Zavrieť

Porady

Interné doklady

Ahoj poradáci, čo všetko účtujete na ID, ja ich vôbec nepoužívam, robím to zle. Dakujem
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Laura1
Dnes Vám nedám pokoj, dúfam, že som našla posledný dnešný problém:
Prijatá proforma faktúra v decembri
Zaplatená v decembri
Tovar nedodali, vrátená úhrada v januári 2006.

Proforma faktúru zaúčtujem v decembri ako nedaňový výdavok, v januári vrátenú platbu nedaňový príjem?


Vďaka, prajem Vám dobrú noc!
Áno, máš pravdu.
A už bežkaj do pieria k manželovi!
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Keďže sme v interných dokladoch, priložím tri,ID pre JÚ, ID pre PÚ a ID mzdový, ktoré používam ja, už sú priložené pre ID MRP, možno niekomu pomôžu.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Nájomné zaplatené v decembri za január dám do roku 2005 - áno?
Teraz som dokončila PÚ a trochu ma to pletie.

Zita5
V jednoduchom účtovníctve áno .
Ako mám potom chápať znenie §19 ods. 4 ZDP ... "Zaplatené nájomné fyzickej osobe za príslušné zdaňovacie obdobie sa uzná najviac do výšky časovo rozlíšenej sumy prislúchajúce na zdaňovacie obdobie" ???
Rozumiem tomu tak, že ak platí FO nájom PO, ide do VOZD bez časového rozlíšenia, aj ak je platené vopred, ale ak platí FO alebo PO nájom FO, má povinnosť ho aj časovo rozlišovať podľa zdaň. obdobia. Je to správne?
0 0
dom dom

dom je offline (nepripojený) dom

Ako mám potom chápať znenie §19 ods. 4 ZDP ... "Zaplatené nájomné fyzickej osobe za príslušné zdaňovacie obdobie sa uzná najviac do výšky časovo rozlíšenej sumy prislúchajúce na zdaňovacie obdobie" ???
Rozumiem tomu tak, že ak platí FO nájom PO, ide do VOZD bez časového rozlíšenia, aj ak je platené vopred, ale ak platí FO alebo PO nájom FO, má povinnosť ho aj časovo rozlišovať podľa zdaň. obdobia. Je to správne?[/QUOTE]
Paragraf 19 odst. 4 ZDP hovorí o nájomnom a províziach platených fyzickým osobám. Provízia a nájomné je daňovám nákladom len po zaplatení. A u nájomnom sa naviac vyžaduje aj podmienka časového rozlíšenia. Jedná sa o to, keď právnícka osoba platí nájomné fyzickej osobe, u práv. je daňovým nákladom len po zaplatení a navyše, keby sa týkalo napr. dopredu na viac rokov, tak ho treba časove rozličova´t.
0 0
Evicafa Evicafa

Evicafa je offline (nepripojený) Evicafa

Šťastne vydatá (i keď manžel tvrdí že za PC), dve pekné šikovné dcérky (dospelá a dospievajúca) a šťastná, že majú pre mňa všetci pochopenie aj v dobe daňových priznaní. ...viac
Vrátim sa k tým interným dokladom. Prikladáte takto vyrobené ID ako napr. ten vzor, alebo sa dajú vytlačiť priamo v programe ako Výdavkové PD alebo PPD - konkrétne účtujem v MRP JÚ win - lenkak - Ty tuším účtuješ v tomto programe. Prosím o radu.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
"MRP JÚ win - lenkak"
ešte napíš či sa jedná o JU, PU, ale v oboch sa dajú tlačiť ID.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
TATRY MKS
Môže byť táto faktúra (faktúra za telefón) zapísaná medzi dod.faktúry r.2005 aj keď prišla v roku 2006. Asi to robím zle, keď ju píšem do roka 2005. V jednoduchom účtovníctve zapíšem všetky faktúry aj vydané aj prijaté do toho roka ktorého sa týkajú. Mám ich tak všetky pokope - asi to nie je dobre však? Ďakujem za odpoveď.
Ja si robím tak evidenciu faktúr, ako vychádza DPH, Ak mám DPH v decembri aj keď fa. je vystavená v januári, faktúru založím medzi decembrové.
V JU ide do výdavkov dňom zaplatenia.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Interné doklady v MRP - PU
http://www.porada.sk/showthread.php?...ight=intern%FD
0 0
Evicafa Evicafa

Evicafa je offline (nepripojený) Evicafa

Šťastne vydatá (i keď manžel tvrdí že za PC), dve pekné šikovné dcérky (dospelá a dospievajúca) a šťastná, že majú pre mňa všetci pochopenie aj v dobe daňových priznaní. ...viac
lenkak
"MRP win - lenkak"
ešte napíš či sa jedná o JU, PU, ale v oboch sa dajú tlačiť ID.
Odbehla som si na tému o nováčikoch, tak som sa v Etikete porady dozvedela, že sa nemáme obracať na konkrétnych ľudí. Takže sorry ...

Účtujem v Jednoduchom účtovníctve, a tam som nikde žiadne zadanie číselnej rady pre interné doklady nenašla. Existujú tam?
Vďaka
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
To JÚ som si nevšimla, sorry, asi príliš rýchlo čítam, hlavne kde vidím, že je napísaný môj nick. Ale dá sa aj v JU.
Operáciu si zadávaš ako nepeňažnú, alebo závierkovú. Podľa potreby.
Potom ideš na Výstupy, Pokladňa, účty, daj ukážka, a nastav si Účty - nepeňažné, (závierkové), ak chceš iba jeden ID, tak si zadaj doklad ako si zapísala v denníku, napr. ID1.

Číselné rady nenastavuješ pre ID, ale sama si môžeš odsledovať číselný rad, zadaním dokladu ID...
0 0
Evicafa Evicafa

Evicafa je offline (nepripojený) Evicafa

Šťastne vydatá (i keď manžel tvrdí že za PC), dve pekné šikovné dcérky (dospelá a dospievajúca) a šťastná, že majú pre mňa všetci pochopenie aj v dobe daňových priznaní. ...viac
Ja som ale blbá. Tak tam by ma to nenapadlo hľadať. A to účtujem v MRP už asi ôsmy rok. S tým by som sa nemala chváliť, že? Ale zato mám toľko medzier, že som neskoro objavila Poradu a jej fajn členov.
Dnes mám fajn deň, vypisujem samé ódy - chi, chi, chi. Ale vážne, vďaka, vďaka. ...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
"Ale vážne, vďaka, vďaka. ..."

Nie za čo, veď od toho je tu Porada.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Laura1
Dnes Vám nedám pokoj, dúfam, že som našla posledný dnešný problém:
Prijatá proforma faktúra v decembri
Príjem neovplyvňujúci ZD - príjem iný
Zaplatená v decembri
Tovar nedodali, vrátená úhrada v januári 2006.

Proforma faktúru zaúčtujem v decembri ako nedaňový výdavok, v januári vrátenú platbu nedaňový príjem?

á n o

Vďaka, prajem Vám dobrú noc!

Čo sa sledovalo tým , že ste takto prehnali faktúry ?Nie je to žiadna výhoda ani jednej strany vyplývajúcich z obchodného vzťahu .
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Zita,ja neviem, prečo "takto prehnali faktúry" - teraz mi doniesol celé účtovníctvo za rok 2005 pán podnikateľ a to bolo jeho vysvetlenie. Kto vie, či náhodou nešpekuloval, že v r. 2005 mu to dám do nákladov.
0 0
miroslavah miroslavah

miroslavah je offline (nepripojený) miroslavah

Treba vystavovať mesačne interné doklady pri účtovaní odpisov v PÚ - daň. odpisy = účt. odpisom
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

miroslavah
Treba vystavovať mesačne interné doklady pri účtovaní odpisov v PÚ - daň. odpisy = účt. odpisom
Mesačne účtujeme iba o účtovných odpisoch,( IUD) daňové odpisy sú ročné.
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

presla som si vela prispevkov, ale stale si nie som ista ci som dobre porozumela internym dokladom - teda ci ich spravne uctujem. uctujem v alfe.
Pouzivam ich totiz tiez ked chcem dat cast sumy do VOZD a cast do VNZD.

Robim to takto:
dam napr. celu sumu 1000 sk vydavkovym dokladom do VNZD a uhradim zavazok.
a cast napr. 500 SK co chcem dat napr. do prevadzkovej rezie dam cez interny doklad do VOZD.

Je to spravne? alebo to robim nejako komplikovane a da sa to robit inak jednoduchsie?

Dakujem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
kattka.c
presla som si vela prispevkov, ale stale si nie som ista ci som dobre porozumela internym dokladom - teda ci ich spravne uctujem. uctujem v alfe.
Pouzivam ich totiz tiez ked chcem dat cast sumy do VOZD a cast do VNZD.

Robim to takto:
dam napr. celu sumu 1000 sk vydavkovym dokladom do VNZD a uhradim zavazok.
a cast napr. 500 SK co chcem dat napr. do prevadzkovej rezie dam cez interny doklad do VOZD.

Je to spravne? alebo to robim nejako komplikovane a da sa to robit inak jednoduchsie?

Dakujem
Je to celkom správne. alfu sice nepoznám, ale v MRP program umožňuje rozúčtovať platbu, ktorá je zaúčtovaná pod jedným VPD alebo BÚ na VOZD a VNZD.
0 0
kattka.c kattka.c

kattka.c je offline (nepripojený) kattka.c

DAKUJEM
Blizi sa mi termin na moje prve DP DPH a uz z toho mam mierne stresy a bojim sa ze vsetko mam zle, aj to co sa mi zda uplne logicke.
VDAKA ZA POTVRDENIE
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať