Zavrieť

Porady

Da sa od rodicov vysudit peniaze

Chcela som sa opytat, ak udam jedneho z rodicov ze sa nestaral o mna pocelu moju vychovu ani raz neprispel na mna mozem nieco od neho vysudit. Som este minule citala ze ak sa vystahujem z domu a budem sa snim sudit ze by som mala dostat od neho peniaze alebo od statu niesom si ista .
marjankaj Koľko máš rokov?
kopretinka no??????? ideš sa súdiť či ako???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...príliš málo informácií si dala k tak závažnej otázke...súdiť sa s rodičom, ktorý si neplnil vyživovaciu povinnosť voči svojmu dieťaťu-to nie je len tak, že "spýtam sa"....

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Do Tvojich 18 rokov sa o "súdenie" s rodičom, ktorý neplatí, stará druhý rodič. Po dovŕšení 18 rokov je možné, aby dieťa požiadalo o plnenie vyživovacej povinnosti priamo rodiča. Súd prizná výživné za trvania podmienok - sústavná príprava na povolanie - t.j. štúdium a výšku výživného určí podľa príjmu druhého rodiča, sociálnych pomerov povinného rodiča, a odkázanosti dieťaťa na výživné. Odsťahovanie sa z domu nemá vplyv na to, či dostaneš peniaze. Peniaze od štátu - to je náhradné výživné, ktoré platí štát za rodiča. Ale iba vtedy, ak je výživné súdom určené, ak je rozsudok o výživnom právoplatný, a ak požiada druhý rodič, alebo plnoleté dieťa o plnenie.

    karol.benko je offline (nepripojený) karol.benko

    karol.benko
    mas dokaz ?Ak mas po 18 a nestudujes a mas pracu tak si schopna sama sa zivot takze nepotrebujes od neho vyzivne

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Kolko mas rokov? Studujes, ci pracujes?

    Preco si rodic s ktorym si zila nevymahal, /hoci aj sudne/ alimenty na teba od toho druheho rodica?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No keby sa dali od rodičov vysúdiť milióny, tak to by sa každý iba súdil a nikto by nepracoval. Koho by zaujímalo, či rodičia na to budú mať

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    My ti tu poradíme a potom sa budeš súdiť aj s nami ale vidieť že sa o teba nestarali obaja rodičia pri tom pravopise. TO VIES RODIC JE RODIC A STAT JE STAT

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Citujem :
    " Chcela som sa opytat, ak udam jedneho z rodicov ze sa nestaral o mna pocelu moju vychovu ani raz neprispel na mna mozem nieco od neho vysudit. Som este minule citala ze ak sa vystahujem z domu a budem sa snim sudit ze by som mala dostat od neho peniaze alebo od statu niesom si ista ."

    Zamýšľam sa ...
    No neviem , či to bude odpoveď ...
    Príspevok je totiž dosť nepresne napísaný - nejasne ...

    V súvislosti s červeným sa dá predpokladať , že do určitého veku si bývala ( vlastne ešte aj bývaš ) s rodičmi ...
    Ergo , tým pádom sa nedá povedať , že rodič neprispel na Teba ...

    Iné by bolo , ak ten jeden rodič býval v inej domácnosti ako Ty a tým pádom vymáhanie príslušných nákladov by malo byť na tom druhom rodičovi ...

    To , čo spomínaš ohľadom súdu medzi rodičom ( zvyčajne otcom ) a dieťaťom , t.j. vymáhanie tých prídavkov je možné .
    Niečo som postrehol v televízii , kde v danom šote sa jedna čajočka takto realizovala ...myslím , že sa jej aj celkom zadarilo , no výsledok si nepamätám .

    Da sa od rodicov vysudit peniaze

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.