Zavrieť

Porady

Obťažuje ma hukot motorov áut a exhaláty...mám nejaké práva podľa zákona?

Bývam nad malými potravinami v bloku a najmä teraz v lete ma obťažuje neustály hukot áut, ktorých majitelia zastanú pred obchodom a nechajú bežať motor počas nákupu. Od 6-8mej som ich napočítala 12. A to nehovorím o dodávateľoch, ktorí robia rozvoz už pred piatou hodinou a motory dodávok nevypnú ani v čase nočného kľudu. Smrad z exhalátov stúpa rovno hore a mám toho plný byt o hluku ani nehovorím. V jednoizbovom nie je kam ujsť.
Poraďte mi prosím, ako mám riešiť šťažnosť. Po troch rokoch tolerancie už toho mám plné zuby. Existuje nejaký zákon, podľa ktorého môžem uplatňovať svoje práva a u koho? Polícia, obecný úrad, bytové družstvo, nájomník obchodu, spoločenstvo bytov??? Vopred ďakujem za rady.
Naposledy upravil Alanita : 15.08.13 at 10:36
4 komentárov     zbaliť
buchač ...ach jo ......
Mňa dnes ráno zobudil sused , keď pilčíci štartli Sthillky ...

Ale inak sa môžeš obrátiť na Políciu , nakoľko šofér je povinný vypnúť motor .
Alebo na miestny úrad , odbor dopravy s návrhom osadenia značky " Zákaz zastavenia " okrem zásobovania ...
Alanita díki...to, že šofér je povinný vypnúť motor je aj niekde napísané alebo si to len myslíš? Značka zákaz zastavenia by asi nevyhovovala ostatným susedom a obávam sa, žeby s tým museli všetci súhlasiť...vieš ako to u nás chodí
misoft Zákon 8/2009 §4 Povinnosti vodiča ods.2 písm. l
"počas vedenia vozidla používať telefónny prístroj okrem telefonovania s použitímsystému "voľné ruky" alebo vykonávať inú obdobnú činnosť, ktorá nesúvisí s vedenímvozidla; to neplatí pre vodiča vozidla ozbrojených síl Slovenskej republiky (ďalej len"ozbrojené sily"), ozbrojených bezpečnostných zborov, ozbrojených zborov, Vojenskejpolície, obecnej polície, Hasičského a záchranného zboru, ostatných hasičských jednotiek,Horskej záchrannej služby, záchrannej zdravotnej služby, banskej záchrannej služby,Vojenského spravodajstva a Slovenskej informačnej služby pri plnení svojich úloh,m) používať hanlivé gestá voči ostatným účastníkom cestnej premávky, vyhadzovať zvozidla predmety a obťažovať ostatných účastníkov cestnej premávky ani iné osobynajmä nadmerným hlukom, prachom, znečisťovaním ovzdušia, rozstrekovaním kaluží,blata alebo zbytočným ponechaním motora stojaceho vozidla v chode,n) použiť na jazdu vozidlo, ktoré svojím farebným vyhotovením a označením sa dázameniť s vozidlom Policajného zboru, Vojenskej polície, Železničnej polície, obecnejpolície, Hasičského a záchranného zboru alebo ostatných hasičských jednotiek"
pavol54 TOMU HLUKU by som uveril ale tomu behu motora naprázdno ani nie, ibaže by mal nadstavbu mraziak - chladiak závislý na behu motora
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mozes sa obratit na regionalneho hygienika,on je povinny premerat hluk a exhalaty a nariadit napravu

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Čudovala by si sa, ale existuje na to zákon.
    Zákon 8/2009 §4 Povinnosti vodiča ods.2 písm. m
    m) používať hanlivé gestá voči ostatným účastníkom cestnej premávky, vyhadzovať zvozidlá predmety a obťažovať ostatných účastníkov cestnej premávky ani iné osoby najmä nadmerným hlukom, prachom, znečisťovaním ovzdušia, rozstrekovaním kaluží,blata alebo zbytočným ponechaním motora stojaceho vozidla v chode,
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Alanita Ďakujem pekne za rady. Na riešenie cez hygienika by som sa nespoliehala, skôr sa pokúsim uplatniť zákon. Uvidím, čo na to polícia a odbor dopravy na obecnom úrade.
    pavol54 Musí polícia prichytiť, alebo ako dokážeš že bežal naprázdno, inak je to tvrdenie proti tvrdeniu, a odbor dopravy je až na obvodnom úrade
    arizona a mozes mi napisat preco by si sa nespoliehala na riesenie cez reg.hygienika?
      zbaliť

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    naozaj , to vyriešia tak,že ked sa budeš sťažovať , tak budu robiť rozvoz nie o piatej , ale o šiestej , čo sa tým zmení ???

    Obťažuje ma hukot motorov áut a exhaláty...mám nejaké práva podľa zákona?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.