Zavrieť

Porady

Máte hotové vlastné DP???

Keď tu tak svorne vzdycháme nad množstvom nedokončených daňových priznaní, napadla ma otázka - a vlastné už máte?

Ja nie . Samozrejme za vlastné považujem ešte - DP môjho spolubývajúceho, jeho kolegu zo združenia ,s.r.o. kde som spoločník, DP krstého otca staršieho syna, ....
Usporiadat
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Ešte mi v tejto súvislosti napadla jedna príhoda. Naozaj sa to stalo!
Bola som raz /je to už veeeeľmi dávno/ s deťmi u priateľky na Zelenej vode. Bolo to v lete. Predstavila ma svojej známej. Ona - Viera, ja - Viera. Určite sa to stáva aj vám, že niekedy niekoho stretnete a zdá sa Vám akoby ste ho poznali odjakživa. Skrátka sme si strašne padli do noty, stále sme si mali čo povedať. Ku koncu dňa som sa jej spýtala: Nie si ty náhodou baran?/teda skôr baranica ?/ Ona, že: Áno. A kedy si sa narodila? Presne rovnaký dátum ako ja . Teda ale bola o nejaký ten rôčik mladšia. A nakoniec sme sa dostali k tomu, čím sa živíme. Ona účtovníčka, ja účtovníčka. Ale tá pointa ešte len príde Leto ubehlo, aj podzim a zima a znovu uzávierkové obdobie. Podotýkam, že od toho dňa na Zelenej vode sme sa nevideli. Bola z iného mesta ako ja. No, samozrejme 31. 3. o 17.55 utekám s vyplazeným jazykom na DU a s kým sa nezrazím vo dverách? S mojou jednodňovou priateľkou. Boli sme skrátka úúúúúplne rovnaké. No a odvtedy som ju už nevidela. Takže, ak si sa v tom náhodou spoznala, ozvi sa
0 0
andyt andyt

andyt je offline (nepripojený) andyt

ahojte vsetci! Tak ma potesila tato tema,nie som dlho na porade / dlho,,poradacka,,/ a zacina ma bavit sa tu na tejto stranke ,,mrvit,, aj 5x denne. Zacina to byt tak nejak zavislost! Ale k teme , je piatok ...po polnoci a ja som si az po precitani tejto temy uvedomila ze ja nemam hotove danove !!!!!! Takze dakujem a pozdravujem vsetkych a pocitam uz hodiny kedy bude po danovom a klud??? asi nie, .............dalej pokracujeme.... krasny den vam prajem....
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Taká som znechutená a smutná a aj nahnevaná
Robila som DP 3 kamarátom, čo spolu robia, spolu bývajú na ubytovni, majú takmer rovnako fakturované príjmy,ale bol každý iný prípad.
A paušálne výdavky 60% 1990 daň k úhrade (Tento bol max. spokojný, lebo čakal vyššiu daň )

B auto na lízing zaradené do podnikania, 2700 daň k úhrade
C paušálne výdavky 40%, daňová povinnosť cca 13000 Sk, ale nakoľko mu vlani vznikla povinnosť platiť preddavky(cca 15000) , tak mu vznikol preplatok cca 2000


Nastal problém medzi kamošmi. B napadol C, ako to, že C ešte vrátia dane, keď on (B) má auto na lízing a platí takú daň (2700 Sk ). On si bral auto na lízing s tým, že jemu ešte dane vrátia ???
a ešte aj platil viac účtovníčke - to ako mne

Vôbec neberie do úvahy to, že ten C chalan si zaplatil vlani nielen daň ale aj štvrťročne preddavky na daň (čo B platiť nemusel),
a že som zobrala viac za účtovníctvo? Máte s tým skúsenosti porovnať
- účtovať lízing - všetky bločky od PH, celú knihu jázd som musela spätne dorábať (nemal nijakú - a asi ani nevedel že ju musí viesť)....
- alebo zrátať 12 faktúr, odvody do fondov, vyrátať % z príjmu ...
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

ja už mám tiež bratove aj kamoškine, ale nemám istotu so svojim-hotové síce je, ale či dobre....
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Tak ja som svoje, manželove a svojich detí - daň z úrokov stihla(to ani nerátam), ale Po a Ut som sa len poflakovala čakaním na !posledné údaje! od 2 SZČO a 1 PO. Tých SZČO som dnes dorazila, ale tá PO - roboty ešte ako na kostole....
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Ja som práve dokončila svoje DP, takže v pondelok ráno nabehnem na DU, odovzdám to a aspoň 1 týždeň na papiere ani nepozriem To bol samozrejme žart. Ani si neviem predstaviť, že by som celý týždeň nepozrela na papiere alebo by nebolo treba niečo urobiť. Myslela som, že než začnú výplaty, DPH /štvrťrok /, tak by sa dalo troška vypnúť, ale to by som musela odísť mimo SR a nebrať mobil. To nehrozí, takže až v lete Ale tešiť sa už môžem
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
A pri tých DP ste nezabudli na ročné hlásenia k zrazeným preddavkom z dani zo závislej činnosti? Ja ich idem robiť zajtra, aby som pondelok aj to mal za sebou.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
willma Pozri príspevok
ja už mám tiež bratove aj kamoškine, ale nemám istotu so svojim-hotové síce je, ale či dobre....
Hoď na Poradu skontrolujeme
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
smith Pozri príspevok
A pri tých DP ste nezabudli na ročné hlásenia k zrazeným preddavkom z dani zo závislej činnosti? Ja ich idem robiť zajtra, aby som pondelok aj to mal za sebou.
Tiež mi to zostalo na zajtra, ale len štyri. Medzi nami, v pondelok to musíš mať za sebou aj keby si nechcel /ak nechceš 2 tis. odmenu /
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
cloe Pozri príspevok
Tiež mi to zostalo na zajtra, ale len štyri. Medzi nami, v pondelok to musíš mať za sebou aj keby si nechcel /ak nechceš 2 tis. odmenu /
Ja mám asi 15. Ale comp ich "vypluje", ešte našťastie.

Čo sa týka tej "odmeny" od DÚ tak asi by som mal klientov
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Teraz mi napadlo, že mám do pondelka ešte pripraviť jednému klientovi žiadosť o úver a inej zasa podnikateľský zámer Tak a už mi úsmev zamrzol. No čo sa dá robiť, v záplave tých DP nebol na to čas, tak budem zajtra predsa makať. Ale nevadí, hlavne nech svieti slnko!
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
A ja čo sa tu poflakujem? Neviete? Svoje účto síce hotové skoro začiatkom januára ,ale stále neskontrolované a hodené na samom spodu všetkých "papierov".Dnes a zajtra dve už len vytlačiť a štyri stoja v rade na spracovanie. A keď bude viac času napíšem čo som vyparatila manželovi. Ale koniec dobrý všetko dobré.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Melnick Pozri príspevok
A ja čo sa tu poflakujem? Neviete? Svoje účto síce hotové skoro začiatkom januára ,ale stále neskontrolované a hodené na samom spodu všetkých "papierov".Dnes a zajtra dve už len vytlačiť a štyri stoja v rade na spracovanie. A keď bude viac času napíšem čo som vyparatila manželovi. Ale koniec dobrý všetko dobré.
Čo si vyparatila? Nenapínaj!
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Postupne ako som vypracovávala DP som ich aj odnášala na DÚ. Medzi odovzdanými aj DP môjho syna a manžela. To som si myslela. Dnes prišli vnuci a pretože majú záujem o futbal a futbalistov, tak som im povedala,že medzi papiermi ,ktoré im zbieram do zberu som uvidela ich obľúbeného Nezmara, tak nech si ho vystrihnú. Aké bolo moje prekvapenie,keď vnuk prišiel a opýtal sa či tie "faktúry" čo sú v tých novinách nepotrebujem .
Viete čo tam bolo? Manželove DP, o ktorom som bola na milión % presvedčená ,že už je odovzdané. Nepýtajte sa ma ako sa tam dostalo. N E V I E M.
PS. Ďakujem roku 2007 za sobotu 31.3. a nedeľu 1.4 .
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

... tak to sa Ti teda podarilo, Melnick, ešteže máš takých šikovných vnúčikov !!! Mne sa tak podobne zadarilo zabaraniť minulý rok pri DP k DPH: mám 8 kvartálnych DPH-čkárov, keď prišiel deň D, schytila som obaly a davaj na DÚ. Asi o 3 týždne mi volá klient, že mu prišiel oznam, že nepodal DP k DPH, dušovala som sa, že to nie je možné, že ho mám opečiatkované v kancelárii na stole. Aké bolo moje prekvapenie , keď som zistila, že síce leží na tom stole, ale po pečiatke z DÚ ani stopy. Tak som si zacvakala pokutku - tak mi treba, niesla som totiž ešte 1 DP od kamošky (tiež účtovníčky), ja som si kusy narátala, počet mi sedel a úplne som v tom frmole zabudla, že ten 1 kúsok nebol z mojej tvorby.
Odvtedy si vediem evidenciu podané - nepodané, kde si všetko po splnení termínu poctivo odškrtávam. Osvedčilo sa mi to aj teraz pri DP, práve som si odškrtla posledného klienta zo svojho A4 zoznamu v kolónke vyplnené - a hlásim HOTOVO!!!!!!!
P.S. : v zozname pre daň z príjmov mám ešte analytiku v členení na: priznanie vyplnené, klientom podpísané, odovzdané, vyplatené ... no v tej poslednej kolónke mi toho teda chýba zaškrtať najviac
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Muška Pozri príspevok
Johanka máš??
Už mám .

...... 1.apríl .
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Mám !
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Jozef Mihál Pozri príspevok
Mám !
Jožko nespôsobuj tu depky
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Johanka Pozri príspevok
Už mám .

...... 1.apríl .
Johanka, si sama zo seba strielaš??
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Johanka Pozri príspevok
Už mám .

...... 1.apríl .

krásne, bohové, ja si idem pospať a konečne spraviť aj našu firmu - tak sa tu môžme stretnúť tak okolo 2 po polnoci
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať