Zavrieť

Porady

Ako postupovať, ked sa chcem z RD vráťiť späť do práce, ale pracovné miesto ekonomky bolo zrušené?

Dobrý deň, veľmi by som potrebovala poradiť. Vo firme som začala pracovať 09.09.2002 o dva roky som odišla na MD a narodil sa mi syn. Počas RD som ostala tehotná a narodila sa mi dcéra. Keď dcéra dovršila 3 roky začala som pracovať ale len 5 mesiacov a odišla som znova na MD. 01.01.2010 sa narodil ďalší syn. Koncom decembra 2010 mi ale zamestnávateľ poslal oznámenie, že sa ruší pracovné miesto ekonomky. Teraz keď by som sa chcela vrátiť do zamestnania, mi ale povedal, že ma nezoberie nazad. Ako mám správne postupovať? Mám nárok na odstupné?
veronikasad V decembri 2010 došlo aj k ukončeniu pracovného pomeru ?
ADKA290 Nie k ukončeniu pracovného pomeru, ale zrušeniu pracovného miesta ekonomky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mesiac pred nástupom do práce treba svoj nástup písomne oznámiť. Ak je tvoje miesto zrušené, a iné nie je, zamestnáv. dá výpoveď z organiz. dôvodov, § 63 alebo sa na skončení PP dohodnete -z rovnakého dôvodu. V oboch prípadoch vzniká nárok na odstupné.

    ADKA290 (Dnes 14:49) Ďakujem takže to je odpracovaných viac ako 10 rokov tak mi vzniká nárok štvornásobku priemerného mesačného platu?
    Pri výpovedi je nárok na 3 mes. odstupné. Pri dohode z toho istého dôvodu nás. priemerného platu.
    Naposledy upravil Tweety : 12.08.13 at 11:53
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ADKA290 Ďakujem pekne za radu. Stačí napísať len stručne že sa vraciam do práce? Ak sa ešte môžem opýtať, odstupné je rozdelené do odpracovaných rokov, zarátavajú sa mi aj tie roky počas MD a RD?
    Tweety Stačí len jednoducho svoj návrat z RD. Odstupné sa bude počítaš o 9.2002.
    ADKA290 Ďakujem takže to je odpracovaných viac ako 10 rokov tak mi vzniká nárok štvornásobku priemerného mesačného platu?
    ADKA290 Veľmi pekne ďakujem
    Mila123 a ešte nezabudni sa nevyčerpanú dovolenku.....
    a skús aspoň jeden deň ju vyčerpať...
    nalistuj si tu na POrade, rady pre matky, kt. končia RD a zároveň im končí aj PP......
    ADKA290 Ďakujem Nie som si celkom istá, ale ostali mi asi len 2 dni dovolenky.
    Mila123 akože 2 dni dovolenky????
    čerpala si ju medzi svojimi materskými? pretože aj za riadnu MD ti vzniká nárok na dovolenku......
    vznikne ti nárok na maximálnu PvN
    ADKA290 čerpala som ju, kým som šla na MD a ostali mi tie 2 dni
    ADKA290 Ešte by som chcela vedieť, ako mám postupovať pri skončení pracovného pomeru. To sa musíme asi najskôr dohodnuť, či bude vlastne chcieť podpísať dohodu o skončení p.p. s nárokom na odstupné.
    Tweety Ak sa dohode nedohodnete, potom si počkaj na výpoveď od zamestnávateľa.
    ADKA290 Takže môžem skončiť aj bez odstupného?
    Mila123 iba v tom prípade, že budeš súhlasiť......inak nie, máš nárok na odstupné,
    Tweety Môžeš, ak to bude klasická dohoda bez uvedenia dôvodu.Ale takú nepodpisuj. Pozri môj príspevok o14,27.
    ADKA290 ano par. 63 Ale viete akí sú teraz zamestnávatelia, nedajú ani korunu naviac, oni sa vždy nejako z toho vymotajú. Takže ak on nebude súhlasiť s dohodou o odstupnom a ja s dohodou bez odstupného, teda ak sa nedohodneme, čo potom?
    Tweety Veď som písala, že ak sa na dohode nedohodnete, potom počkáš na výpoveď podľa §63. PS. Komentáre neslúžia na otázky.
    ADKA290 Aha, dakujem
      zbaliť

    Ako postupovať, ked sa chcem z RD vráťiť späť do práce, ale pracovné miesto ekonomky bolo zrušené?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.