Zavrieť

Porady

Prečo žiť na Slovensku?

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
onehdaj som pozeral lampu s témou " Prečo žiť na Slovensku? ". Z pozvaných hostí však nik túto otázku neriešil bytostne, Na jednej strane sa podľa mňa jednalo o ľudí s vybudovanou existenciou, ktorá sa svojou podstatou priamo vzťahovala k Slovensku a závisela od prítomnosti na Slovensku. Na druhej strane o ľudí starších pre ktorých by bol nový začiatok v cudzine veľmi ťažký, až nemožný. Ani jedna skupina preto nezvažovala odchod zo Slovenska a teda táto téma bola pre nich podľa mňa skôr filozofická.
Mne tam chybali ľudia, ktorí z akýchkoľvek dôvodov zvažujú odchod zo Slovenska, alebo naopak (a do tej skupiny patrím aj ja) zvažujú návrat na Slovensko z cudziny. Čo vy nato priatelia? Prečo žijete na Slovensku, resp. prečo odtiaľ chcete odísť? Myslím, že všetci vieme, čo sa nám na Slovensku nepáči, ale čo sa nám páči? Prečo je však dobré ostať, či vrátiť sa?
Usporiadat
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
marjankaj
taiko
nechcem nejako pateticky vyzniet, ale dobre/zle zavisi od uhla pohladu. Ekonomicky je to neporovnatelne, ale tiez nie je vsetko zlato co sa blysti. Su aj ine aspekty (kamarati, rodina, priroda, pocit prislusnosti k narodu, pritomnost nasinca na blizku )
Veď každý má svoje priority a svoj rozum. Ťažko niekomu diktovať alebo "radiť", čo má robiť. Teda ťažké to nie je. Len či sa to bude hodiť aj dotyčnému.
hej pravdu mas, ale nie je to o radeni, ci diktovani, Skor ma zaujima preco na SK ini ludia ostavaju, ci preco chcu ist prec. Popripade ako jeden zvlada to, co moze byt pre druheho dovodom na odchod.
Kazdy ma svoj rozum, to je jasne, ale niekedy ,mozu byt podnety, nazory a pohlady z inej strany velmi prinosne.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

nebudem viac debatiť v tejto téme, ale dodám na záver:
každý by mal skúsiť to, že sa mal dobre, veľmi dobre, veľmi zle a potom nakoniec znovu dobre. viac by si vážil - a poviem to zjednodušene - život.
4 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
taiko
marjankaj
taiko
nechcem nejako pateticky vyzniet, ale dobre/zle zavisi od uhla pohladu. Ekonomicky je to neporovnatelne, ale tiez nie je vsetko zlato co sa blysti. Su aj ine aspekty (kamarati, rodina, priroda, pocit prislusnosti k narodu, pritomnost nasinca na blizku )
Veď každý má svoje priority a svoj rozum. Ťažko niekomu diktovať alebo "radiť", čo má robiť. Teda ťažké to nie je. Len či sa to bude hodiť aj dotyčnému.
hej pravdu mas, ale nie je to o radeni, ci diktovani, Skor ma zaujima preco na SK ini ludia ostavaju, ci preco chcu ist prec. Popripade ako jeden zvlada to, co moze byt pre druheho dovodom na odchod.
Kazdy ma svoj rozum, to je jasne, ale niekedy ,mozu byt podnety, nazory a pohlady z inej strany velmi prinosne.
A čo tam majú ísť žobrať? keď nevedia reč alebo nemajú kvalifikáciu, tak ich ťažko niekto zamestná.
A žiť v cudzom svete bez priateľov sa nie každému chce.

Ale skús dať ponuku dobrého zárobku a uvidíš aký bude záujem.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

taiko
marjankaj
No hej z Holandska sa ti nechce. Ale ak by si "emigroval" do Somálska, tak by si asi názor zmenil.
vtipalek. Problem ale je ze mna to aj z toho NL nejako taha spat. Tu sa zije paradne, fajne platy mame, (skoro) vsetko funguje, stredna trieda si tu paradne naziva, len furt sa na vychod kukam, furt mam fantasticky pocit, ked prekrocim SK hranice. Ide o to ze stale zvazujeme, tak preto ma zaujima, ze co na ten zivot na SK hovoria ostatni
No jo, Holandsko je super- mne sa tam najviac páčia tie marihuanové coffee shopy- to je super vec...
0 1
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Stando, Tebe by len tie šopy stačili na dobrý život? Nežartuj.
2 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Stanislav 1975
lujza.j
Aj ked si to neviem predstavit....zvažujem,ze pojdem tra-da....zacina ma tu srať všetko...nebude to "zajtra"......robim v statnej "firme" od 10/1990 tak to este nejak zaokruhlim....a uvidim
Lujzi, nemaj také depresívné príspevky :-)))))
Stanko ked uz ja som nasrrrr..ta....co ti poviem....
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

marjankaj
taiko
marjankaj
taiko
nechcem nejako pateticky vyzniet, ale dobre/zle zavisi od uhla pohladu. Ekonomicky je to neporovnatelne, ale tiez nie je vsetko zlato co sa blysti. Su aj ine aspekty (kamarati, rodina, priroda, pocit prislusnosti k narodu, pritomnost nasinca na blizku )
Veď každý má svoje priority a svoj rozum. Ťažko niekomu diktovať alebo "radiť", čo má robiť. Teda ťažké to nie je. Len či sa to bude hodiť aj dotyčnému.
hej pravdu mas, ale nie je to o radeni, ci diktovani, Skor ma zaujima preco na SK ini ludia ostavaju, ci preco chcu ist prec.
A čo tam majú ísť žobrať? keď nevedia reč alebo nemajú kvalifikáciu, tak ich ťažko niekto zamestná.
A žiť v cudzom svete bez priateľov sa nie každému chce.
Veru tak! Hadam nie kazdy moze odist! Dovody napisal marjankaj. Filozoficky keby aj mohli vsetci odist, tak tu by zostala iba vlada, parlament A to uz aka republika by bola? Bez poddanych?
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
marjankaj
A čo tam majú ísť žobrať? keď nevedia reč alebo nemajú kvalifikáciu, tak ich ťažko niekto zamestná.
A žiť v cudzom svete bez priateľov sa nie každému chce.

Ale skús dať ponuku dobrého zárobku a uvidíš aký bude záujem.
s tymi priatelmi mas svatu pravdu, ale ked otvorim vino, aspon mi viac zostane
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
erik555
marjankaj
A čo tam majú ísť žobrať? keď nevedia reč alebo nemajú kvalifikáciu, tak ich ťažko niekto zamestná.
A žiť v cudzom svete bez priateľov sa nie každému chce.
Veru tak! Hadam nie kazdy moze odist! Dovody napisal marjankaj. Filozoficky keby aj mohli vsetci odist, tak tu by zostala iba vlada, parlament A to uz aka republika by bola? Bez poddanych?
no a o prave o takych mi ide, co mozu odist, ale zostavaju. Preco? Co sa im na zivote na SK paci? Ako zvladaju to co sa im nepaci?
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

taiko
len furt sa na vychod kukam, furt mam fantasticky pocit, ked prekrocim SK hranice. Ide o to ze stale zvazujeme, tak preto ma zaujima, ze co na ten zivot na SK hovoria ostatni
máš fantastický pocit,lebo sem chodíš iba na návštevu.Ono ťa to prejde,ak sa vrátiš natrvalo.
2 1
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

taiko
erik555
marjankaj
A čo tam majú ísť žobrať? keď nevedia reč alebo nemajú kvalifikáciu, tak ich ťažko niekto zamestná.
A žiť v cudzom svete bez priateľov sa nie každému chce.
Veru tak! Hadam nie kazdy moze odist! Dovody napisal marjankaj. Filozoficky keby aj mohli vsetci odist, tak tu by zostala iba vlada, parlament A to uz aka republika by bola? Bez poddanych?
no a o prave o takych mi ide, co mozu odist, ale zostavaju. Preco? Co sa im na zivote na SK paci? Ako zvladaju to co sa im nepaci?
to mozu byt aj taky, co maju slusny zarobok! Ludi so 400 Eurami je dooost na Slovensku, pricom je tiez dost aj tych, preco do cudziny nie. Ako hlavny dovod vidim uzavretost a nie kazdy je dobrodruzna povaha, k tomu viazanost s rodinou, choroby...Takze aby si si nemyslel, ze kazdy moze/chce odist, aj ked sa mu tu nezije dobre!!! V ktorej krajine je velke percento ludi na hranici chudoby, tak asi v tej krajine nie je nieco v poriadku! A take je aj Slovensko!
1 0
labutienka labutienka

labutienka je offline (nepripojený) labutienka

Na Slovensku sa dá žiť, iba ak máš všetko v paži, nič nepočuješ a nič nevidíš. Samozrejme základ si musíš priviezť zo sveta. Ak to neurobíš, budeš len prežívať. Je jedno v akej si pozícii a na akej úrovni. A prečo si vlastne odišiel? Nedalo sa tu žiť?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
erik555
taiko
erik555
marjankaj
A čo tam majú ísť žobrať? keď nevedia reč alebo nemajú kvalifikáciu, tak ich ťažko niekto zamestná.
A žiť v cudzom svete bez priateľov sa nie každému chce.
Veru tak! Hadam nie kazdy moze odist! Dovody napisal marjankaj. Filozoficky keby aj mohli vsetci odist, tak tu by zostala iba vlada, parlament A to uz aka republika by bola? Bez poddanych?
no a o prave o takych mi ide, co mozu odist, ale zostavaju. Preco? Co sa im na zivote na SK paci? Ako zvladaju to co sa im nepaci?
to mozu byt aj taky, co maju slusny zarobok! Ludi so 400 Eurami je dooost na Slovensku, pricom je tiez dost aj tych, preco do cudziny nie. Ako hlavny dovod vidim uzavretost a nie kazdy je dobrodruzna povaha, k tomu viazanost s rodinou, choroby...Takze aby si si nemyslel, ze kazdy moze/chce odist, aj ked sa mu tu nezije dobre!!! V ktorej krajine je velke percento ludi na hranici chudoby, tak asi v tej krajine nie je nieco v poriadku! A take je aj Slovensko!
hohooo "hold your horses". Netreba sa hned vykricnikovat. Ja nikoho nesudim, nezaradujem, ani sa s tebou nevadim, Len sa pytam na nazor.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
A možno si mal tú otázku skrátiť na: A až potom si vyberať KDE.

PREČO ŽIŤ?
0 0
labutienka labutienka

labutienka je offline (nepripojený) labutienka

Kvaka
Prečo sa vrátiť? V cudzine si vždy ten "cudzí". Moja rodina je už 30 rokov za hranicami a stále ich to ťahá sem.
Ja myslím, že tam nebudú až takí cudzí, ako by boli cudzí tu, keby sa sem vrátili. Ak je niekto na Slovensku pár dní a cíti sa tu dobre neznamená, že by to tak ostalo, ak by tu žil natrvalo. Ťaha ich to na Slovensko na dovolenku, ale na dovolenkách sa správame inak ako v bežnom živote, to sa podľa mňa porovnať nedá....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
erik555
tak asi v tej krajine nie je nieco v poriadku! A take je aj Slovensko!
Asi v štýle citátu :

Aj najväčší debil zistí , že niečo nie je v poriadku , keď je plná krčma chlapov a všetci sedia pri kofole !
3 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
labutienka
Na Slovensku sa dá žiť, iba ak máš všetko v paži, nič nepočuješ a nič nevidíš. Samozrejme základ si musíš priviezť zo sveta. Ak to neurobíš, budeš len prežívať. Je jedno v akej si pozícii a na akej úrovni. A prečo si vlastne odišiel? Nedalo sa tu žiť?
ba hej. Dalo sa viac ako zit. Mal som sa aj na SK dobre az nadpriemerne, aj ked vonku sa mam samozrejme este lepsie. Len som chcel vyskusat, nove tvare "poopatrac", inych ludi vidiet, skusenosti nabrat, ine kultury a spolocnosti zazit. O com som ani neuvazoval a stalo sa vlastne ceresnickou na torte bol fakt, ze som si zacal vazit, ze som Slovak, ze "vonku" nie su ludia ani mudrejsi, ani lepsi a ze sa od nasinca maju v mnohom co ucit.
2 0
labutienka labutienka

labutienka je offline (nepripojený) labutienka

taiko
labutienka
Na Slovensku sa dá žiť, iba ak máš všetko v paži, nič nepočuješ a nič nevidíš. Samozrejme základ si musíš priviezť zo sveta. Ak to neurobíš, budeš len prežívať. Je jedno v akej si pozícii a na akej úrovni. A prečo si vlastne odišiel? Nedalo sa tu žiť?
ba hej. Dalo sa viac ako zit. Mal som sa aj na SK dobre az nadpriemerne, aj ked vonku sa mam samozrejme este lepsie. Len som chcel vyskusat, nove tvare "poopatrac", inych ludi vidiet, skusenosti nabrat, ine kultury a spolocnosti zazit. O com som ani neuvazoval a stalo sa vlastne ceresnickou na torte bol fakt, ze som si zacal vazit, ze som Slovak, ze "vonku" nie su ludia ani mudrejsi, ani lepsi a ze sa od nasinca maju v mnohom co ucit.
Tak to ti môžem iba gratulovať. Najlepšie je, ak je z čoho vyberať... horšie je, keď musiš brať, čo je. Snáď sa do tej situácie nikdy nestaneš.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

buchač
erik555
tak asi v tej krajine nie je nieco v poriadku! A take je aj Slovensko!
Asi v štýle citátu :

Aj najväčší debil zistí , že niečo nie je v poriadku , keď je plná krčma chlapov a všetci sedia pri kofole !
Skôr by som si myslela,že konečne Slováci dostali rozum a to je v poriadku.Ked je plná krčma chlapov a všetci pijú malinovku,je tento národ na najlepšej ceste začať sa konečne správať zodpovedne.Či?
1 1
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
BXLmiami
Skôr by som si myslela,že konečne Slováci dostali rozum a to je v poriadku.Ked je plná krčma chlapov a všetci pijú malinovku,je tento národ na najlepšej ceste začať sa konečne správať zodpovedne.Či?
Vieš na čom krčmári najviac zarábajú?
Na vode.
1 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať