Zavrieť

Porady

Výkaz o majetku a záväzkoch

Dobrý deň prajem,
prosím Vás mám taký problém: Účtujem prvý rok v alfe a neviem ako doplním do výkazu o majetku a záväzkoch údaje za predchádzajúce úč. obdobie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    via je offline (nepripojený) via

    via
    ked pojdes do tlace vykazov, tak ta to najskor hodi do tabulky s upozornenim, ze treba este urobit prepocet. hodnoty v prvom stlpci (ktore tam ty nemas) su z predchadzajuceho obdobia, tie tam podla minulorocneho vykazu nahadzes, das prepocet a mozes veselo tlacit

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Nasledujúci rok, keď budeš robiť riadne prechod do nového roku, Ti zostatky automaticky prenesie.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Zostali mi kolky v hodnote 450,- k 31.12. Čo mám spraviť, aby sa mi tento zostatok premietnul aj vo výkaze o M a Z v riadku 10 (peniaze a ceniny). Z knihy cenín mi to neberie, mám to vo výkaze na tvrdo opraviť?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    renča1 Pozri príspevok
    Zostali mi kolky v hodnote 450,- k 31.12. Čo mám spraviť, aby sa mi tento zostatok premietnul aj vo výkaze o M a Z v riadku 10 (peniaze a ceniny). Z knihy cenín mi to neberie, mám to vo výkaze na tvrdo opraviť?
    Renátka , klikni si kurzorom v peňažnom denníku na Zostatok pokladne v hotovosti . Skontroluj , či tam máš presne taký zostatok ako Ti vykazuje zostatok v PD k 31.12.2006 . Objaví sa modrá tabuľka .Ak bude vyšší tak ceninu Ti pripočítalo k zostatku v pokladni a tým pádom to máš už zahrnuté vo
    V o MaZ.Pozor aby si to nemala duplicitne .

    Neviem či ma chápeš , ale tento klik o ktorom hovorím , Ti ukáže zostatok hotovosti všetkých pokladní či už Sk,Eur a podobne a v tom aj ceninu .

    Vyskúšaj . Inak potom jedine opraviť ručne , len treba zistiť prípadnú duplicitu .

    Hovorím o Alfe .

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Zitka, nemám to tam, spočítalo mi tam len valutové pokladne. Ceniny mi nezobralo, opravila som to ručne vo výkaze. A tebe to tam ukazuje?

    uzivatel2 je offline (nepripojený) uzivatel2

    Kata uzivatel2
    Vediete asi evidenciu cenín len cez ceniny, ak chcete aby sa to správne zobrazilo, musíte mať založenú pokladňu cenín.
    Konečný zostatok z evidencie cenín preneste do novovytvorenej pokladne cenín a bude to vo výkaze správne.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    uzivatel2 Pozri príspevok
    Vediete asi evidenciu cenín len cez ceniny, ak chcete aby sa to správne zobrazilo, musíte mať založenú pokladňu cenín.
    Konečný zostatok z evidencie cenín preneste do novovytvorenej pokladne cenín a bude to vo výkaze správne.
    Ale to by som si musel dokúpiť u Krosu ešte jednu pokladňu a tú na "pár" cenín nepotrebujem.
    Už je opravené ručne.

    Výkaz o majetku a záväzkoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.