Zavrieť

Porady

Oneskorená registrácia k DPH

Môj viacročný drobný "jednorázový klient" prišiel s dokladmi a zahlásil mi novinku, že sa zmohol a v RD si urobil predajňu. Potiaľ je všetko pekné. Dosiahol však tržby 2,410 mil Sk!!! Vznikla mu teda povinnosť byť plátcom DPH a ešte ani nevieme kedy, lebo nedoniesol peňažný denník, ktorý si robí sám. My len uzávierku, odpisy, povinné evidencie a tak.
1.) Má niekto s oneskorenou registráciou k DPH priame skúsenosti? Na Porade som teraz našiel len prípad s 2 roky (!) oneskorenou registráciou s dorúbkom dane v miliónoch (!!!).
2.) Neviete, čo mu hrozí reálne??
Vďaka!!!!
Usporiadat
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
bv_alexandra
Predkladali sme im peňažný denník za rok 2004 a 2005 nakoľko DPH bola prekročená v roku 2004. Nič ine.
Od akého dátumu sa má sledovať obrat? Ak sa nemýlim, tak 1.500.000 schvalili od mája 2004? To znamená , že treba ustrážiť od mája 2004 do konca apríla 2005? od mája 2005 do konca apríla 2006?
Ďakujem za odpoveď
Cila
l
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

treba strážiť vždy po sebe idúcich 12 mesiacov. tzn od mája 2004 do apríla 2005, od júna 2004 do mája 2005 atď atď
Naposledy upravil bv_alexandra : 13.04.06 at 05:14
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
bv_alexandra
treba strážiť vždy po sebe idúcich 12 mesiacov. tzn od mája 2004 do apríla 2004, od júna 2004 do mája 2004 atď atď
Alexandra, ďakujem za odpoveď, ale tomu nerozumiem, môžeš to vysvetliť podrobnejšie, dnes mi asi nezapína.

Cila
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Cila
Alexandra, ďakujem za odpoveď, ale tomu nerozumiem, môžeš to vysvetliť podrobnejšie, dnes mi asi nezapína.

Cila
Vysvetlenie v tomto linku:http://www.porada.sk/t19929-registra...ita-obrat.html
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Cila
Alexandra, ďakujem za odpoveď, ale tomu nerozumiem, môžeš to vysvetliť podrobnejšie, dnes mi asi nezapína.

Cila
Takže obrat nesleduješ od mája 2004 do apríla 2005 a potom zasa od mája 2005 do apríla 2006ale sleduješ
1,máj 04, jún04, júl04, august04, september04, oktober 04, november 04, december 04, január05, február05, marec05 a april 05 a potom zase jún04, júl04, august04, september04, oktober 04, november 04, december 04, január05, február 05, marec 05, apríl 05 a máj 05, a zase júl 04 až jún 05 atď
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

bv_alexandra
treba strážiť vždy po sebe idúcich 12 mesiacov. tzn od mája 2004 do apríla 2005, od júna 2004 do mája 2005 atď atď
Zle som napísala dátumy, takže sa touto formou ospravedlňujem už je to opravené. Krasny deň, všetkým
0 0
ondrej1 ondrej1

ondrej1 je offline (nepripojený) ondrej1

Pokuta sa dáva podľa zákona o správe daní /511/1992/ - § 35 ods. 12 do výšky 1 mil Sk a ukladá sa podľa doby oneskorenia a výšky DPH, ktorá nebola odvedená. Treba si spracovať evidenciu DPH dodatočne - aby ste zistili výšku dane na vstupe a výstupe, ktorú by ste uplatnili, pokiaľ by ste boli platiteľom.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Zaujímal by ma Váš názor, ako by ste postupovali v tejto situácii.
- daňovník - ktorý má na výstupe len príjmy oslobodené od dane, dosiahne obrat 1,500.000 k 1.3.2006.
Vzhľadom na svoju činnosť bude vždy podávať tzv. nulové hlásenia DPH. Ide mi teraz o to, že nepodal prihlášku do 20.3.2006, či na dnes vypísanej prihláške má napísať dátum 1.3.2006 (priznať sa a neminie ho pokuta 2000), alebo 1.4.2006, teda prihlášku podať teraz do 20.4.2006 a robiť "mrtveho chrobaka". Neviem čo mu mám poradiť.
0 1
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Janca
Zaujímal by ma Váš názor, ako by ste postupovali v tejto situácii.
- daňovník - ktorý má na výstupe len príjmy oslobodené od dane, dosiahne obrat 1,500.000 k 1.3.2006.
Vzhľadom na svoju činnosť bude vždy podávať tzv. nulové hlásenia DPH. Ide mi teraz o to, že nepodal prihlášku do 20.3.2006, či na dnes vypísanej prihláške má napísať dátum 1.3.2006 (priznať sa a neminie ho pokuta 2000), alebo 1.4.2006, teda prihlášku podať teraz do 20.4.2006 a robiť "mrtveho chrobaka". Neviem čo mu mám poradiť.
ten dátum k 1.3. je zaujímavý..... lebo
Zdaniteľná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň do 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom dosiahla obrat......
teda rozhoduje, či ten obrat bol splnený dňnom 1.3. alebo už 28.2.?
teda aký je obrat za obdobie marec 2005 až február 2006?
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Zle som sa vyjadrila, samozrejme som myslela k 28.2.2006, lebo sa berú celé mesiace do obratov.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
uhm, takže do 20.3. povinnosť registrácie, zaregistrovali by ťa asi od 1.4., skús sa porozprávať so správkyňou.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

bv_alexandra
Tak mi už máme kontrolu DU za sebou. ´Prešvihli sme Hranicu o 217tisíc, a aj napriek tomu že na tej firme už nie je žiadny obrat, sa musíme zaregistrovať na DPH a každý mesiac posielať prázdne DP. A čo sa
týka pokuty zatial nám vyčíslená nebola.
už nám vyčíslili aj pokutu. Nie je to také hrôzostrašné ako sme si mysleli. Za to že sme prešvihli dph o 217tisíc a až po roku nam prišiel na to sám Dańový úrad tak sme dostali pokutu 8000,- Sk.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Tak mám aj ja problém s registráciou: neviem sa dopátrať, či sa obrat z finančných činností započítava do obratu, alebo nie. Už sme to tu rozoberali s výsledkom - započítava. Na DU mi dali opačnú odpoveď a ešte spochybnili, či klient vykonáva finančnú činnosť. Ak ano, je povinný registrovať. Mám sa vraj obrátiť na štatistický úrad a požiadať o zaradenie klientových príjmov do konkrétnych činností a na základe toho budem vedieť, či započítava alebo nie. Lebo práve táto činnosť je rozhodujúca a bude sa ne/musieť kvôli nej registrovať...
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Pozreli ste aj:
http://www.porada.sk/t19875-eo-je-to-obrat.html
0 0
skorica skorica

skorica je offline (nepripojený) skorica

[IMG]images/icons/icon15.gif[/IMG]chcela by som sa aj ja spytat, ako postupovat, ked sme si neustriehli obrat a zo stvrtrocneho platcu by sme mali byt mesacny uz v I.Q a az dnes sme to zistili, dakujem
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

ako ste vyplnili tlacivo na registraciu k DPH, hlavne oneskorenci?

r23 uvediem obrat za poslednych 12 mesiacov
r25 je mesiac a rok dosiahnutia obratu - sem sa pise skutocny datum presiahnutia obratu, alebo datum prekorocenia za poslednych 12 mesiacov?

nazorne :
obrat prekrocim vo februari 2005, vsimnem si to az teraz 1.6.2006. obrat za poslednych 12 mesiacov je tiez vyssi ako 1 500 000.
do riadku 25 napisem datum februar 2005 alebo maj 2006 ?
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

Mám tiež "oneskorenca". Zaregistroval sa od 1.5.2006, avšak jeho povinnosť registrácie bola od 1.3.2006. Idem podávať prvé DP za 2.kv.
Nie je mi jasné, či vysporiadavám obdobie za 03-04/2006, kedy ešte nebol registrovaným plátcom v DP a ak áno, vyrátam si sama dodanenie za vyšlé fa vystavené za toto obdobie bez DPH? Môžem si za toto obdobie odrátať DPH na vstupe? Či riešim len odpočet z HIM a zásob? Vopred vďaka.
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

nemáte niekto konkrétnu skúsenosť? Prosím.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
ata111
Mám tiež "oneskorenca". Zaregistroval sa od 1.5.2006, avšak jeho povinnosť registrácie bola od 1.3.2006. Idem podávať prvé DP za 2.kv. Nie je mi jasné, či vysporiadavám obdobie za 03-04/2006, kedy ešte nebol registrovaným plátcom v DP a ak áno, vyrátam si sama dodanenie za vyšlé fa vystavené za toto obdobie bez DPH? Môžem si za toto obdobie odrátať DPH na vstupe? Či riešim len odpočet z HIM a zásob? Vopred vďaka.
1. Q nevysporiadavate, nakoľko ste neboli registrovaní na daň. Vaše práva a povinnosti si uplatňujete a plníte až od momentu registrácie (teda ani 4. mesiac). Daň viažúcu sa k dlhodobému majetku a zásobám vysporiadavate v prvom daňovom priznaní.

Mám za to, že predchádzajúce obdobie môže "vysporiadať" iba daňová kontrola, ak sa tým bude zaoberať.
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

ďakujem Anka, takže riešim iba aktuálne vstup a výstup od 1.5.2006 a nemám sama iniciatívne dodaniť fa za inkriminované obdobie? Kontrola príde isto, to mi už povedali pri registrácii, keď som si nasypala popol na hlavu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať