Zavrieť

Porady

Dokladovanie nezdaniteľnej časti

som workoholik
Milé "babulienky"! Potvrďte mi prosím, či mám správny názor, že uplatnenie nároku na nezdaniteľnú časť na manželku /chcem si uplatniť iba časť medzi jej ročným zárobkom napr. 45 tis. Sk a sumou 87 936 Sk/ nemusím dokladovať žiadným dokladom od jej zamestnávateľa. Na našom DÚ vraj požadujú nejaký doklad /potvrdenie o zdan. mzde - čo je nezmysel/.
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

dadika
súhlasím s Dogickou, dnes som zaniesla DP FO-A a dotyčný musel zdokladovať okrem potvrdení od zamestnávateľov aj to, že bol na úrade práce-čestným prehlásením, že bol v danom období nezamestnaný a nemal žiaden príjem.
Súhlasím tiež, keď je nezamestnaný evidovaný treba aj potvrdenie zo SP alebo doklad o zaradení a vyradení z ÚP. Keď je dobrovoľne nezamestnaný do daňového v kolónke čestné vyhlásenie napíše prečo a začo v období ktoré nedokladuje nedokladá doklad.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

dadika
súhlasím s Dogickou, dnes som zaniesla DP FO-A a dotyčný musel zdokladovať okrem potvrdení od zamestnávateľov aj to, že bol na úrade práce-čestným prehlásením, že bol v danom období nezamestnaný a nemal žiaden príjem.

Mám k tomu jednu otázku - prečo potom nemusia poslať na DÚ čestné prehlásenie všetci, ktorí nepoberali počas roka žiadne príjmy, resp. Tí, ktorí poberali príjmy nižšie ako 43 968?
,
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Evina je jasné, že niektorí pracovníci DÚ vyžadujú kadejaké potvrdenia, ktoré vôbec nepotrebujú. Pokiaľ idem na DÚ osobne, tak nemám problém. Mne v predchádzajúcich príspevkoch išlo skôr o to ako trochu ochrániť pred zbytočnými problémami drobných živnostníkov, ktorí o tomto všetkom nemajú ani potuchy. A aby nemuseli chodiť na DÚ nie raz, keď podajú DP, ale ešte raz, keď budú musieť doniesť potvrdenie, ktoré som im hneď k DP nepriložila. A takto majú pokoj oni aj ja. Ale inak máš vo všetkom pravdu. Prajem dobrú noc
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Dnes som bola na DU odovzdať DP A, pani si len skontrolovala počet príloh, či sedí na vypísané v DP a nič viac. Keď som sa jej sama opýtala, že či treba prikladať aj potvrdenia o nezdaniteľnej časti - životné poistenie a pod. povedala, že áno. Po krátkom dialógu mi vysvetlila, že nie všetko, čo je napísané, treba predložiť. Tak podľa čoho sa riadi táto krajina? Podľa písaných zákonov, alebo podľa čoho? Na to mi nevedela odpovedať. Veď vás správca dane vyzve. Áno, môže ma vyzvať, potom mu doložím, čo bude treba, ale predkladať budem len to, čo je nutné. Toľko moja skúsenosť s DU. Myslím, že radšej budem posielať poštou, ako to tu už niekto spomínal.
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

No a to ste sa ešte nestretli s vyžadovaním iných dokladov. Pri uplatňovaní DB potvrdenie o návšteve školy pre dieťa, ktoré má 10 rokov!!!!!!!!
Je mi na zvracanie /hlavne dnes/z prístupu niektorých daňových úradníkov, nechcem byť vulgárna takže: mnohí a to si stojím za slovom MNOHÍ daňoví úradníci figu vedia, podávajú informácie také, že ma ide trafiť šľak a klient sa mi ozve so zaručenou informáciou - lebo to povedali na DU. Nemám teraz čas chodiť s klientom /resp. za klienta/ na DU - by som im to tam vysvetlila /na základe čoho, paragraf, odsek, písmeno odkaz pod čiarou,nad čiarou ........../ aj tak ma tam majú za fúriu, ale vôbec mi to nevadí. Lebo ja "viem" a oni nie.
Záver? Už to tu niekto povedal: ak nemám čas ísť na DU - poslať poštou a "nedovoliť" klientovi aby sa vybavovať "v podateľni" s niekým múdrym, ktorý vám môže zaručenými informáciami "pokaziť meno".
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Potvrdenie o návšteve školy detí okolo 10 rokov u náš vyžadujú celkom bežne ..................... Inak súhlasím s Pepa......
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

dogicka
Potvrdenie o návšteve školy detí okolo 10 rokov u náš vyžadujú celkom bežne ..................... Inak súhlasím s Pepa......
Dogicka, veď nám zverejni ten DÚ Takéto potvrdenie nechceli odo mňa ani na ÚPSVaR, keď som dávala v 15-tich rokoch žiadosť o detské prídavky, lebo vedeli, že školopovinné dieťa je do 16. roku.
Trocha odľahčím-nemajú už na tom DÚ plné archívy
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

A ešte ma napadlo: prosím vás viete mi niekto povedať na základe čoho si zamestnanec nemôže uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku - konkrétne rozdiel medzi 87 936 a vlastným príjmom, lebo manželka je podnikateľka?
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

evina
Dogicka, veď nám zverejni ten DÚ Takéto potvrdenie nechceli odo mňa ani na ÚPSVaR, keď som dávala v 15-tich rokoch žiadosť o detské prídavky, lebo vedeli, že školopovinné dieťa je do 16. roku.
Trocha odľahčím-nemajú už na tom DÚ plné archívy
Minulý rok na DÚ v Dolnom Kubíne, požadovali ku DP, na základe ktorého mal DÚ vrátiť daňový bonus v plnej výške, a k DP boli priložené rodné listy detí (mali asi 13 a 10 rokov) potvrdenie o návšteve školy............................
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Pepa
A ešte ma napadlo: prosím vás viete mi niekto povedať na základe čoho si zamestnanec nemôže uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku - konkrétne rozdiel medzi 87 936 a vlastným príjmom, lebo manželka je podnikateľka?
Prečo by si nemohol? V zákone nie je uvedené, že nesmie byť manželka SZČO.........
Tento rok som mala takýto prípad, manželka si uplatňovala časť nezdaniteľnej čiastky na manžela, ktorý bol len do 5/2005 SZČO, odvtedy je na úrade práce. Do DP som v poznámkach uviedla že NČ na manžela si uplatňuje na základe jeho podaného DP a bolo... (to v poznámke chceli odo mňa na DÚ - zasa v Dolnom Kubíne).
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

dogicka
Minulý rok na DÚ v Dolnom Kubíne, požadovali ku DP, na základe ktorého mal DÚ vrátiť daňový bonus v plnej výške, a k DP boli priložené rodné listy detí (mali asi 13 a 10 rokov) potvrdenie o návšteve školy............................
Možno túto stránku pozerá aj niekto z DR a poučí ich, že škoda papiera.

Prikladám Potvrdenie o poberaní prídavkov na deti z ÚPRaSVu,/ktoré je doložené na ÚPSVaR potvrdením o návšteve školy/ nič viac a nič menej a v Bratislave im to postačuje
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

dogicka
Prečo by si nemohol? V zákone nie je uvedené, že nesmie byť manželka SZČO.........
Tento rok som mala takýto prípad, manželka si uplatňovala časť nezdaniteľnej čiastky na manžela, ktorý bol len do 5/2005 SZČO, odvtedy je na úrade práce. Do DP som v poznámkach uviedla že NČ na manžela si uplatňuje na základe jeho podaného DP a bolo... (to v poznámke chceli odo mňa na DÚ - zasa v Dolnom Kubíne).
Vidíš, vidíš - ja som to nazvala diskrimináciou manželiek-podnikateliek a manželov, ktorí majú manželky podnikateľky. Ste mali vidieť tie vygúlené oči
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

evina
Možno túto stránku pozerá aj niekto z DR a poučí ich, že škoda papiera.

Prikladám Potvrdenie o poberaní prídavkov na deti z ÚPRaSVu,/ktoré je doložené na ÚPSVaR potvrdením o návšteve školy/ nič viac a nič menej a v Bratislave im to postačuje
Evi - iný kraj iný mrav
Toto je sila presilená - posadia si tam kde koho a ten kde kto potom "šikanuje" - lebo toto šikan u mňa je a ten kto sa nevie brániť behá z úradov na úrady a z kopírok na kopírky
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Pepa
Vidíš, vidíš - ja som to nazvala diskrimináciou manželiek-podnikateliek a manželov, ktorí majú manželky podnikateľky. Ste mali vidieť tie vygúlené oči
Erika a odkiaľ máš, že si manžel nemôže uplatniť časť NČ na manželku, ktorá je SZČO? Niektorému tvojmu klientovi to povedala pani na DÚ?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

dogicka


Erika a odkiaľ máš, že si manžel nemôže uplatniť časť NČ na manželku, ktorá je SZČO? Niektorému tvojmu klientovi to povedala pani na DÚ?
Mám jednu klientku SZČO, ktorá mala minimálny príjem /krajčírka/ a tej som doporučila, aby si manžel uplatnil rozdiel medzi 87936 a jej príjmom (v RZ manžela, ak je to ešte možné) a pani mzdárka zaujala stanovislo také, že to nie je možné lebo manželka je SZČO. A overovali si to aj na DU - vraj
Ja som "diskutovala" so mzdárkou
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

To je riadna somarina...
Ak to tá mzdárka nechce uplatniť, nech si podá sám DP.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Podľa mňa je možné uplatniť 87936,- alebo rozdiel aj na vyživovanú manželku SZČO. To, že je SZČO predsa na veci nič nemení.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Ešte k tým potvrdeniam. Keď sme minulý rok prikladali potvrdenia o návšteve školy školákov, tak myslím, že tento rok už netreba. Niekde som to čítala, dúfam, že je to teda tak. Súhlasíte?
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

A na tých uplatnených 12000,- teda netreba k DP prikladať Potvrdenie???????
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Johanka
To je riadna somarina...
Ak to tá mzdárka nechce uplatniť, nech si podá sám DP.
Moja reč, toto som mu doporučila aj ja.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať