Zavrieť

Porady

Znovuotvorenie dedičského konania.

Dobrý deň potrebujem poradiť ako postupovať pri znovuotvorení dedičského konania,ako strany sme sa dohodli,že by som to dostala ja brat sa vzdá majetku sú tam ešte 4 ludia ale dohodli sme sa nedá sa to len na súde alebo to presunú k notárovi aj ked sme dohodnutý?Može sa brat vzdat majetku ked má uz na krku exekuciu?neprideme o majetok?Ďakujem

Nie dedičské konanie vobec po smrti rodičov neprebehlo to som zistila na súde preto ho musíme znovu otvoriť a vysporiadať
Naposledy upravil kata2 : 19.07.13 at 10:08
5 komentárov     zbaliť
marjankaj Prečítala si si, čo si napísala? Keby som to napísal ja, tak by si vedela, kto kedy zomrel a čo sa po ňom dedilo? A vraj brat + ty +ešte 4 ľudia. To je kto tí ďalší štyria?
kata2 Viem presne čo píšem z otcovej strany my 2 a zo strany otcovej sestry ďaľšie 4 deti tak asi viem čo píšem!
marjankaj A kto vlastne zomrel? To som akosi nezbadal?
kata2 že by otec a jeho sestra?ty chytrák ostatní prečítali a pomohli takže nemusíš už rýpať
marjankaj Sorry, nevedel som , že už to máš vyriešené.
Draik ti naozaj poradil dobre.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    ak už je dedičské konanie ukončené a potvrdená právoplatnosť nie je možné ho znovu otvárať ak sa neobjavil ďalší neprejednaný majetok... ak chcete majetok prevádzať teraz kvôli bratovej exekúcií, tak z tohto dôvodu nie je možné otvárať dedičské konanie... a brat sa vystavuje trestnému činu poškodzovaniu veriteľa, ak sa takto chce zbaviť majetku pre svoje dlžoby...

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Dedičské konanie vedie notár, ak ste dohodnutí, môžte uzavrieť dedičskú dohodu. Ak má jeden z dedičov exekúciu, tak by sa bezodplatne "vzdať" podielu v prospech iných dedičov nemal. Exekúcia by bola vedená len na jeho podiel. Prichádza do úvahy, že by dedič s exekúciou podiel na základe dedičskej dohody síce nedostal, ale ostatnými dedičmi, ktorí by si jeho podiel rozdelili, by bol vyplatený v trhovej cene podielu. Peniaze by boli použité na vykrytie exekúcie.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kata2 dobrý den potrebovala by som ešte vediet ked máme podiel po otcovi 3/4 my dvaja a dalšie 4 osoby 1/4 majetku on má tú exekúciu 1403€ ako sa v takomto prípade postupuje,keď majetok nechceme predať? Ďakujem
    Ice dive najlepšie sa postupuje dedičskou dohodou... ono nevieme koľko je suma dedičstva, avšak 3/8 sú tvoje, 3/8 sú bratové a 4 osoby si delia 2/8 rovným dieľom keďže brat má exekúciu, tak z jeho 3/8 keď ich zdedí si môže exekútor uspokojiť svoju pohľadávku vo výške 1403 € + príslušenstvo... ak majetok nechcete predávať je asi najjednoduchšie sa dohodnúť sa medzi sebou ako aj s exekútorom...
    kata2 Majetok je 11000€ len nerozumiem prečo su tu 3/8?ked vo liste vlastnictva otec má podiel3/4 z majetku a jeho sestra 1/4 z majetku a ak tomu dobre rozumiem musime to potom vyplatiť my tú sumu exekúcii?Lebo ten dom s pozemkom je ešte písaný na už zosnulých súrodencov.
    Ice dive sú to zlomky.... 3/8 je tvoj podieľ k celku takže ak tomu správne rozumiem celková hodnota nehnuteľnosti je 11 000 € - 1/4 - sestrin podiel sa nededí a vás sa netýka... týka sa tých 4 dedičov... t.j. 11 000 /4 = 2750 € je hodnota ktorá sa delí medzi 4 dedičov t.j. každý 687,50 €. Ty a tvoj brat zdedíte časť 8250 € / 2 = 4125 € ty a 4125 € tvoj brat, z ktorých by mal uhradiť tých 1403 €.... t.j. 11 000/8x3=4125
      zbaliť

    Znovuotvorenie dedičského konania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.