Zavrieť

Porady

Prečo malé firmy neplánujú a načo je to dobré?

proMM proMM

proMM je offline (nepripojený) proMM

Slováci neplánujú, maximálne pár týždňov dopredu. V malých firmách to je veľmi časté. Podnikatelia, šéfovia malých firiem sú zavalení operatívou a každodennými problémami, zväčša sa len reaguje na konkurenciu, neexistuje žiadny plán ani systém a všetko chceme hneď a rýchlo.

V dnešnom svete platí - plánujte skôr krátkodobo, rozdeľte veľké úlohy na menšie kroky, majte jasnú víziu a smer.

A v čom vám plánovanie v praxi pomôže?

- rýchlo zistíte svoje prednosti a nedostatky, silné stránky
- nestratíte sa, každý vie, čo a kedy robiť
- získate konkurenčnú výhodu
- ušetríte čas, energiu a v konečnom dôsledku aj peniaze
- zefektívnite prácu, zjednoduší sa rozhodovanie aj aplikácia v praxi.
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
lubko6394
marjankaj
@proMM
Načo sa tu zaoberáš malými firmičkami.
Naplánuj Kažimírovi štátny rozpočet, nech sa už konečne dostaneme do plusu. A budeme nie ekonomickým tigrom, ale ekonomickým tyranosaurom.
A uvidíš ako budú tvoju firmu všetci vyhľadávať. Reklama ako hrom.
Ak by si si ako občan, živnostník alebo malá sro spravil rozpočet tak ako štát a správal sa rovnako ako štát pri braní úverov, použití financií, tak do roka a dňa si pod kontrolou exekúrora.
To nehrozí.
Ja mám naplánované príjmy. A zamestnávateľ ich musí rešpektovať
A ak nie tak pôjdem stanovať pred úrad vlády ako zdravotné sestry.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Pochváliť
lubko6394
marjankaj
@proMM
Načo sa tu zaoberáš malými firmičkami.
Naplánuj Kažimírovi štátny rozpočet, nech sa už konečne dostaneme do plusu. A budeme nie ekonomickým tigrom, ale ekonomickým tyranosaurom.
A uvidíš ako budú tvoju firmu všetci vyhľadávať. Reklama ako hrom.
Ak by si si ako občan, živnostník alebo malá sro spravil rozpočet tak ako štát a správal sa rovnako ako štát pri braní úverov, použití financií, tak do roka a dňa si pod kontrolou exekúrora.
iba ze by si vedel dobre s excelom a urobil si nejake paradne grafy, ktorymi by si veritelov, dodavatelov a odberatelov ojebabral ako Kazigraf ojebabrava denne ludi na SKK
0 0
Pidgey Pidgey

Pidgey je offline (nepripojený) Pidgey

Štastný človek :)
Pochváliť
cca suhlasim so vsetkymi prispevkami, a taktiez si myslim ze zadavatelka otazky nezvolila najlepsi sposob zadania otazky. Ak chcela o tom diskutovat, volil by som inu formu....
Ale, myslim z eje planovanie a planovanie. Kazdy ma nejake plany, ci uz v podnikani,alebo v sukr zivote. Raz som to riesil s kamaratom, a bolo to celkom zaujimave. Spytal sa ma, ako sa chcem vidiet napr za 5 rokov. Co za ten cas chcem kupit, mat, alebo niekam ist. Tak som si povedal, ze chcem ist kazdy rok 1x na dovolenku k moru, chcem v priebehu 5 rokov 1x vymenit auto, chcem si kupit 1xnovy TV, 1x novy PC, chcem mat dalsie dieta a tak dalej.Vsetky tieto veci sme ocenili v nejakej odhadovanej cene, spocitali sme priemerne naklady na domacnost (ucty, hypo, stravu...), spocitali moj priemerny prijem , prijem manzelky (aj v obdobi na pripadnej materskej). Na zaver sme zistili, ze nezarabam dost , aby som to vsetko za 5 r mal. Tak sme par veci vyskrtali, aby sme sa zmestili do niecoho realne dosiahnutelneho, a uz som mal plan, co mozem realne kupit a o com iba snivam.
Pravdou je, ze z toho ostalo iba prijemne pokecanie o tom pri pive, po prichode domov som opat riesil bezne problemy a na nejake drzanie sa svojho planu som rychlo zabudol. Planovanie vnimam nie ako zavazok, ze to tak musi byt, ale skor ako ciel, ktoreho sa snazim drzat, ci sa mi dari lepsie,alebo horsie.
A napr planovanie v podnikani. Nema zmysel planovat veci, ktore nedokazeme ovplyvnit (obrat, trzby, zakazky a co ja viem co este).
Ale myslim ze sa daju naplanovat veci ako napr plan znizenia nakladov, alebo plan marketingovych aktivit. Mame maly eshop, a napr mailing riesime vacsinou ked na to pride vhodny cas (nemame zaujem spamovat zakaznikov kazde tri dni, aj ked mi ludia z branze vravia nieco ine - je mi to proti srsti). Cize robime mailing cca raz za 2-3 tyzdne. Ked pride cas ked mame nieco poslat, tak vymyslame co tam dame, co ponukneme zakaznikom. To nie je sice problem,ale myslim daleko lahsie ak by sme si vytvorili casovy plan napr na 3-6 mesiacov, kde si povieme co dame v ktory den, obdobie do zlavy, prip nejaku inu akciu. Mame sezonny tovar, cize vieme co sa v akom obdobi predava, ci je zima, teplo, skolsky rok, prazdniny a pod.Takto uz nemusim vymyslat co tam mam dat (koncept), uz je to dane, a mailing iba doplnim o pripadne aktualne veci podla potreby.
Podla mna planuje kazdy, ale nie kazdy to robi systematicky, t.j. s nejakym casovym rozvrhom.
Ani mna nebavi planovanie. Pre mna dolezite veci si naplanovat neviem, lebo casom pridu vzdy ine, rovnako dolezite veci a cely plan ide do hajan...... A pre mna menej dolezite veci neplanujem preto, lebo su menej dolezite
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Pochváliť
buchač
...Podnikateľ v sfére si naplánuje , že za určitý mesiac bude mať tržby v určitej výške...v tomto duchu si naplánuje všetky nutné aspekty ...zásoby , tovar , suroviny, ... hopla ...zákazníci sa nedostavia , plány nevyjdú a už to ide ....
... a toto je základný nedostatok plánovania - postaví sa plán a poďho, už mu všetko podriaďujeme... ak nevyjde, hľadajú sa príčiny (kríza, nedostatok zákazníkov,...) miesto toho, aby sa zostavil nielen plán A, ale i plán B (ak nevyjde plán A), prípadne i plán C (ak zlyhá plán A i B).
Teda variantné plánovanie. Áno, je to zložitejšie, ako naplánovať iba plán A. Ale rozhodne užitočnejšie.
Ovšem to nie je nedostatok iba malých firiem, ale u nás napr. i samotného štátu - viď posledný prípad - po aktuálnom rozpočtovo-vládnom shutdowne v USA redaktori položili kompetentným otázku, ako by bolo u nás, keby podobná situácia nastala - no a odpoveď je: nemáme žiadny plán B....
2 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Pochváliť
taiko
lubko6394
marjankaj
@proMM
Načo sa tu zaoberáš malými firmičkami.
Naplánuj Kažimírovi štátny rozpočet, nech sa už konečne dostaneme do plusu. A budeme nie ekonomickým tigrom, ale ekonomickým tyranosaurom.
A uvidíš ako budú tvoju firmu všetci vyhľadávať. Reklama ako hrom.
Ak by si si ako občan, živnostník alebo malá sro spravil rozpočet tak ako štát a správal sa rovnako ako štát pri braní úverov, použití financií, tak do roka a dňa si pod kontrolou exekúrora.
iba ze by si vedel dobre s excelom a urobil si nejake paradne grafy, ktorymi by si veritelov, dodavatelov a odberatelov ojebabral ako Kazigraf ojebabrava denne ludi na SKK
Tie grafy v exceli by mi ešte šli, akurát mám blbú povahu, že si neviem predstaviť čo len jedného, ktorý by mi to uveril a na ten graf mi skočil...
0 0

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 0, Posledný príspevok: 14.11.12
  2. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 21.04.09
  3. Príspevkov: 3, Posledný príspevok: 24.11.06
  4. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 21.11.06
  5. Príspevkov: 14, Posledný príspevok: 27.07.05