Zavrieť

Porady

predaj hand-made cez internet

chcela by som ponúkať svoje ručne vyrobené predmety na internete, na portáloch typu sashe.sk. čo som sa dočítala na internete, tak ak som správne pochopila, musím sa zaregistrovať na danovom urade a získať DIČ (bez ohladu na množstvo produktov a výšku zárobku).
som študent, takže neviem či budem mať ešte nejaké dalšie povinnosti? resp. na čo ešte nesmiem zabudnúť?
predpokladám, že dan platiť nebudem, na to bude príliš malý zisk, ak sa mi vobec pokryju náklady
ale ako sa vlastne riešia doklady? za materiál čo nakupim samozrejme mať budem od predajcu. ale ako mám dokladvať ludom, ak si niečo kupia? išlo by iba o predaj cez internet. platba bud vopred na učet alebo na dobierku
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    danove priznanie musi podat podla vysky prijmu (trzieb) nie podla zisku. Minuly rok to bolo cca 1800 eur (opakume ze v trzbach). Dokladom o tom co predas bude vystavena faktura + doklad o zaplateni (vypis z uctu). Teoreticky to moze byt aj zmluva o dielo. Ale zda sa mi, ze zrovna sashe.sk ma v administracii aj automaticke vystavovanie faktur.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cashew dakujem, o tej fakture si to ešte zistím či to je automaticky
    takže ak moje tržby nepresiahnu tých 1800 (alebo ako to bude aktuálne) tak danove priznanie sa ma netýka, ano?
    a svoje papiere si musím viesť nejak špeciálne? myslím tie príjmy a výdaje. v učtovnictve som uplne mimo
    alebo to stačí že si trebárs kupim penažný denník a všetko tam zaznačím plus samozrejme všetky doklady uschovám
    a ešte možno blbá otázka, ale fakt su to veci čo idu mimo mna. všade sa ceny uvádzaju bez DPH a s DPH. to aj a musím nejak písať aj tak, aj tak?
    Filip Glasa Budes mat ceny bez DPH - nie si platca DPH.
    Ostatne je lepsie prebrat s uctovnikom - zvycajne nie su drahi.
    kopretinka sashe má faktúry,ale nie je povinnosť ich používať,podnikateľ môže vystaviť faktúru vlastnú
      zbaliť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    "chcela by som ponúkať svoje ručne vyrobené predmety na internete, na portáloch typu sashe.sk."
    musíš mať živnosť alebo štatút umelca.
    "predpokladám, že dan platiť nebudem, na to bude príliš malý zisk,"
    ale odvody áno
    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cashew ten štatut umelca získam vlastne tou registráciou na danovom urade, nie?
    a odvody platím aj ked som študent? od čoho sa vlastne odvíja ich výška?
    kopretinka nie každá činnosť sa dá zaregistrovať ako umelecká,určite nie štrikovanie,alebo kompletovanie bižutérie,o tých odvodoch je tu neskutočne veľa popísané,pohľadaj
    cashew na vyrábanie a predaj drobností treba živnosť??
    z toho čo som sa dočítala na internete som to pochopila iba tak, že sa zaregistrujem na danovom urade a budem mať pridelene DIČ a to stačí
    cashew konkretne som to čítala tu
    http://www.sashe.sk/dominika.vavreko...lobodny-umelec
    kopretinka ty si umelec?
    cashew nie. teda myslela som, že pod to spadá výroba všeličoho.
    napríklad aj to štrikovanie ako si písala. to síce robiť nechcem, ale ako príklad. alebo tá bužuteria.
    tak ako sa vlastne dá legálne urobiť napríklad náramok a predať cez internet? potrebujem na to živnosť?
    kopretinka tak si zle čítala,lebo sa tam píše: elektronický predaj sa považuje za podnikanie, každý jeden predajca, ktorý predáva veci na sashe.sk
    podniká.....To,že nemá každý na sashe živnosť,a robí to tam na čierno,je druhá vec...
    cashew "každý jeden predajca, ktorý predáva veci na sashe.sk podniká. To však samozrejme neznamená, že musíte mať (postarom) živnostenský list"
    asi týmto veciam fakt nerozumiem na tolko, aby som to pochopila
    tak sa to spýtam zas na rovinu. ak chcem vyrobiť a predať pár kúskov nejakých hlúposti (dajme tomu náramok, zápisník, tašku...) aby to bolo legálne musím mať živnosť?
    kopretinka ale veď čítaj tú vetu do konca,nemusíš mať živnosť,ak budeš registovaná ako umelec.Umelec nie si.Čiže musíš mať živnosť,ak chceš predávať cez nejaký eshop.Sashe je eshop.
    cashew čítala som tú vetu do konca samozrejme, kedže som ten článok čítala celý
    len som nevedela, že napríklad také malovanie na textil teda nie je umenie
    Dáša_ no, sú kúsky, ktoré iste sú dielo. Ale sú aj kúsky, ktoré sú skôr porušovaním autorských práv. A potom sú kúsky, ktoré ja osobne nazývam patlamo-matlámo. A tých je väčšina
    kopretinka no tvoje maľovanie na tričko ROZHODNE nie je umenie,to by si sa musela volať Salvator Dalí....
    cashew dakujem za objasnenie problematiky a zhodnotenie kvality mojich malieb, ktoré neexistuju (nemalujem na tričká, to bol príklad)
    kopretinka to JA nehodnotím,ale viem,že tvoje tričko nebude umenie.Ani tvoj náramok skompletovaný z komponentov nebude umenie.Veď sa uvedom trochu......to fakt nevieš pochopiť,čo je a čo nie je umenie? tuto to máš definované
    http://www.skkd.sk/index.php?option=...enty&Itemid=72
    cashew v čom sa mám ako uvedomiť??? a čo som ako nepochopila???
    normálne som sa sem prišla poradiť, bolo mi to vysvetlené, že čo som si do teraz zistila som pochopila zle, za rady som ti normálne podakovala. neidem sa nijak tváriť, že som neviem aký umelec, ked som chcela predávať pár hand made výrobkov, ved to tam aj píšem, že som nevedela, že sa to neráta ako umenie. a myslím, že moj predošlý príspevok má dosť zretelného smejuceho sa smajlíka
      zbaliť

    predaj hand-made cez internet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.