Zavrieť

Porady

Podnikanie v zahraničí

Poraďte prosím podnikateľovi /SZČO/. Zamestnáva 15 zamestnancov a prevádza izolaterske práce. Oslovil ho český podnikateľ s ponukou na spoluprácu. 1/ Má možnosť pracovať na základe objednávky ako subdodávateľ prác na území ČR - čo má urobiť, kde sa má registrovať? 2/ Ponúkol mu možnosť ísť previesť práce na územie Nemecka na základe objednávky - čo robiť v takomto prípade? Neviem, či som sa vyjadrila presne, ale pokúste sa poradiť mi. Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jojik je offline (nepripojený) jojik

    jojik
    neviem ti poradit ale mam podobny problem a je sa pytam ako si to vyriesil ja mam este mesiac cas a neviem ani ktoru klucku na ktorych dverach mam chytit Dik

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nepíšeš, či si registrovaný pre DPH. Ak áno, a tie práce budeš vykonávať na nehnuteľnosti, tak sa nechytáč žiadnej kľučky. Pracuješ poskytuješ službu, ktorú vyfakturuješ pre ičDPH CZ.... alebo DE...... s odkazom na §15, ods. 2.
    Službu dodaní odberateľ.

    monspa je offline (nepripojený) monspa

    monspa
    Lida, ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Ozývam sa až teraz, lebo ..... termíny na DPH a pod., chcem sa ešte opýtať, ak vieš poradiť.1/ Aké dlhé obdobie sa dá takto prevádzať práce na území ČR bez toho, aby bola povinnosť registrácie pre daň v ČR? On osobne tam nie je, na služobky odchádzajú iba zamestnanci. 2/ Nič iné nie je potrebné urobiť, iba vybaviť zamestnancom preukaz v zdrav.poisťovni? Ani oni ako závislé osoby nemajú žiadne povinnosti v zahraničí? Ak môžeš, ozvi sa, máš u mňa bodík.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    monspa
    Lida, ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Ozývam sa až teraz, lebo ..... termíny na DPH a pod., chcem sa ešte opýtať, ak vieš poradiť.1/ Aké dlhé obdobie sa dá takto prevádzať práce na území ČR bez toho, aby bola povinnosť registrácie pre daň v ČR? On osobne tam nie je, na služobky odchádzajú iba zamestnanci. 2/ Nič iné nie je potrebné urobiť, iba vybaviť zamestnancom preukaz v zdrav.poisťovni? Ani oni ako závislé osoby nemajú žiadne povinnosti v zahraničí? Ak môžeš, ozvi sa, máš u mňa bodík.
    ďakujem, poteší.
    ako dlho... no je to podnikanie v inom čl. štáte. Ak ti vznikne stála prevádzkáreň, t.j. budeš tam 183 dmí, tak sa zaregistruješ pre daň z príjmu tam, zrejme aj pre DPH a závislú činnosť.
    Ber toto naozaj orientačne. Ak si tam s perspektívou dlhodobého pôsobenia, mal by si registráciu vybaviť hneď.

    monspa je offline (nepripojený) monspa

    monspa
    To som rada, že si sa pripojila. A čo robiť v tom prípade, ak má objednávku na montážne práce na obdobie 3 mesiace, potom bude podnikať iba v SR, potom sa objaví nejaký nový partner a objedná si práce na 2 mesiace? Myslým tým, že bude spolupracovať postupne s viacerými firmami, ale to obdobie ani v jednom prípade nepresiahne 183 dní. Kedy sa má zaregistrovať, ak nevie, či potom budú nasledovať iné objednávky? Okrem toho má jednu partiu, ktorá pracuje iba v SR. Nechcem mu to zbytočne komplikovať, ale na druhej strane by som bola rada, keby som si bola istá tým, že má všetko OK.

    Podnikanie v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.