Zavrieť

Porady

Prečo žiť na Slovensku?

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
onehdaj som pozeral lampu s témou " Prečo žiť na Slovensku? ". Z pozvaných hostí však nik túto otázku neriešil bytostne, Na jednej strane sa podľa mňa jednalo o ľudí s vybudovanou existenciou, ktorá sa svojou podstatou priamo vzťahovala k Slovensku a závisela od prítomnosti na Slovensku. Na druhej strane o ľudí starších pre ktorých by bol nový začiatok v cudzine veľmi ťažký, až nemožný. Ani jedna skupina preto nezvažovala odchod zo Slovenska a teda táto téma bola pre nich podľa mňa skôr filozofická.
Mne tam chybali ľudia, ktorí z akýchkoľvek dôvodov zvažujú odchod zo Slovenska, alebo naopak (a do tej skupiny patrím aj ja) zvažujú návrat na Slovensko z cudziny. Čo vy nato priatelia? Prečo žijete na Slovensku, resp. prečo odtiaľ chcete odísť? Myslím, že všetci vieme, čo sa nám na Slovensku nepáči, ale čo sa nám páči? Prečo je však dobré ostať, či vrátiť sa?
Usporiadat
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

taiko
BXLmiami
Je to o spôsobe výchovy.My sme násilní,naše deti nenútime do samostatnosti,všetko za nich vybavujeme,vyžadujeme poslušnosť a to nie je dobrý spôsob na vychovanie sebavedomého človeka.
hmm, no len niekedy aj tej samostatnosti, nenasilia, tolerancie a neposlusnosti je moc. To potom si slecna v kostyme odpluje na zastavke ako drevorubac, ludia v kancelarii prdia, smrkaju a grgaju a Tvojej zene vo vlaku chlap pri chytani miesta na sedenie taku stuchne laktom pod rebra, ze jej dych vyrazi. takze vsade mame nieco
No ale zse tam hovoríš o väčšine,kde sa patrí po jedle grgnúť a vrcholom nevkusu je pri jedle smrkať.V NL ich je viac než dosť.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
BXLmiami
taiko
BXLmiami
Je to o spôsobe výchovy.My sme násilní,naše deti nenútime do samostatnosti,všetko za nich vybavujeme,vyžadujeme poslušnosť a to nie je dobrý spôsob na vychovanie sebavedomého človeka.
hmm, no len niekedy aj tej samostatnosti, nenasilia, tolerancie a neposlusnosti je moc. To potom si slecna v kostyme odpluje na zastavke ako drevorubac, ludia v kancelarii prdia, smrkaju a grgaju a Tvojej zene vo vlaku chlap pri chytani miesta na sedenie taku stuchne laktom pod rebra, ze jej dych vyrazi. takze vsade mame nieco
No ale zse tam hovoríš o väčšine,kde sa patrí po jedle grgnúť a vrcholom nevkusu je pri jedle smrkať.V NL ich je viac než dosť.
veru nie, hovorim o rodenych povodnych NL ludoch . Ale pravdu mas, neda sa to zovseobecnovat, vsade mame takych ci onakych
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Taiko ak to nie je tajne kolko mas rokov a kolko si mal ked si isiel het....
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Zase ale kto nebol v Holandsku či Belgicku-Flamsku,nevie čo je to národnostná neznášanlivosť.Naši Madari zlatý kvet.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
lujza.j
Taiko ak to nie je tajne kolko mas rokov a kolko si mal ked si isiel het....
nie je . mam 41 a som von uz 12,5 roka.
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

BXLmiami
Zase ale kto nebol v Holandsku či Belgicku-Flamsku,nevie čo je to národnostná neznášanlivosť.Naši Madari zlatý kvet.
Je to irónia, ale najúctivejších a najtolerantnejších ľudí som zažila v moslimských krajinách, nemyslím extrémistov, normálnych jednoduchých ľudí a aj rodinné vzťahy ako pred 50-timi rokmi na Slovensku, deti sa starajú o rodičov a vážia si ich.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

BXLmiami
To vozenie je aj von,ved v USA nemôžeš pešo skoro nikde.Ale je to o tom,že v podstate aj malé trojročné dieťa pekne vyzvú,aby povedalo svoj názor a vypočujú ho bez smiechu,hodia debatu.V rámci školy aktivity,rodičia sedia,fandia a deti napriklad hraju basseball,,chúda koľkokrát ani na tretí raz netrafí loptu,pomáha tréner ale ked konečne štrajchne loptičku úžasný uspech,žiadne posmešky,všetci zatlieskajú ako úžasne to zvládol,ako sa statočne držal že sa neznervoznil....toto je rozdiel.My by sme ho chudáka tak vysmiali že až.A ked niečo chceš chod si to vydiskutovať a ten čašník bude s tým 7 ročným človiečikom celkom vážne diskutovať.
tuším si pozerala nejaký americký doják........
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Nie,moje vnučatá už chodia do školy.Práve som bola prekvapená,že ten doják je zo života.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

BXLmiami
Nie,moje vnučatá už chodia do školy.Práve som bola prekvapená,že ten doják je zo života.
no tak potom v pohode,keď sa takto k tvojím vnúčencom chovajú,nie? Ja som zas videla iné chovanie-decko surovo kopalo matku do brucha a ona sa tvárila,že nič sa nedeje.
Iné decko nadávalo babke a vykrikovalo po nej sprosto a babka iba tichučko,tichučko,miláčik,nerozčuľuj sa a nekrič.
Ja byť na mieste tých dvoch,tak obe decká dostanú riadny preplesk.Nie je nad dobrú facku v správny čas.Mňa rodičia nebili,ale pár faciek som vyfasovala.Nijako mi to neuškodilo.Aj decko musí vedieť odkiaľ pokiaľ.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Netvrdím,že sa to nemôže stať to je o povahe a výchove,určite temperamentnejšia časť populácie rieši situácie inak.A tiež to nie je štátna škola,že ano.
Ale to s tými agresívnymi deťmi mám skusenosť skôr zo severu EU,tam vážne deti môžu robiť čo len chcú.
Okrem toho nemohla by si im dať facku.Tam by ťa susedia udali.Musela by si si aj ty poradiť s vysvetlovaním.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

na slovensku nemôžem dať svojmu decku facku?
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

hovorím o USA a severe EU
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
BXLmiami
hovorím o USA a severe EU
ak sa smiem opytat, Ty zijes v USA?
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ja nie,ale je fakt že som tam často.Moje deti ano.Aj vnúčatá.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

kopretinka
BXLmiami
Nie,moje vnučatá už chodia do školy.Práve som bola prekvapená,že ten doják je zo života.
no tak potom v pohode,keď sa takto k tvojím vnúčencom chovajú,nie? Ja som zas videla iné chovanie-decko surovo kopalo matku do brucha a ona sa tvárila,že nič sa nedeje.
Iné decko nadávalo babke a vykrikovalo po nej sprosto a babka iba tichučko,tichučko,miláčik,nerozčuľuj sa a nekrič.
Ja byť na mieste tých dvoch,tak obe decká dostanú riadny preplesk.Nie je nad dobrú facku v správny čas.Mňa rodičia nebili,ale pár faciek som vyfasovala.Nijako mi to neuškodilo.Aj decko musí vedieť odkiaľ pokiaľ.
určite s tými fackami nesúhlasím, mna rodičia nebili, čo si pamatám dostal som len raz niekedy v roku 88., ked som pokradol nejaké veci v obchode a policajti ma odviezli na VB a ked sa pýtali kde robí moj otec, tak som povedal,že je ich kolega a robí o poschodie vyššie- inak som nedostal ani raz- a ja tiež svoje deti nebijem, neviem si predstaviť že by som mal dat chalanom čo i len facku- im stačí, keď začnem hučať, hučím na celý barák, to áno, ale biť - to nie..., v žiadnom prípade, je to kontraproduktívné...a deti bije len slabý jedinec, ktorý si trúfne na menších a slabších...
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

BXLmiami
hovorím o USA a severe EU
amerika je celá divná
1 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Stanislav 1975
.
určite s tými fackami nesúhlasím, mna rodičia nebili, čo si pamatám dostal som len raz niekedy v roku 88., ked som pokradol nejaké veci v obchode a policajti ma odviezli na VB a ked sa pýtali kde robí moj otec, tak som povedal,že je ich kolega a robí o poschodie vyššie- inak som nedostal ani raz- a ja tiež svoje deti nebijem, neviem si predstaviť že by som mal dat chalanom čo i len facku- im stačí, keď začnem hučať, hučím na celý barák, to áno, ale biť - to nie..., v žiadnom prípade, je to kontraproduktívné...a deti bije len slabý jedinec, ktorý si trúfne na menších a slabších...[/QUOTE]

no hučanie je veľmi produktívne
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kopretinka
BXLmiami
hovorím o USA a severe EU
amerika je celá divná
...amerika ani nie .....

To len USA ...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

kopretinka
Stanislav 1975
.
určite s tými fackami nesúhlasím, mna rodičia nebili, čo si pamatám dostal som len raz niekedy v roku 88., ked som pokradol nejaké veci v obchode a policajti ma odviezli na VB a ked sa pýtali kde robí moj otec, tak som povedal,že je ich kolega a robí o poschodie vyššie- inak som nedostal ani raz- a ja tiež svoje deti nebijem, neviem si predstaviť že by som mal dat chalanom čo i len facku- im stačí, keď začnem hučať, hučím na celý barák, to áno, ale biť - to nie..., v žiadnom prípade, je to kontraproduktívné...a deti bije len slabý jedinec, ktorý si trúfne na menších a slabších...
no hučanie je veľmi produktívne[/QUOTE]
ver tomu, že hučanie je velmi produktívné, vždy to pomohlo a deti som nikdy nemusel biť...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
BXLmiami
Ja nie,ale je fakt že som tam často.Moje deti ano.Aj vnúčatá.
a im sa tam paci? Netaha ich to na Slovensko?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať