Zavrieť

Porady

Spoločenská zmluva pri prevode obch.podielu v sro

Dobrý deň,
prosím vás viete mi niekto poradiť či pri prevode obchodného podielu v sro pri 3 spoločníkoch,kde 2 z nich predávajú svoj podiel na 3 osobu a tretia osoba v Zmluve o prevode obchodného podielu pristúpi k spoločenskej zmluve či je potrebné k zápisu zmien do OR dodať plné znenie Spoločenskej zmluvy? Ak áno ide o pôvodnú spoločenskú zmluvu podpísanú a overenú pôvodnými spoločníkmi pred rokmi?ďakujem za pomoc.M.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kremienok76 je offline (nepripojený) kremienok76

    kremienok76
    Nový spoločník pristupuje k SZ v Zmluve o prevode OP, netreba podávať úplné znenie SP.


    Robila som niekoľko prevodov OP, posledný cca tri týždne dozadu, jednoosobová sro celý predaj na inú osobu a prílohy na OR SR boli: plná moc na mňa ako navrhovateľa, rozhodnutie spoločníka, zmluva o prevode, podpisový vzor nového konateľa ... myslím, že pravidlá sú rovnaké, úplné znenie nie je potrebné
    Naposledy upravil kremienok76 : 12.08.13 at 05:24
    Mišulik ďakujem veľmi pekne :-)

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Potrebuješ úplné znenie SZ, podpisuje aktuálny spoločník.........nie spoločník ale konateľ, pardon
    opravujem na základe upozornenia z 22.59
    úplné znenie SZ podpisuje konateľ, on nesie zodpovednosť za jej úplnosť a správnosť. Spoločníci vyjadrujú súhlas so zmenami podpisom zápisnice VZ.
    Spoločníci podpisujú iba prvopis SZ pri zakladaní sro.
    Naposledy upravil KEJKA : 12.08.13 at 05:54
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Moja SRO .....akurát, že podpisuje konateľ, KEJKA
    Mišulik ďakujem za informáciu
    kremienok76 predaj OP podpisujeú nový a starý spoločník, konateľ s tým nemá nič spoločné, ten môže byť aj tretia osoba niekto úpne mimo podielov spoločnosti
      zbaliť
    Podla mojho nazoru musi sa urobit bud uplne znenie spolocenskej zmluvy (to podpisuje konatel) alebo dodatok k spolocenskej zmluve, kedze sa menia spolocnici. Blizsie informacie najdes asi aj na stranke www.akmv.sk. Maju aj online chat tak sa pripadne informuj, mne casto pomohli.

    Spoločenská zmluva pri prevode obch.podielu v sro

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.