Zavrieť

Porady

dedičstvo

Vie mi niekto poradit ci je niekde v zákonoch stanovené do kolkých dni od nadobudnutia právoplatnosti osvedcenia o dedičstve je vykonávatel dedičstva povinny vyplatit ostatných dedicov?
Ďakujem

DOPLNENIE : Dakujem za reakciu , pozerala som to v osvedceni o dedicstve ale tam sa pise ze vyplati financne prostriedky dedicom do 30 dni od výberu z banky. Ale ona ich nechce vybrat. To musim cakat aj 10 rokov kym sa ona uráci a pojde to vybrat do banky??? Alebo je na to nejaka zákonom stanovena lehota dokedy by to najneskor mala vybrat a uzatvori sa tým dedicstvo?

odkaz od moderatora: lienka81, skopirovala som tvoj dotaz na mna do tvojej temy. Pokracuj prosim tu v teme, sukromne spravy nesluzia na odpovede k temam.
Ako pracovat s Poradou najdes TU
: http://www.porada.sk/t217751-navod-a...u-poradou.html
Naposledy upravil arizona : 21.08.13 at 08:43
3 komentárov     zbaliť
buchač lienka ....šak čítaj poriadne odpovede ...
Mária27 Lienka81, ak ide o peniaze v hotovosti, žiadaj ich vyplatiť hned. Dedila si ku dňu smrti, máš právo si svoje vlastníctvo užívať. Tých 30 dní ste tam dali zrejmepreto, aby to nemuselo byť "ešte dnes". Ak jej nič nebráni vo výbere, musí to urobiť. Inak by to bolo aj proti dobrým mravom.
Mária27 No, tiež tuším neviem ako písať odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Záleží aj od výšky tej sumy vyplatenia .
    Povedzme , že sa jedná o nejakú nehnuteľnosť vysokej hodnoty .
    Dedič má nejaké rôzne záväzky finančného charakteru a nie je schopný vyplatiť ostatných dedičov ...a to aj napriek tej ochote .

    Ak sa ale dedičia nedohodnú , tak vtedy nastúpi súdne konanie a súd aj rozhodne o konkrétnom termíne - časovom horizonte .

    DOPLNENIE :
    ...kto je to ONA ???
    Osvedčenie je právoplatné ?
    Ak hej , šak som napísal , že sa svojho práva môžeš domáhať na súde .
    Naposledy upravil buchač : 21.08.13 at 08:53

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Toto byva zvacsa zapisane v osvedceni o dedicstve-zalezi ako sa dedicia dohodnu.
    Nemate nic take uvedene v osvedceni?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.