Zavrieť

Porady

Máte hotové vlastné DP???

Keď tu tak svorne vzdycháme nad množstvom nedokončených daňových priznaní, napadla ma otázka - a vlastné už máte?

Ja nie . Samozrejme za vlastné považujem ešte - DP môjho spolubývajúceho, jeho kolegu zo združenia ,s.r.o. kde som spoločník, DP krstého otca staršieho syna, ....
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

katarina.j Pozri príspevok
Mne volala jedna pani 29.3. večer, či urobím DP jej synovi, lebo si mesiac riešil sám DP cez účt.kancel. a nevedeli si rady s jeho dan.prizn....tak čo su to za profesionálne kancelárie na webe ked nevedia, že príjem z ČR sa musí vyňať(základ dane)-čo mal príjmy z prenájmu v čr? trocha čudné móresy.....tak som mu po mailovaní vypracovala DP bez problémov a to nie som profesionálna kancelária......
Katka, s ČR je prostredníctvom zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia uzavretá dohoda o zápočte dane, vyňať sa môžu len príjmy zo závislej činnosti, viď ZDP § 45/3/c, pri ostatných príjmoch sa daň započítava.
Naposledy upravil Marína : 31.03.11 at 17:07
3 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Marína Pozri príspevok
Katka, s ČR je prostredníctvom zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia uzavretá dohoda o zápočte dane, vyňať sa môžu len príjmy zo závislej činnosti, viď § 45/3/c, pri ostatných príjmoch sa daň započítava.
on tam mal len príjmy z prenájmu, čo som mu uplatnila po prepočte kurzu(podla dátumov pripísania sumy na účet) ako FO a v CR si dan.priznanie riadne podal. Ja som mu robila DP-B, uviedla príjmy zo zamestnania v SR (§5) a príjmy z prenájmu v CR (§6 príjmy z prenájmu),uplatnila pauš.výd.40% a potom som mu tento základ dane vyňala na DP riad.79. Je to zlé????Ja si myslím, že to mám v poriadku....tak neviem teraz normálne som na vážkach....
Naposledy upravil katarina.j : 31.03.11 at 11:30
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
katarina.j Pozri príspevok
on tam mal len príjmy z prenájmu, čo som mu uplatnila po prepočte kurzu(podla dátumov pripísania sumy na účet) ako FO a v CR si dan.priznanie riadne podal. Ja som mu robila DP-B, uviedla príjmy zo zamestnania v SR (§5) a príjmy z prenájmu v CR (§6 príjmy z prenájmu),uplatnila pauš.výd.40% a potom som mu tento základ dane vyňala na DP riad.79. Je to zlé????Ja si myslím, že to mám v poriadku....tak neviem teraz normálne som na vážkach....
Prosím pozrie sa na to niekto a poradí, či to mám ok? prosííííííííííííím
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ja neviem naozaj je posledný deň na podanie DP? asi pred hodinkou som bola opäť na DÚ BA II a za dve minutky som odtiaľ odchádzala vybavená
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Aj Nitra je v pohode, na podateľni bolo doobeda asi 5 ľudí, u správkyne nikto...
0 0
Katarína Cigánová Katarína Cigánová
Myslím , že už nepanuje tá hystéria , že človek musí "bežať " na DU s každým papierikom .Využívame aj iné nástroje na podanie DP a v neposlednom rade nám situáciu uľahčuje aj fakt , že DP sa dá bez problémov odložiť . Nie sme odkázaní na milosť alebo nemilosť správcu , či nám taký odklad povolí.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

katarina.j Pozri príspevok
on tam mal len príjmy z prenájmu, čo som mu uplatnila po prepočte kurzu(podla dátumov pripísania sumy na účet) ako FO a v CR si dan.priznanie riadne podal. Ja som mu robila DP-B, uviedla príjmy zo zamestnania v SR (§5) a príjmy z prenájmu v CR (§6 príjmy z prenájmu),uplatnila pauš.výd.40% a potom som mu tento základ dane vyňala na DP riad.79. Je to zlé????Ja si myslím, že to mám v poriadku....tak neviem teraz normálne som na vážkach....
Aj napriek tomu, čo som ti tu napísala? Uveď argument, prečo si to myslíš.
Marína Pozri príspevok
Katka, s ČR je prostredníctvom zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia uzavretá dohoda o zápočte dane, vyňať sa môžu len príjmy zo závislej činnosti, viď ZDP § 45/3/c, pri ostatných príjmoch sa daň započítava.
Katka, z Finančního úřadu si musí vyžiadať potvrdenie o zaplatení dane z príjmu(Certification on tax payment), to bude prílohou DP_B. Daň odvedenú do štátneho rozpočtu ČR si v slovenskom DP započíta, r. 82-86. Do odd. XIV. uvedie druh a výšku príjmov dosiahnutých v zahraničí. Prílohou DP bude české potvrdenie o dani z príjmu, ktoré som už spomínala.
Ešte raz pripomínam, že príjmy dosiahnuté v ČR môžeš vyňať len v prípade, ak sú zo závislej činnosti.
Naposledy upravil Marína : 31.03.11 at 17:09
8 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nenechávajte si svoje DP na koniec marca ...

http://www.topky.sk/cl/11/1300497/Na...cely-internet-
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
A čože som tento rok prvá čo má hotové svoje daňové priznanie ? Ostatné DP ...už som na dne kontrolujem skontrolované Ešte čakám nejaké igelitky .
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Ale veru nie si prvá ... ja už odovzdané pred 10timi dňami - a nemám čo robiť
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zita5 Pozri príspevok
A čože som tento rok prvá čo má hotové svoje daňové priznanie ? Ostatné DP ...už som na dne kontrolujem skontrolované Ešte čakám nejaké igelitky .
Zitka, už mám 2 týždne odovzdané
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Babenky ja mesiac ... som víťaz?
2 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja som v minulosti poznala jednu tetu "zelovocárku " ona utekala s daňovým priznaním vždy hádam v našom meste prvá .Ešte neboli k dostaniu ani nové tlačivá DP a ona si už plnila povinnosť - no samozrejme vždy nikdy nič neplatila
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Ja som takto predvlani odovzdala RZZP - baby v ZP kukali na mňa ako bager na tvrdú zem ... že som prvá..
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ja sa mesiac chystám robiť svoje DP, a stále je niečo súrnejšie.
a rozhodla som sa miesto DP vertikulovať trávnik, takže asi až toho 30.3.
0 0
ecompka ecompka

ecompka je offline (nepripojený) ecompka

Táto téma mi tu tento rok chýba. Ani ten trávnik sa nedá tento rok vertikulovať.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zita5 Pozri príspevok
A čože som tento rok prvá čo má hotové svoje daňové priznanie ? Ostatné DP ...už som na dne kontrolujem skontrolované Ešte čakám nejaké igelitky .
Podľa dátumu môjho minuloročného príspevku usudzujem, že vlani som bola nejaká šikovnejšia .Kto vie čím to je ?
Rok 2012 som ukončila dnešným dňom .Ktovie ako to bude na rok ...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ecompka Pozri príspevok
Táto téma mi tu tento rok chýba. Ani ten trávnik sa nedá tento rok vertikulovať.

asi preto mám svoje DP hotové a odovzdané 12.3.
ale to bolo skôr nedisciplinovanosťou klientov, ktorí nereagovali na moje dožiadania týkajúce sa chýbajúcich dokladov.
tak som využila čas a urobila som aspoň tie svoje.
A aha - trávnik je vyvertikulovaný, bolo krásne jarné počasie, tak sa do toho syn pustil a pár dni po vertikulácii ešte bolo tiež príjemne, vystihli sme to parádne, nejaká tá hmla, trochu porosilo, takže trávnik viditeľne ožil. Sama by som sa do toho nepustila, ešte že máme také aktívne detičky, nie?
a ozaj - igelitkárov neberiem, takže o nejaký ten stres menej.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Johanka Pozri príspevok
Samozrejme za vlastné považujem ešte - DP môjho spolubývajúceho, jeho kolegu zo združenia ,s.r.o. kde som spoločník, DP krstého otca staršieho syna, ....
Ja mám svoje "DP" od narodenia a stále to isté. A nie je v tom žiaden podvod.
0 0
ecompka ecompka

ecompka je offline (nepripojený) ecompka

Hotovo? Či ešte finišujete ? Ja hotovo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať