Zavrieť

Porady

Zisky z predaja produktov zdravej výživy.

Chcel by som sa spýtať,či niekto nevie,či je dáko právne podchytené "podnikanie" pre firmy ako sú napr.Dr.Nona,Avon a mnoho ďaľších iných. Ide mi o to,že človek mi má vyplatiť odškodné,ale oficiálne pracuje za minimálnu mzdu a tým pádom mi nemá ako platiť.No zistil som,že pracuje pre jednu firmu,ktorá ponúka produkty zdravej výživy a on tam pracuje na dosť významnom poste.V praxi to znamená,že kupuje výrobky a predáva ich so ziskom.Pod sebou má niekoľko ľudí a tí pracujú preňho.Tým pádom má ďaľšie zisky a odmeny.Myslím si,že tieto zisky nie sú nijak oficiálne zdaňované a tým pádom mu nemám ako dokázať jeho ďaľší príjem.Ak by mi ale vedel niekto poradiť,či je toto "podnikanie" nejak napadnuteľné,tak by som bol veľmi rád.Ďakujem
Naposledy upravil jardo35 : 12.07.13 at 18:55
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Daňové priznanie sa podáva aj z takých príjmov. Ak je na vyššom poste, musí to mať ako živnosť.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Minimálna mzda a životné minumum nie je to isté ...
    Aj z minimálnej mzdy sa dá sťahovať nejaká čiastka a ostane na tom minime .

    Šak ho daj na súd ...vydanie platobného rozkazu a prípadne nsledujúce kroky .
    Exekútor je dosť silný argument , respektíve blokovanie účtu na jeho podnet .
    misoft A nielen jedného, ale všetkých (o ktorých sa exe dozvie). A keď "podstrčí" informáciu exe o tom, že pracuje bokom pre XXXX, ten (ak bude chcieť - sú to úkony navyše, za ktoré sa platí) - pôjde po tom. Šak exe si svoje zoberie od povinného.

    Zisky z predaja produktov zdravej výživy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.