neprespané noci niečo mám.
Ja mám v pracovni dva šanóny označené JH (=jednohubka, presnejšie opakované JH-ky). A raz sa ma taká JH aj pýtala, prečo "jej šanon" (=3 papiere) je označený JH. Vyhovoril som sa nejako.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať