Zavrieť

Porady

Oneskorená registrácia k DPH

Môj viacročný drobný "jednorázový klient" prišiel s dokladmi a zahlásil mi novinku, že sa zmohol a v RD si urobil predajňu. Potiaľ je všetko pekné. Dosiahol však tržby 2,410 mil Sk!!! Vznikla mu teda povinnosť byť plátcom DPH a ešte ani nevieme kedy, lebo nedoniesol peňažný denník, ktorý si robí sám. My len uzávierku, odpisy, povinné evidencie a tak.
1.) Má niekto s oneskorenou registráciou k DPH priame skúsenosti? Na Porade som teraz našiel len prípad s 2 roky (!) oneskorenou registráciou s dorúbkom dane v miliónoch (!!!).
2.) Neviete, čo mu hrozí reálne??
Vďaka!!!!
Usporiadat
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Sypať si nebolo treba. Predmet kontroly je dobré ponechať na kontrolóroch ...
A iniciatívu v dodaňovaní skutočne neodporúčam. Kontrola to sama "iniciatívne" rieši sankciami.
Naposledy upravil Jana Acsová : 03.07.06 at 10:16
0 0
renix1 renix1

renix1 je offline (nepripojený) renix1

duficek
ako ste vyplnili tlacivo na registraciu k DPH, hlavne oneskorenci?

r23 uvediem obrat za poslednych 12 mesiacov
r25 je mesiac a rok dosiahnutia obratu - sem sa pise skutocny datum presiahnutia obratu, alebo datum prekorocenia za poslednych 12 mesiacov?

nazorne :
obrat prekrocim vo februari 2005, vsimnem si to az teraz 1.6.2006. obrat za poslednych 12 mesiacov je tiez vyssi ako 1 500 000.
do riadku 25 napisem datum februar 2005 alebo maj 2006 ?
dobrý deň, aj mňa zaujíma táto téma. Ako ste vyplnili to tlačivo na registráciu? Poraďte. ďakujem.
0 0
renix1 renix1

renix1 je offline (nepripojený) renix1

prosím, pomôžte s tým tlačivom. Aký dátum sa uvedie na r. 25?
Keď ten obrat bol prekročený 5/2006 a došlo sa na to v 12/2006.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Neviem,ale asi by som tam dala 5/2006 ,lebo pri kontrole aj tak na to prídu.Alebo sa skús spýtať svojej správkyne na DÚ,ak bude ochotná poradí.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať