Zavrieť

Porady

Prečo žiť na Slovensku?

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
onehdaj som pozeral lampu s témou " Prečo žiť na Slovensku? ". Z pozvaných hostí však nik túto otázku neriešil bytostne, Na jednej strane sa podľa mňa jednalo o ľudí s vybudovanou existenciou, ktorá sa svojou podstatou priamo vzťahovala k Slovensku a závisela od prítomnosti na Slovensku. Na druhej strane o ľudí starších pre ktorých by bol nový začiatok v cudzine veľmi ťažký, až nemožný. Ani jedna skupina preto nezvažovala odchod zo Slovenska a teda táto téma bola pre nich podľa mňa skôr filozofická.
Mne tam chybali ľudia, ktorí z akýchkoľvek dôvodov zvažujú odchod zo Slovenska, alebo naopak (a do tej skupiny patrím aj ja) zvažujú návrat na Slovensko z cudziny. Čo vy nato priatelia? Prečo žijete na Slovensku, resp. prečo odtiaľ chcete odísť? Myslím, že všetci vieme, čo sa nám na Slovensku nepáči, ale čo sa nám páči? Prečo je však dobré ostať, či vrátiť sa?
Usporiadat
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Darina1234
rady v zivote su dobre, ale o hlavne rozhodnutie, vzdy musí urobiť človek sam, podla mna uz myšlienka na návrat domov, predznamená, ze vo vnutri citiš, že doma je doma, hovori sa, že všade dobre, doma najlepšie.Polož si otazku, že kde chceš, aby zili tvoje deti a podla toho sa zariad.
...s tymi detmi to je excellent point
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Prečítaj si knihu Siddhártha
http://www.martinus.sk/?uItem=23098
Tam nájdeš dosť odpovedí.

Alebo refrén piesne
http://www.karaoketexty.cz/texty-pis...n-nahoda-28498

Život je jen náhoda, jednou jsi dole, jednou nahoře,
život plyne jak voda a smrt je jako moře.
Každý k moři dopluje, někdo dříve a někdo později,
kdo v životě miluje, ať neztrácí naději.
Až uvidíš v životě zázraky, které jenom láska umí,
zlaté rybky vyletí nad mraky, pak porozumíš,
že je život jak voda, kterou láska ve víno promění,
láska že je náhoda a bez ní štěstí není.


Alebo slovenské príslovie.

Kde ti dávajú, ber, kde ťa bijú, utekaj.
Naposledy upravil marjankaj : 27.09.13 at 09:55
1 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Ked sa tu riesili aj vysoke skoly, tak hla:
http://aktualne.atlas.sk/na-rebricek...tm_campaign=hp

Ale chrlime a chrlime vysoko vzdelanych, ci skor nevzdelanych? Sranda s tymto Kocurkovom, hlavne ze skoly maju za studentov prachy od statu, tak cim viac bude studovat, tym pre skolu lepsie
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

erik555
Ked sa tu riesili aj vysoke skoly, tak hla:
http://aktualne.atlas.sk/na-rebricek...tm_campaign=hp

Ale chrlime a chrlime vysoko vzdelanych, ci skor nevzdelanych? Sranda s tymto Kocurkovom, hlavne ze skoly maju za studentov prachy od statu, tak cim viac bude studovat, tym pre skolu lepsie
absolventi nešpičkových škôl sú špičkou vo výskume
0 0
julysak julysak

julysak je offline (nepripojený) julysak

Darina1234
rady v zivote su dobre, ale o hlavne rozhodnutie, vzdy musí urobiť človek sam, podla mna uz myšlienka na návrat domov, predznamená, ze vo vnutri citiš, že doma je doma, hovori sa, že všade dobre, doma najlepšie.Polož si otazku, že kde chceš, aby zili tvoje deti a podla toho sa zariad.
To je ťažko.

Ja by som chcel aby žili v spoločensky kultúrnej krajine a aby neboli ďaleko.

Z toho mi vyšlo, že bližšie ku Viedni, ako k Bratislave
1 0
tom_i tom_i

tom_i je offline (nepripojený) tom_i

Mila123
tom_i
Absolútny súhlas s Buchačom a najväčšie pálky by som dala na sociológiu, marketing a lekársku.
a ja by som sa išla pásť.....aj spolu s dvoma dcérami- medičkami......
som z hladovej doliny a poplatky za VŠ by som nezvládla.....
mne osobne to takto vyhovuje, pretože by sa na lekársku fakultu dostali deti zbohatlíkov......
No môj kamarát žijúci len s mamou nemal ani na internát, keď študoval VŠ - zobral si pôžičku a ver mi že si tú školu vážil viac, vyštudoval, zamestnal sa, pôžičku spláca, ale dnes keď rodičia si nevvedia odtrhnúť pupočnú šnúru tak to aj tak vyzerá, a na druhej strane by som bez milosti zobrala mapu svk so školami, do ruky 20 šípok a bez milosti zrušila každú trafenú a aby som nezabudla, dúfam, že po prvej atestácii zbalia fidlátka a hajde do nemecka, lebo tam by si študovať nedovolili
Naposledy upravil tom_i : 27.09.13 at 19:29
1 0
julysak julysak

julysak je offline (nepripojený) julysak

tom_i
Mila123
tom_i
Absolútny súhlas s Buchačom a najväčšie pálky by som dala na sociológiu, marketing a lekársku.
a ja by som sa išla pásť.....aj spolu s dvoma dcérami- medičkami......
som z hladovej doliny a poplatky za VŠ by som nezvládla.....
mne osobne to takto vyhovuje, pretože by sa na lekársku fakultu dostali deti zbohatlíkov......
No môj kamarát žijúci len s mamou nemal ani na internát, keď študoval VŠ - zobral si pôžičku a ver mi že si tú školu vážil viac, vyštudoval, zamestnal sa, pôžičku spláca, ale dnes keď rodičia si nevvedia odtrhnúť pupočnú šnúru tak to aj tak vyzerá, a na druhej strane by som bez milosti zobrala mapu svk so školami, do ruky 20 šípok a bez milosti zrušila každú trafenú
šak ale keď každé okresné mesto chce mať aspoň pobočku VŠ

Aj u nás je :
nejaká súkromná právnická VŠ z Plzne
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

marjankaj

Alebo slovenské príslovie.

Kde ti dávajú, ber, kde ťa bijú, utekaj.
Keď dávajú, ber, keď bijú utekaj! Aspoň ja to tak poznám. Tu by mi viac pasovalo: všade je chlieb o dvoch kôrkach.
Taiko spomína reláciu Pod lampou, včera som trochu pozerala a bolo mi smutno
z toho, čo hovoril Krčméry o našej závisti.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

julysak
tom_i
Mila123
tom_i
Absolútny súhlas s Buchačom a najväčšie pálky by som dala na sociológiu, marketing a lekársku.
a ja by som sa išla pásť.....aj spolu s dvoma dcérami- medičkami......
som z hladovej doliny a poplatky za VŠ by som nezvládla.....
mne osobne to takto vyhovuje, pretože by sa na lekársku fakultu dostali deti zbohatlíkov......
No môj kamarát žijúci len s mamou nemal ani na internát, keď študoval VŠ - zobral si pôžičku a ver mi že si tú školu vážil viac, vyštudoval, zamestnal sa, pôžičku spláca, ale dnes keď rodičia si nevvedia odtrhnúť pupočnú šnúru tak to aj tak vyzerá, a na druhej strane by som bez milosti zobrala mapu svk so školami, do ruky 20 šípok a bez milosti zrušila každú trafenú
šak ale keď každé okresné mesto chce mať aspoň pobočku VŠ

Aj u nás je :
nejaká súkromná právnická VŠ z Plzne
poznám neokresné mesto ktoré súkromné VŠ aspoň tri a chrli externých diplomantov "len aby papier mali"
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Zo záujmom som si dnes vypočul závery klimatológov zo sympózia vo Švédsku takže to máte jedno kde budete žiť, hlavne že sa zameriate na vysokú spotrebu = základ zničeného života na zemi a tento predpoklad je možné splniť len tam kde sú dostatočne vysokú príjmy
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

taiko
BXLmiami
Celá diskusia vznikla tak,že sme rozoberali,prečo su Slováci málo priebojní a málo sebavedomí,pričom sa nemáme za čo hanbiť.Takže ešte raz-myslím,že je to vo výchove.Príliš potláčame naše deti.A to by sme mali napraviť.
.... aby som Ta poopravil, diskusia je o tom, preco je dobre, ci zle zit na Slovensku, preco sa na Slovensko vracat a preco zo Slovenska odchadzat. Ale samozrejme sa mozeme kde tu odklonit
Taiko, to máš tak, všetko so všetkým súvisí. Dedené vzory výchovy z generácie na generáciu ovplyvnené najmä historickými obdobiami. Dané územím.
S tým súhlasím s BXLmiami, má pravdu. S Mila123 nespoplatňovať VŠ štúdium, pretože by sa poriadne zredukoval v dnešnej dobe počet slovenských detí na štúdiách, ešte nedozrela doba. Každý človek by sa mal radšej zamyslieť, prečo nám mladí VŠ ale aj s iným vzdelaním odchádzajú do zahraničia. Čo sme preto ako generačne starší od nich urobili a robíme. Rovnako sa stále krčíme ako naši starí rodičia na panskom pred drábmi. Nič sa tu z tohto hľadiska nezmenilo.
Cudzinci tu žijúci nie sú schopní pochopiť našu mentalitu. Oni by dávno boli v uliciach.
Čo je s Gorilou?
Kde sú peniaze z privatizácie, čo by bolo vhodné konečne znárodniť a bol by pokoj.
Z čoho budú žiť naše deti v dôchodku vďaka zlým politickým rozhodnutiam, laxnosti k obyvateľstvu a teraz ešte aj pod rukou únie?
2 0
LukyKs LukyKs

LukyKs je offline (nepripojený) LukyKs

korela
taiko
BXLmiami
Celá diskusia vznikla tak,že sme rozoberali,prečo su Slováci málo priebojní a málo sebavedomí,pričom sa nemáme za čo hanbiť.Takže ešte raz-myslím,že je to vo výchove.Príliš potláčame naše deti.A to by sme mali napraviť.
.... aby som Ta poopravil, diskusia je o tom, preco je dobre, ci zle zit na Slovensku, preco sa na Slovensko vracat a preco zo Slovenska odchadzat. Ale samozrejme sa mozeme kde tu odklonit
Taiko, to máš tak, všetko so všetkým súvisí. Dedené vzory výchovy z generácie na generáciu ovplyvnené najmä historickými obdobiami. Dané územím.
S tým súhlasím s BXLmiami, má pravdu. S Mila123 nespoplatňovať VŠ štúdium, pretože by sa poriadne zredukoval v dnešnej dobe počet slovenských detí na štúdiách, ešte nedozrela doba. Každý človek by sa mal radšej zamyslieť, prečo nám mladí VŠ ale aj s iným vzdelaním odchádzajú do zahraničia. Čo sme preto ako generačne starší od nich urobili a robíme. Rovnako sa stále krčíme ako naši starí rodičia na panskom pred drábmi. Nič sa tu z tohto hľadiska nezmenilo.
Cudzinci tu žijúci nie sú schopní pochopiť našu mentalitu. Oni by dávno boli v uliciach.
Čo je s Gorilou?
Kde sú peniaze z privatizácie, čo by bolo vhodné konečne znárodniť a bol by pokoj.
Z čoho budú žiť naše deti v dôchodku vďaka zlým politickým rozhodnutiam, laxnosti k obyvateľstvu a teraz ešte aj pod rukou únie?

tomuto rozumiem

tomuto nerozumiem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

tom_i
Mila123
tom_i
Absolútny súhlas s Buchačom a najväčšie pálky by som dala na sociológiu, marketing a lekársku.
a ja by som sa išla pásť.....aj spolu s dvoma dcérami- medičkami......
som z hladovej doliny a poplatky za VŠ by som nezvládla.....
mne osobne to takto vyhovuje, pretože by sa na lekársku fakultu dostali deti zbohatlíkov......
No môj kamarát žijúci len s mamou nemal ani na internát, keď študoval VŠ - zobral si pôžičku a ver mi že si tú školu vážil viac, vyštudoval, zamestnal sa, pôžičku spláca, ale dnes keď rodičia si nevvedia odtrhnúť pupočnú šnúru tak to aj tak vyzerá, a na druhej strane by som bez milosti zobrala mapu svk so školami, do ruky 20 šípok a bez milosti zrušila každú trafenú a aby som nezabudla, dúfam, že po prvej atestácii zbalia fidlátka a hajde do nemecka, lebo tam by si študovať nedovolili
prečo až po prvej atestácií????
v DE majú uplatnenie aj keď sú neatestovaní.......
0 0
Rylance Rylance

Rylance je offline (nepripojený) Rylance

Ahoj, ja mam manzela Anglicana, ktory tu zije a zo Slovenska cestuje skoro do celeho sveta / takze videl vela / a vzdy ked sa vrati povie ako je krasne sa vratit domou na Slovensko. Poziadal ma, ze raz ked zomrie chce byt tu pochovany a nech sa neopovazim ho posielat ,,domou,, . Je to vsetko uhol pohladu a hlavne ako sa clovek citi medzi ludmi v tej danej krajine, to je dolezite nie zarobok.
3 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

Rylance
Ahoj, ja mam manzela Anglicana, ktory tu zije a zo Slovenska cestuje skoro do celeho sveta / takze videl vela / a vzdy ked sa vrati povie ako je krasne sa vratit domou na Slovensko. Poziadal ma, ze raz ked zomrie chce byt tu pochovany a nech sa neopovazim ho posielat ,,domou,, . Je to vsetko uhol pohladu a hlavne ako sa clovek citi medzi ludmi v tej danej krajine, to je dolezite nie zarobok.
len nevrav, ze manzel na cestovanie nepotrebuje slusny zarobok Ked su prachy, nic ta ani na Slovensku neserie a ked sa k tomu pridaju aj mili susedia, spolupracovnici, tak nie je ziadny problem fungovat aj v tomto Kocurkove
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
erik555
Rylance
Ahoj, ja mam manzela Anglicana, ktory tu zije a zo Slovenska cestuje skoro do celeho sveta / takze videl vela / a vzdy ked sa vrati povie ako je krasne sa vratit domou na Slovensko. Poziadal ma, ze raz ked zomrie chce byt tu pochovany a nech sa neopovazim ho posielat ,,domou,, . Je to vsetko uhol pohladu a hlavne ako sa clovek citi medzi ludmi v tej danej krajine, to je dolezite nie zarobok.
len nevrav, ze manzel na cestovanie nepotrebuje slusny zarobok Ked su prachy, nic ta ani na Slovensku neserie a ked sa k tomu pridaju aj mili susedia, spolupracovnici, tak nie je ziadny problem fungovat aj v tomto Kocurkove
Možno ...možno nie ...

Nie je " fakt " dôležitý zárobok , respektíve love , anebo výška konta na účte ...
" Fakt nie je ...."

V konečnom dôsledku povedané na markantom prípade .
Starý Julko Rezešovie mal nakradnuté miliardy ...jáááj sorry - poctivou ,dlhoročno a hlavne statočnou prácou ich nadobudol .
No zdravie si nekúpil hajzel jeden ...
Rezešová teraz v pohode bude tou Maďarkou , len aby do ťurmy nešla na dlhšiu dobu ...
Bude sa dobre cítiť ...

Ale inak je to fakt uhol pohľadu ...
Zdôvodňovať tie rôzne nemienim ...môj je jasný !
1 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

buchač
erik555
Rylance
Ahoj, ja mam manzela Anglicana, ktory tu zije a zo Slovenska cestuje skoro do celeho sveta / takze videl vela / a vzdy ked sa vrati povie ako je krasne sa vratit domou na Slovensko. Poziadal ma, ze raz ked zomrie chce byt tu pochovany a nech sa neopovazim ho posielat ,,domou,, . Je to vsetko uhol pohladu a hlavne ako sa clovek citi medzi ludmi v tej danej krajine, to je dolezite nie zarobok.
len nevrav, ze manzel na cestovanie nepotrebuje slusny zarobok Ked su prachy, nic ta ani na Slovensku neserie a ked sa k tomu pridaju aj mili susedia, spolupracovnici, tak nie je ziadny problem fungovat aj v tomto Kocurkove
Možno ...možno nie ...

Nie je " fakt " dôležitý zárobok , respektíve love , anebo výška konta na účte ...
" Fakt nie je ...."

V konečnom dôsledku povedané na markantom prípade .
Starý Julko Rezešovie mal nakradnuté miliardy ...jáááj sorry - poctivou ,dlhoročno a hlavne statočnou prácou ich nadobudol .
No zdravie si nekúpil hajzel jeden ...
Rezešová teraz v pohode bude tou Maďarkou , len aby do ťurmy nešla na dlhšiu dobu ...
Bude sa dobre cítiť ...

Ale inak je to fakt uhol pohľadu ...
Zdôvodňovať tie rôzne nemienim ...môj je jasný !
Ale ked zil, tak poriadne! Ziadne zivorenie, ako vacsina rodin na Slovensku! Infarkt dostavaju aj chudobni. Ked su prachy, tak aj to zdravie si vies lepsie postrazit, zaplatit za kvalitnejsiu liecbu (v zahranici?), atd. atd. Chudobny musi na tazsie choroby hladat pomoc u nejakych nadacii, alebo u Vilka Rozborilka. Ja tvrdim a budem stale tvrdit, ze Prachy su prachy!!! Ked mas prachy, nemas problem zmenit posobisko, ked mas prachy nemas problem odist na dovolenku hocikedy, ked si potrebujes vycistit hlavu od problemov (kolko celebrit takto riesi svoje nahle problemy), ked mas prachy, tak si mozes kedykolvek urobit radost kupou nejakych veci atd. atd. Ked mas prachy, tak si Jana Hrmova
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

erik555
buchač
erik555
Rylance
Ahoj, ja mam manzela Anglicana, ktory tu zije a zo Slovenska cestuje skoro do celeho sveta / takze videl vela / a vzdy ked sa vrati povie ako je krasne sa vratit domou na Slovensko. Poziadal ma, ze raz ked zomrie chce byt tu pochovany a nech sa neopovazim ho posielat ,,domou,, . Je to vsetko uhol pohladu a hlavne ako sa clovek citi medzi ludmi v tej danej krajine, to je dolezite nie zarobok.
len nevrav, ze manzel na cestovanie nepotrebuje slusny zarobok Ked su prachy, nic ta ani na Slovensku neserie a ked sa k tomu pridaju aj mili susedia, spolupracovnici, tak nie je ziadny problem fungovat aj v tomto Kocurkove
Možno ...možno nie ...

Nie je " fakt " dôležitý zárobok , respektíve love , anebo výška konta na účte ...
" Fakt nie je ...."

V konečnom dôsledku povedané na markantom prípade .
Starý Julko Rezešovie mal nakradnuté miliardy ...jáááj sorry - poctivou ,dlhoročno a hlavne statočnou prácou ich nadobudol .
No zdravie si nekúpil hajzel jeden ...
Rezešová teraz v pohode bude tou Maďarkou , len aby do ťurmy nešla na dlhšiu dobu ...
Bude sa dobre cítiť ...

Ale inak je to fakt uhol pohľadu ...
Zdôvodňovať tie rôzne nemienim ...môj je jasný !
Ale ked zil, tak poriadne! Ziadne zivorenie, ako vacsina rodin na Slovensku! Infarkt dostavaju aj chudobni. Ked su prachy, tak aj to zdravie si vies lepsie postrazit, zaplatit za kvalitnejsiu liecbu (v zahranici?), atd. atd. Chudobny musi na tazsie choroby hladat pomoc u nejakych nadacii, alebo u Vilka Rozborilka. Ja tvrdim a budem stale tvrdit, ze Prachy su prachy!!! Ked mas prachy, nemas problem zmenit posobisko, ked mas prachy nemas problem odist na dovolenku hocikedy, ked si potrebujes vycistit hlavu od problemov (kolko celebrit takto riesi svoje nahle problemy), ked mas prachy, tak si mozes kedykolvek urobit radost kupou nejakych veci atd. atd. Ked mas prachy, tak si Jana Hrmova
a keď sú prachy tak máš aj príjemných susedov, dobrú rodinku, aj tí čo zamestnávaš ti pekne lezú a usmievajú sa no fajn život kdekoľvek
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
erik555
Ale ked zil, tak poriadne! Ziadne zivorenie, ako vacsina rodin na Slovensku! Infarkt dostavaju aj chudobni. Ked su prachy, tak aj to zdravie si vies lepsie postrazit, zaplatit za kvalitnejsiu liecbu (v zahranici?), atd. atd. Chudobny musi na tazsie choroby hladat pomoc u nejakych nadacii, alebo u Vilka Rozborilka. Ja tvrdim a budem stale tvrdit, ze Prachy su prachy!!! Ked mas prachy, nemas problem zmenit posobisko, ked mas prachy nemas problem odist na dovolenku hocikedy, ked si potrebujes vycistit hlavu od problemov (kolko celebrit takto riesi svoje nahle problemy), ked mas prachy, tak si mozes kedykolvek urobit radost kupou nejakych veci atd. atd. Ked mas prachy, tak si Jana Hrmova
Žiť poriadne ???

Nuž , čo myslíš pod tým slovom ..." poriadne " ...
Ak myslíš chlast , kurvy ( sorry - pravým slovom nazvem , inak sa nedá ) a podobne ...tak žil poriadne .
Poznám jedného z tej doby Rezešovskej ...jedno veľké zviera . Nemá v podstate kde bývať , tak prežíva na chate , kde nemá ani elektrinu - nakoľko bol odpojený ...
Ale v krčme je furt - mohli by ho zamestnať v curkárni na posypovanie koláčov , tak sa mu ruky klepú ...

Prachy ....?
Veď podľa známeho :

Radšej byť bohatý a zdravý , ako chudobný a chorý .


P.S.:
Vilka neuznávam a ani jeho Modré z neba ...
Ani nie charita , skôr tvrdý biznis z jeho strany ....
...ale čo už , ON - Vilko je bohatý a zdravý ......teda zatiaľ .........
1 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

erik555
Ale ked zil, tak poriadne! Ziadne zivorenie, ako vacsina rodin na Slovensku! Infarkt dostavaju aj chudobni. Ked su prachy, tak aj to zdravie si vies lepsie postrazit, zaplatit za kvalitnejsiu liecbu (v zahranici?), atd. atd. Chudobny musi na tazsie choroby hladat pomoc u nejakych nadacii, alebo u Vilka Rozborilka. Ja tvrdim a budem stale tvrdit, ze Prachy su prachy!!! Ked mas prachy, nemas problem zmenit posobisko, ked mas prachy nemas problem odist na dovolenku hocikedy, ked si potrebujes vycistit hlavu od problemov (kolko celebrit takto riesi svoje nahle problemy), ked mas prachy, tak si mozes kedykolvek urobit radost kupou nejakych veci atd. atd. Ked mas prachy, tak si Jana Hrmova
Uhol pohľadu, napríklad naša hlava štátu, chcel by si byť v jeho koži? ..ja nie, nestojím o také ponižovanie ani za dvojnásobok peňazí, ktoré má. Keď rodina, priatelia.... každý deň o mne čítajú a počúvajú.... nie ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať