Zavrieť

Porady

co vsetko musi urobit zamestnavatel?

mozno to uz bolo na porade rozoberane, no zatial som to nenasla..

chcem sa spytat, konatel napisal na DU ziadost o registraciu na platitela dane zo zavislej cinnosti od 1.4.2006...no zatial ziadneho zamestnanca nemame...
ak budeme mat, co vsetko sa musi urobit?
co som nasla...
posielat kvartalne prehlady na DU a tiez rocny prehlad
prihlasit sa do poistovni a posielat mesacne vykazy
prihlasit sa do SP do nejakeho zoznamu zamestnavatelov..
este nieco?...nie som mzdarka....
...je potrebne nieco podobne urobit aj ked nemame zatial ziadnych zamestnancov, a sme len zaregistrovani..vlastne budeme od 1.4.....na DU?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    bui
    mozno to uz bolo na porade rozoberane, no zatial som to nenasla..

    chcem sa spytat, konatel napisal na DU ziadost o registraciu na platitela dane zo zavislej cinnosti od 1.4.2006...no zatial ziadneho zamestnanca nemame...
    ak budeme mat, co vsetko sa musi urobit?
    co som nasla...
    posielat kvartalne prehlady na DU a tiez rocny prehlad
    prehlad posielas kvartalne (aj ked je nulovy), rocny "prehlad" sa nazyva HLASENIE
    prihlasit sa do poistovni a posielat mesacne vykazy+prilohy vykazov
    prihlasit sa do SP do nejakeho zoznamu zamestnavatelov..+prihlasit aj zamestnanca (ov)+posielat vykazy ako do ZP
    este nieco?...nie som mzdarka....
    ...je potrebne nieco podobne urobit aj ked nemame zatial ziadnych zamestnancov, a sme len zaregistrovani..vlastne budeme od 1.4.....na DU?
    absoloval som toto nedavno ako SZCO, malo by to byt rovnake

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    takze ked este nemame zamestnancov ale sme uz zaregistrovani na DU, tak jedinou nasou povinnostou je poielat stvrtrocne prehlady na DU ...do SP nemusim zatial nahlasovat nic....

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Ak si prihlásený ako zamestnávateľ v SP a ZP, odporúčam si v miestne príslušnej poisťovni overiť, či náhodou netrvajú na zasielaní výkazov s nulovým odvodom.

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    sme prihlaseni len na DU......

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    v tom pripade zatial nulove prehlady na DU, pri zamestanni prveho cloveka registracie na SP a ZP a vykazy ako som pisal

    nina100 je offline (nepripojený) nina100

    nina100
    myslím, že aj ked máte brigádnikov - treba ich nahlásit na sociálnu poisťovnu a odvádzať za nich urazové a garančné poistenie. Taktie na DU im budes platit bud preddavkovu alebo zražkovú daň - /preddavky - prehľad štvrťročne/ a zrážkovú daň - mesačné oznámenia

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    ak sa Ti potom stane, ze niektory mesiac nebudes mat zamestnancov, ani brigadnikov, treba zaslat do socialky nulovy vykaz, teda aspon odo mna to chceli

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    fialka m
    ak sa Ti potom stane, ze niektory mesiac nebudes mat zamestnancov, ani brigadnikov, treba zaslat do socialky nulovy vykaz, teda aspon odo mna to chceli
    U nás to zase nechceli....na SP.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    SP v prípade, že nezamestnávame zamestnancov, ani brigádnikov požaduje, aby som odhlásila fi na registračnom liste zamestnávateľa a potom nemusím dávať nulové výkazy. Keď zamestnáme niekoho potom firmu opäť prihlásime s tým istým IČZ ako sme mali.

    fialka m je offline (nepripojený) fialka m

    fialka m
    DanielaSĽ
    U nás to zase nechceli....na SP.
    vsak ani ja som to neposielala, az potom volali, ze preco im neposielam nulove vykazy. Asi nevedia, co chcu

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    sybila3
    A týka sa to aj keď máme raz za čas brigádnikov?
    Nemať zamestnancov a mať raz za čas brigádnikov je podľa mňa rozdiel.
    1. bui - sa nemal/a dôvod registrovať na DÚ, lebo:
    § 31
    Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov

    (4) Platiteľ dane je povinný registrovať sa u správcu dane najneskôr do pätnástich dní od vzniku povinnosti zrážať daň alebo preddavky na ňu, alebo daň vyberať, ak osobitný predpis neustanovuje inak. Ak nemali žiadných zamestnancov, hododárov, tak dôvod na registráciu nebol. /Nerobme si robotu - nulové prehlady, hlásenia - zabudneš a pokuta je na svete - zbytočne. /.
    2. sibyla3, ak máš raz za čas brigádnikov, tak podľa uvedeného paragrafu ti ozn. povinnosť vznikla, a treba posielať prehľady, oznámenia. /Len doplním - zrážková daň sa v prehľade neuvádza./

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    Prosím máte vzor prihlásenia zamestnávateľa na DÚ či je na to nejaké tlačivo???

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    bui
    takze ked este nemame zamestnancov ale sme uz zaregistrovani na DU, tak jedinou nasou povinnostou je poielat stvrtrocne prehlady na DU ...do SP nemusim zatial nahlasovat nic....
    Ak ste registrovaní na DÚ a nevyplácate žiadne príjmy zo závislej činnosti nie ste povinní posielať nulové výkazy na DÚ v zmysle §39 odst. 11 zákona o DzP.

    Nulový výkaz musíte poslať, ak čo len jednému zamestnancovi vyplatíte príjem bez ohľadu na to, či Vám vznikne za neho povinnosť odviesť preddavky na daň zo ZČ alebo nie.

    http://www.porada.sk/showpost.php?p=321358&postcount=24
    Naposledy upravil evina : 23.11.06 at 09:57

    Slavena je offline (nepripojený) Slavena

    Bojovníčka Slavena
    § 31
    Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov
    (4) Platiteľ dane je povinný registrovať sa u správcu dane najneskôr do pätnástich dní od vzniku povinnosti zrážať daň alebo preddavky na ňu, alebo daň vyberať.

    Ak s.r.o zamestnala prvý krát človeka napr. 20. júna, má sa zaregistrovať do 15 dní od tohto dátumu, alebo až od dátumu prvej vyplatenej mzdy? Viete mi niekto odpovedať?

    Slavena je offline (nepripojený) Slavena

    Bojovníčka Slavena
    Slavena Pozri príspevok
    § 31
    Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov
    (4) Platiteľ dane je povinný registrovať sa u správcu dane najneskôr do pätnástich dní od vzniku povinnosti zrážať daň alebo preddavky na ňu, alebo daň vyberať.

    Ak s.r.o zamestnala prvý krát človeka napr. 20. júna, má sa zaregistrovať do 15 dní od tohto dátumu, alebo až od dátumu prvej vyplatenej mzdy? Viete mi niekto odpovedať?
    Už som sa dopátrala, teda až po vyplatení mzdy sa ráta 15 dní.

    Musí však táto s.r.o. vypisovať aj nejaké štatistické tlačivá?

    Odpovie mi prosím niekto?

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Slavena Pozri príspevok
    Už som sa dopátrala, teda až po vyplatení mzdy sa ráta 15 dní.

    Musí však táto s.r.o. vypisovať aj nejaké štatistické tlačivá?

    Odpovie mi prosím niekto?
    Slavena, ja by som rozhodne nenechávala registráciu na daň zo závislej činnosti na DU až po vyplatení mzdy. Veď to nie je problém to dohlásiť - je to jeden papier. Štatistické tlačivá neposielaš - pokiaľ Ťa štatistický úrad sám nevyzve.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.