Zavrieť

Porady

Založenie s.r.o.

O založení s.r.o. tu toho popísané viacej. Podľa rád niektorých z Vás sme sa aj my riadili pri zakladní našej s.r.o. Spísali sme s manželom spoločenskú zmluvu u notára. S touto zmluvou a s ostatnými dokladmi sme šli na živnostenský úrad, všetko bolo v poriadku až na to že chcú po nás nájomnú zmluvu. My však sídlo s.r.o. budeme mať na adrese nášho trvalého bydliska. Pracovníčke živnostenského sa to však nedalo vysvetliť. Výpis z katastra o tom, že je to náš byt jej nestačil. A ak mám vystaviť zmluvu o prenájme bytu s.r.o. tak to mám urobiť na akú sumu? Budem musieť z toho potom ako FO odviesť dane?
Ďakujem.
Usporiadat
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
ejo17
potrebujem poradit. mám živnosť, ktorú potrebujem rozšíriť. dalej chcem založiť s r.o. s jednym spoločnikom. mám najskôr rozšíriť živnosť a až potom založiť s r.o. alebo? Viete mi niekto poradiť? Vďaka...
Ak máte živnosť ako FO a chcete podnikať v predmete činnosti, o ktorú si chcete živnosť rozšíriť, tak to je dôvod, aby ste tak urýchlene urobili.

A ak chcete založiť s.r.o., tak si ju založte.

FO môže podnikať a s.r.o. sa môže zakladať. .-)

Neuviedli ste žiadne dôvody, ktoré by uprednostňovali, či vylučovali jedno, či druhé.
0 0
dada13 dada13

dada13 je offline (nepripojený) dada13

Ahojte, mate prosim Vas niekto postup "v bodoch" pri zakladani sro?
Papierovacky mam hotove, len postup mi chyba.....dakujem, Dada
0 0
dada13 dada13

dada13 je offline (nepripojený) dada13

Ahojte, prosim Vas, mate niekto postup "v bodoch" pri zakladani sro?Papierovacku mam uz hotovu (takmer), len neviem co prve, druhe......Dakujem, Dada
0 0
toria toria

toria je offline (nepripojený) toria

dada13
Ahojte, prosim Vas, mate niekto postup "v bodoch" pri zakladani sro?Papierovacku mam uz hotovu (takmer), len neviem co prve, druhe......Dakujem, Dada
Dada13 najlepšie bude keď si dáš na vyhľadávani zakladateľská listina a tam máš celý postup, pozeraj tie posledná strany, lebu sú tam začiatočné strany z roku 2005 ja som teraz zakladala s.r.o. Tak si to pozri a keby si mala z niečím problém napíš.
Nie je to také zložité.

PAPA
0 0
lenuskal lenuskal

lenuskal je offline (nepripojený) lenuskal

Ahojte, viete mi poradiť kde získam nejaké podrobné informácie o s.r.o., ako sa zakladá, aké má výhody, nevýhody?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Tu na Porade cez vyhľadávanie nájdeš všetky podrobnosti aj vzory zmlúv.
0 0
leka leka

leka je offline (nepripojený) leka

ahojte vsetci, manzel ide zakladat sro, mala som tam s nim figurovat aj ja, tak sme pripravili spolocensku zmluvu. rozhodli sme sa, ze tam bude len on. moze mat aj jedna osoba spolocensku zmluvu alebo musi mat zakladaciu listinu. co ak sa nampr. po 2 rokoch rozhodne niekoho zobrat...?
0 0
RenataK RenataK

RenataK je offline (nepripojený) RenataK

leka
ahojte vsetci, manzel ide zakladat sro, mala som tam s nim figurovat aj ja, tak sme pripravili spolocensku zmluvu. rozhodli sme sa, ze tam bude len on. moze mat aj jedna osoba spolocensku zmluvu alebo musi mat zakladaciu listinu. co ak sa nampr. po 2 rokoch rozhodne niekoho zobrat...?
Ak ide o jednoosobovú sro jednoznačne zakladateľská listina
0 0
1taylor1 1taylor1

1taylor1 je offline (nepripojený) 1taylor1

- v prípade jednoosobovej spoločnosti treba mať tzv. zakladateľskú listinu....nie zakladaciu
- ak sa rozhodne manžel, že chce mať ďalšieho spoločníka, jednoducho sa zakladateľská listina potom zmení na spoločenskú zmluvu, kde už budu dvaja spoločníci
- a ešte jedna poznámka, zakladateľska listina má už rovnaké náležitosti ako spoločenská zmluva a netreba ju spísať formou notárskej zápisnice.
0 0
leka leka

leka je offline (nepripojený) leka

takze mozem len nazov spolocenska zmluva prepisat na zalkadatelska listina?
0 0
leka leka

leka je offline (nepripojený) leka

a este 1 vec, kolko exemplarov bude potrebovat?1 na zivn. urad, 1 na OR 1 sebe a to by mohlo stacit, nie? alebo radsej 4?
0 0
rmspolocnosti rmspolocnosti

rmspolocnosti je offline (nepripojený) rmspolocnosti

V prípade ak sa jedna o jednoosobovú spoločnosť, tak bude potrebných päť exemplárov. 1x pre Vás, 1x pre spoločnosť, 2x na súd, 1x pre Živnostenský úrad.

Ready Made Spolocnosti s.r.o.
info@rmspolocnosti.sk
www.rmspolocnosti.sk
0 0
aktivnychlap aktivnychlap

aktivnychlap je offline (nepripojený) aktivnychlap

dobry den,

ak chcem zalozit s.r.o., som zakladatelom a jedinym majitelom, chcem vymenovat konatela, ktory nebude mat vlastnicky podiel, staci mi zakladatelska listina, alebo spolocenska zmluva.

dakujem
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

aktivnychlap Pozri príspevok
dobry den,

ak chcem zalozit s.r.o., som zakladatelom a jedinym majitelom, chcem vymenovat konatela, ktory nebude mat vlastnicky podiel, staci mi zakladatelska listina, alebo spolocenska zmluva.

dakujem
Zakladateľská listina
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
zk24 Pozri príspevok
Zakladateľská listina
nie, ja som si zle prečítala....

Súhlasím s tebou, pri jedinom spoločníkovi je potrebná zakladateľská listina.
Naposledy upravil zalobaba : 14.11.11 at 17:08 Dôvod: chyba
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Niečo som "pokazila"?*
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dobre si odpovedala Zuzka, a nasledujúca odpoveď je podľa mňa úplne zbytočná.
0 1
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Inzeráty si dávaj do sekcia Inzercia. A nie prizniť sedem roznych tem so svojou inzerciou.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Však som sa včera predesila, koľko notifikácií mi s rovnakou reklamou došlo u viacerých tém... Pravdu máš Zuzka.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať