Zavrieť

Porady

Oleander

Asi pred tromi rokmi som dostala dospelú rastlinku Oleandra - v hroznom stave, ale podarilo sa mi ho vzkriesiť. No nevedela som s rady s kvitnutím - vždy v lete krásne nahodil puky, ktoré sa začervenali - a odpadli. Vlani na jeseň - resp. neskoré leto, som ho presadila do rašeliny premiešanej s pieskom - taká vymyslená kombinácia, že uvidíme, čo bude. Na zimu som ho dala do bytu, keďže pivnicu mám tmavú (až čiernu ). Páni, ( a dámy), keby ste videli, čo ten oleander robí. Úplne sa rozbesnel v kvitnutí, má nádherné biele kvety s ružovými okrajmi!!! Ešte nikdy som taký nevidela. Pre tie okraje sa zdajú byť puky červené, verte, keď sa púčiky zväčšili, bola som strašne prekvapená. Škoda, že vám neviem pripnúť obrázok z tohto môjho zimného potešenia, nemám digitálny foťák Ale zoženiem a odfotím ho (dúfam, že zatiaš neodkvitne)
Naposledy upravil Marianna01 : 14.03.06 at 16:18
Usporiadat
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ahoj ewita,ja strihat nebudem,vlani som tiez nie a potom mi skoro nahodili puky,uz zaciatkom leta.
2 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja som zostrihala v jeseni. Neviem, čo je lepšie, či na jar alebo v jeseni. Len treba dať pozor, oleander kvitne iba na starších konárikoch. Ten, čo bude odstrihnutý, nebude v tom roku kvitnúť.
2 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

já nestrihám vôbec,iba ak nepekné výhonky
2 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

tak teda totooo. ja už neviem, som čítala o oleandroch kdesi, že ich treba strihať na jar aspoň o jednu tretinu a že kvitnú len na nových konárikoch.. aj keď teda ja som svoje nikdy nejak rapídne nestrihala a vždy mi pekne kvitnú, tak som chcela tento rok vyskúšať, že ich ostrihám.. ale nechám teda radšej tak..
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Môj oleander má asi 15 rokov a je obrovský, voľakedy som ho zostrihala a nekvitol. Už som ho nestrihala veľmi veľa rokov, iba to, čo nejako pretŕčalo. Lenže už mi zaberal celú pivnicu, tak dostal nový riadny zostrih

Tuto píšu, že kvitne na dvojročnom dreve: http://www.kvetyazahrada.sk/kvitnuce-dreviny.html
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

ja som min. rok na jar zostrihala úplne, nezostal im ani jeden list ( z dôvodu úplného premnoženia puklíc),nič sa im nestalo, krásne sa zazelenali, vyhodili plno krásnych zdravých konárov a listov, ale biely do jesene nestihol nahodiť puky, a ten ružový puky nahodil, tuším že niečo aj vykvitlo, ale vačšina pukov nestihla vykvitnúť, nakoľko už bol október/november...
ale tie puklice sa mi nepodarilo vykynožiť, pred zazimovaním v garáži boli oba oleandre opäť celé napadnuté... takže opäť som ich pred 2 týždňami úplne zostrihala...
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

sisima Pozri príspevok
ja som min. rok na jar zostrihala úplne, nezostal im ani jeden list ( z dôvodu úplného premnoženia puklíc),nič sa im nestalo, krásne sa zazelenali, vyhodili plno krásnych zdravých konárov a listov, ale biely do jesene nestihol nahodiť puky, a ten ružový puky nahodil, tuším že niečo aj vykvitlo, ale vačšina pukov nestihla vykvitnúť, nakoľko už bol október/november...
ale tie puklice sa mi nepodarilo vykynožiť, pred zazimovaním v garáži boli oba oleandre opäť celé napadnuté... takže opäť som ich pred 2 týždňami úplne zostrihala...
..ale puklíc sa nezbavíš strihaním skús dať do zálievky actaru
0 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

jasné, že nie... ale nedalo sa nato pozerať... tak som ostrihala a celé umyla "jarovou" vodou... chémii som sa chcela vyhnúť, ale nevyhnem... ešte im vymením komplet substrát a budem musieť poriešiť tu chémiu...
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

mne puklice znicili malunke oleandriky co sa mi podarilo zakorenit,takze mam prd svine hnusne.....
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
ma niekto odrezky oleandrov? xcel by som ix vyskusat pestovat prosiiim
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Avonboy,myslis ze by sa Ti v tomto case zakorenili?Ja som zvykla rozmnozovat len v lete.A mohol si na nas obetovat ten cas a pisat ,,ch,,vzdy ma nutka dat zabavne ked tam vidim to,,x,,.
1 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
juuuuj to moje X:-) ked ja som uz tak na internete nauceny:-)) lusielal, inak ja som este oleandre nemal, vobec neviem kedy zakorenuju, preto som vdacny kazdej rade, poznamke a usmerneniu v pestovani-ja nie som teoretik v pestovani, ze si kupil zazracnu knizku v ktorej je napisany postup k pestovaniu kazdej rastliny ale radsej mam taketo diskusne fora, kde si lusia navzajom vymienaju rady a postrehy-proste praktik:-) a fakt sa nehnevajte za to X, kludne mozete dat ze sa vam to paci, alebo ze je to zabavne:-) budem iba rad:-)
0 0
lusielaL lusielaL

lusielaL je offline (nepripojený) lusielaL

Ved to ja len tak ze niektore slova potom vyzneju smiesne.A k teme:tak v lete si tu niektore dievcata vymienali odrezky,tak hadam vydrz do vtedy,inak pestovanie nie je narocne,nieco sa tu uz napisalo,tak sa naucis...
0 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
lusielal, ja sa ucim ryxlo co sa tyka ucenia:-) juj skoda ze este nemozem pridavat tie fotky by som vam ukazal vsetku tu nadhuru co uz mam v zahradke:-) a na leto sa xystam poriadne ju vykraslit:-)
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

avonboy Pozri príspevok
ma niekto odrezky oleandrov? xcel by som ix vyskusat pestovat prosiiim
oleandre sa rozmnožujú v júli,ale mne sa tento rok podarilo zakoreniť asi 7 odrezkov v decembri,takže asi to nie je pravidlom,lebo biely som sa sa snažila už zakorenovať v lete ale nezakorenil nikdy až teraz
0 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

Dobrý deň, už máte oleandre von??
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

ešte nie,ale cez víkend dám ale len staršie rastliny,oleander vydrží aj mrazy okolo -10,zatial pojdu len do garáže aby si postupne zvykli,a hned ich vietor neošlahol
1 0
avonboy avonboy

avonboy je offline (nepripojený) avonboy

28/185/88:-) este nieco? :-) ...viac
beba13 Pozri príspevok
oleandre sa rozmnožujú v júli,ale mne sa tento rok podarilo zakoreniť asi 7 odrezkov v decembri,takže asi to nie je pravidlom,lebo biely som sa sa snažila už zakorenovať v lete ale nezakorenil nikdy až teraz
aha, a skusila by si potom nejake zakorenit aj pre mna? pjosiiiim
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

avonboy Pozri príspevok
aha, a skusila by si potom nejake zakorenit aj pre mna? pjosiiiim
.ak chceš mám biely zakorenený,
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

.tak oleandre sú už vonku týždeň,a dnes som videla jeden pán má vonku už aj čínsku ružu je to príliš skoro já to nerisknem,ale budem sledovať čo sa stane s tou jeho či prežije
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať