Zavrieť

Porady

Prečo žiť na Slovensku?

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
onehdaj som pozeral lampu s témou " Prečo žiť na Slovensku? ". Z pozvaných hostí však nik túto otázku neriešil bytostne, Na jednej strane sa podľa mňa jednalo o ľudí s vybudovanou existenciou, ktorá sa svojou podstatou priamo vzťahovala k Slovensku a závisela od prítomnosti na Slovensku. Na druhej strane o ľudí starších pre ktorých by bol nový začiatok v cudzine veľmi ťažký, až nemožný. Ani jedna skupina preto nezvažovala odchod zo Slovenska a teda táto téma bola pre nich podľa mňa skôr filozofická.
Mne tam chybali ľudia, ktorí z akýchkoľvek dôvodov zvažujú odchod zo Slovenska, alebo naopak (a do tej skupiny patrím aj ja) zvažujú návrat na Slovensko z cudziny. Čo vy nato priatelia? Prečo žijete na Slovensku, resp. prečo odtiaľ chcete odísť? Myslím, že všetci vieme, čo sa nám na Slovensku nepáči, ale čo sa nám páči? Prečo je však dobré ostať, či vrátiť sa?
Usporiadat
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
taiko
BXLmiami
Celá diskusia vznikla tak,že sme rozoberali,prečo su Slováci málo priebojní a málo sebavedomí,pričom sa nemáme za čo hanbiť.Takže ešte raz-myslím,že je to vo výchove.Príliš potláčame naše deti.A to by sme mali napraviť.
.... aby som Ta poopravil, diskusia je o tom, preco je dobre, ci zle zit na Slovensku, preco sa na Slovensko vracat a preco zo Slovenska odchadzat. Ale samozrejme sa mozeme kde tu odklonit
Taiko, to máš tak, všetko so všetkým súvisí. Dedené vzory výchovy z generácie na generáciu ovplyvnené najmä historickými obdobiami. Dané územím.
S tým súhlasím s BXLmiami, má pravdu. S Mila123 nespoplatňovať VŠ štúdium, pretože by sa poriadne zredukoval v dnešnej dobe počet slovenských detí na štúdiách, ešte nedozrela doba. Každý človek by sa mal radšej zamyslieť, prečo nám mladí VŠ ale aj s iným vzdelaním odchádzajú do zahraničia. Čo sme preto ako generačne starší od nich urobili a robíme. Rovnako sa stále krčíme ako naši starí rodičia na panskom pred drábmi. Nič sa tu z tohto hľadiska nezmenilo.
Cudzinci tu žijúci nie sú schopní pochopiť našu mentalitu. Oni by dávno boli v uliciach.
Čo je s Gorilou?
Kde sú peniaze z privatizácie, čo by bolo vhodné konečne znárodniť a bol by pokoj.
Z čoho budú žiť naše deti v dôchodku vďaka zlým politickým rozhodnutiam, laxnosti k obyvateľstvu a teraz ešte aj pod rukou únie?
pomenovala si obavy, ktore mam aj ja. Preto je pre mna tazke sa rozhodnut.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Lebo na Slovensku je najlacnejšie pivo v krčme.keď to porovnám so svetom.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
erik555
Rylance
Ahoj, ja mam manzela Anglicana, ktory tu zije a zo Slovenska cestuje skoro do celeho sveta / takze videl vela / a vzdy ked sa vrati povie ako je krasne sa vratit domou na Slovensko. Poziadal ma, ze raz ked zomrie chce byt tu pochovany a nech sa neopovazim ho posielat ,,domou,, . Je to vsetko uhol pohladu a hlavne ako sa clovek citi medzi ludmi v tej danej krajine, to je dolezite nie zarobok.
len nevrav, ze manzel na cestovanie nepotrebuje slusny zarobok Ked su prachy, nic ta ani na Slovensku neserie a ked sa k tomu pridaju aj mili susedia, spolupracovnici, tak nie je ziadny problem fungovat aj v tomto Kocurkove
ako Ti pomozu peniaze, ak mas chodit po cestach, kde by malo problem aj BVP-cko, kde sa za prejaveny zaujem o pokladnicku v Tescu, dockas frflania, aby si nezdrzoval, kde dane slovo neplati, kde sa Ta kazdy primarne snazi oblafnut a este sa to poklada za prejav sikovnosti? A to su len niektore realie, ktore ma znepokojuju.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

taiko
erik555
Rylance
Ahoj, ja mam manzela Anglicana, ktory tu zije a zo Slovenska cestuje skoro do celeho sveta / takze videl vela / a vzdy ked sa vrati povie ako je krasne sa vratit domou na Slovensko. Poziadal ma, ze raz ked zomrie chce byt tu pochovany a nech sa neopovazim ho posielat ,,domou,, . Je to vsetko uhol pohladu a hlavne ako sa clovek citi medzi ludmi v tej danej krajine, to je dolezite nie zarobok.
len nevrav, ze manzel na cestovanie nepotrebuje slusny zarobok Ked su prachy, nic ta ani na Slovensku neserie a ked sa k tomu pridaju aj mili susedia, spolupracovnici, tak nie je ziadny problem fungovat aj v tomto Kocurkove
ako Ti pomozu peniaze, ak mas chodit po cestach, kde by malo problem aj BVP-cko, kde sa za prejaveny zaujem o pokladnicku v Tescu, dockas frflania, aby si nezdrzoval, kde dane slovo neplati, kde sa Ta kazdy primarne snazi oblafnut a este sa to poklada za prejav sikovnosti? A to su len niektore realie, ktore ma znepokojuju.
ta potom 1.) neviem akym stylom nakupujes v Tescu, ale mna este nikto neokrikoval 2.) ked mas jasno (zle cesty, frflanie v obchodoch, atd. atd.), tak preco tato tema?
a k comu ti budu prachy? Prachy ti pomozu na taketo "utrpenia" zabudnut
1 0
julysak julysak

julysak je offline (nepripojený) julysak

Rylance
Ahoj, ja mam manzela Anglicana, ktory tu zije a zo Slovenska cestuje skoro do celeho sveta / takze videl vela / a vzdy ked sa vrati povie ako je krasne sa vratit domou na Slovensko. Poziadal ma, ze raz ked zomrie chce byt tu pochovany a nech sa neopovazim ho posielat ,,domou,, . Je to vsetko uhol pohladu a hlavne ako sa clovek citi medzi ludmi v tej danej krajine, to je dolezite nie zarobok.
Ako vraveli starí rimania :

Ubi bene, ibi patria

Kde je dobre , tam je vlasť.
0 0
julysak julysak

julysak je offline (nepripojený) julysak

erik555
buchač
erik555
Rylance
Ahoj, ja mam manzela Anglicana, ktory tu zije a zo Slovenska cestuje skoro do celeho sveta / takze videl vela / a vzdy ked sa vrati povie ako je krasne sa vratit domou na Slovensko. Poziadal ma, ze raz ked zomrie chce byt tu pochovany a nech sa neopovazim ho posielat ,,domou,, . Je to vsetko uhol pohladu a hlavne ako sa clovek citi medzi ludmi v tej danej krajine, to je dolezite nie zarobok.
len nevrav, ze manzel na cestovanie nepotrebuje slusny zarobok Ked su prachy, nic ta ani na Slovensku neserie a ked sa k tomu pridaju aj mili susedia, spolupracovnici, tak nie je ziadny problem fungovat aj v tomto Kocurkove
Možno ...možno nie ...

Nie je " fakt " dôležitý zárobok , respektíve love , anebo výška konta na účte ...
" Fakt nie je ...."

V konečnom dôsledku povedané na markantom prípade .
Starý Julko Rezešovie mal nakradnuté miliardy ...jáááj sorry - poctivou ,dlhoročno a hlavne statočnou prácou ich nadobudol .
No zdravie si nekúpil hajzel jeden ...
Rezešová teraz v pohode bude tou Maďarkou , len aby do ťurmy nešla na dlhšiu dobu ...
Bude sa dobre cítiť ...

Ale inak je to fakt uhol pohľadu ...
Zdôvodňovať tie rôzne nemienim ...môj je jasný !
Ale ked zil, tak poriadne! Ziadne zivorenie, ako vacsina rodin na Slovensku! Infarkt dostavaju aj chudobni. Ked su prachy, tak aj to zdravie si vies lepsie postrazit, zaplatit za kvalitnejsiu liecbu (v zahranici?), atd. atd. Chudobny musi na tazsie choroby hladat pomoc u nejakych nadacii, alebo u Vilka Rozborilka. Ja tvrdim a budem stale tvrdit, ze Prachy su prachy!!! Ked mas prachy, nemas problem zmenit posobisko, ked mas prachy nemas problem odist na dovolenku hocikedy, ked si potrebujes vycistit hlavu od problemov (kolko celebrit takto riesi svoje nahle problemy), ked mas prachy, tak si mozes kedykolvek urobit radost kupou nejakych veci atd. atd. Ked mas prachy, tak si Jana Hrmova
Prachy prachy prachy (stačí toľko, aby bolo dosť = aby si pred regálom nemusel rozmýšľať )

Ale štestí si za ne nekoupíš
0 0
julysak julysak

julysak je offline (nepripojený) julysak

erik555
taiko
erik555
Rylance
Ahoj, ja mam manzela Anglicana, ktory tu zije a zo Slovenska cestuje skoro do celeho sveta / takze videl vela / a vzdy ked sa vrati povie ako je krasne sa vratit domou na Slovensko. Poziadal ma, ze raz ked zomrie chce byt tu pochovany a nech sa neopovazim ho posielat ,,domou,, . Je to vsetko uhol pohladu a hlavne ako sa clovek citi medzi ludmi v tej danej krajine, to je dolezite nie zarobok.
len nevrav, ze manzel na cestovanie nepotrebuje slusny zarobok Ked su prachy, nic ta ani na Slovensku neserie a ked sa k tomu pridaju aj mili susedia, spolupracovnici, tak nie je ziadny problem fungovat aj v tomto Kocurkove
ako Ti pomozu peniaze, ak mas chodit po cestach, kde by malo problem aj BVP-cko, kde sa za prejaveny zaujem o pokladnicku v Tescu, dockas frflania, aby si nezdrzoval, kde dane slovo neplati, kde sa Ta kazdy primarne snazi oblafnut a este sa to poklada za prejav sikovnosti? A to su len niektore realie, ktore ma znepokojuju.
ta potom 1.) neviem akym stylom nakupujes v Tescu, ale mna este nikto neokrikoval 2.) ked mas jasno (zle cesty, frflanie v obchodoch, atd. atd.), tak preco tato tema?
a k comu ti budu prachy? Prachy ti pomozu na taketo "utrpenia" zabudnut
Aby si si kúpil takú babu, čo bude pri sexe s tebou (za tie prachy) vzdychať.
Nie ako tá tvoja .
0 0
Bendero Bendero

Bendero je offline (nepripojený) Bendero

Ak máte niečo na srdci, tak mi napíšte kľudne správu :-) ...viac
Najlepšia varianta je zarábať v zahraničí a žiť na Slovensku ;-). Pozor - bez akéhokoľvek dochádzania. V dnešnej IT dobe to nie je vôbec žiadne sci-fi, vlastná skúsenosť...
2 0
julysak julysak

julysak je offline (nepripojený) julysak

Bendero
Najlepšia varianta je zarábať v zahraničí a žiť na Slovensku ;-). Pozor - bez akéhokoľvek dochádzania. V dnešnej IT dobe to nie je vôbec žiadne sci-fi, vlastná skúsenosť...
Máš predstavu ako ťažko sa na diaľku napríklad ovláda sústruh / opatruje ?
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Je mi prd platné že pán Banič vymyslel padák v Amerike a sem si prišiel užiť tých pár drobných, alebo vynálezcovia bleskozvodu, či telefónu, alebo Slovák pán xy sa chválil že on je konštruktérom prevodovky BMW a že má dividendy, a sem si chodí pár drobných minúť, to je o investovaní duševného vlastníctva jednotlivcov do rozvoja vedy a techniky a všeobecne ekonomiky a potom si prísť užívať že vraj miniem tu ostaň ich minúť tam aj v spoločenskom systému kde nie je len pivo drahšie Čo je Slovensko nejaká odkladáreň dôchodcov napojených na dotačný systém štátu a keď niečo aj minú tak to ide aj tak len do zahraničných reťazcov Myslím si že keď im nebolo dobré Slovensko na rozvoj tak nech tam prdia do perín aj potom keď už nebudú tvorivým prínosom pre spoločnosť ale len konzumentom. Napr babky Rakúšanky v rakúskom penzióne by zo svojho dôchodku obhrýzali suchý chlieb a tú sú veľké panie v penziónoch a ešte legislatívne je to upravené tak že im prispievame na ich pobyt . No vy..rať sa na taký systém.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Stanislav 1975
narodil som sa na Slovensku a chcem aj zomrieť na Slovensku...
suhlas
.ale to mi nebráni aby som využil priležitosť vycestovať na istý obmedzený čas za lepšie platenou prácou....
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Napríklad ,ja vidím výhodu žiť na Slovensku v tom, že na Slovensku je veľmi obmedzený počet ľudí,ktorí sa rozhodnú pre samostané podnikanie,
a teda ,všetci ostatní sa MUSIA sa zaradiť do kategorie ZÁKAZNÍK a tak v segmente podnikania sa tymto znižuje konkurencia a ceny pre zákazníka možu byť vyššie a zisk podnikateľa tým pádom vyšší,ako keby fungovala plnohodnotná konkurencia,
Ďakujeme negatívnej propagande TV Markíza !
Naposledy upravil Indeed : 29.09.13 at 12:44
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

Indeed
Napríklad ,ja vidím výhodu žiť na Slovensku v tom, že na Slovensku je veľmi obmedzený počet ľudí,ktorí sa rozhodnú pre samostané podnikanie,
a teda ostaní sa MUSIA sa zaradiť do kategorie ZÁKAZNÍK a tak v segmente podnikania sa tymto znižuje konkurencia a ceny pre zákazníka možu byť vyššie a zisk podnikateľa tým pádom vyšší,ako keby fungovala plnohodnotná konkurencia,
Ďakujeme negatívnej propagande TV Markíza !
z hľadiska tvorby hodnôt ale nie je podstatná výška zisku, a potom obchodník ešte nevytvoril žiadnu hodnotu ak podnikateľ použije zisk na rozvoj firmy tak je prínosom ak ho vynesie tak veľa nerozvinul hospodárstvo. To isté platí že dnes majú zelenú v cudzine špičkové mozgy ktoré vytvoria pre danú ekonomiku podstatne viac ako je ich plat, a daň z platu takže sa niet čo diviť že sú tam lákaní prečo nikto neláka lenivých kopáčov osadowych. lebo aj keby robili tak ich nadpráca nie je adekvátna.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Indeed
Napríklad ,ja vidím výhodu žiť na Slovensku v tom, že na Slovensku je veľmi obmedzený počet ľudí,ktorí sa rozhodnú pre samostané podnikanie,
a teda ,všetci ostatní sa MUSIA sa zaradiť do kategorie ZÁKAZNÍK a tak v segmente podnikania sa tymto znižuje konkurencia a ceny pre zákazníka možu byť vyššie a zisk podnikateľa tým pádom vyšší,ako keby fungovala plnohodnotná konkurencia,
Ďakujeme negatívnej propagande TV Markíza !
Ja myslím to,že keby každý ktorému v hlave preblesne podnikateľská myšlienka, sa naozaj rozhodol podnikať, tak skutoční podnikatelia, by mali neskutočné problémy prežiť.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

taiko
erik555
Rylance
Ahoj, ja mam manzela Anglicana, ktory tu zije a zo Slovenska cestuje skoro do celeho sveta / takze videl vela / a vzdy ked sa vrati povie ako je krasne sa vratit domou na Slovensko. Poziadal ma, ze raz ked zomrie chce byt tu pochovany a nech sa neopovazim ho posielat ,,domou,, . Je to vsetko uhol pohladu a hlavne ako sa clovek citi medzi ludmi v tej danej krajine, to je dolezite nie zarobok.
len nevrav, ze manzel na cestovanie nepotrebuje slusny zarobok Ked su prachy, nic ta ani na Slovensku neserie a ked sa k tomu pridaju aj mili susedia, spolupracovnici, tak nie je ziadny problem fungovat aj v tomto Kocurkove
ako Ti pomozu peniaze, ak mas chodit po cestach, kde by malo problem aj BVP-cko, kde sa za prejaveny zaujem o pokladnicku v Tescu, dockas frflania, aby si nezdrzoval, kde dane slovo neplati, kde sa Ta kazdy primarne snazi oblafnut a este sa to poklada za prejav sikovnosti? A to su len niektore realie, ktore ma znepokojuju.
peniaze Ti pomožu v tom,že sa možeš slobodne rozhodnuť ČO v danej chvíli chceš robiť alebo nerobiť, /sloboda voľby/ tiež Ti pomožu v tom,že ak predávači uvidia,že MÁŠ PENIAZE, tak prístup k Tebe bude INÝ, a získaš niektoré výhody nedostupné bežným zákazníkom....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Indeed
peniaze Ti pomožu v tom,že sa možeš slobodne rozhodnuť ČO v danej chvíli chceš robiť alebo nerobiť, /sloboda voľby/ tiež Ti pomožu v tom,že ak predávači uvidia,že MÁŠ PENIAZE, tak prístup k Tebe bude INÝ, a získaš niektoré výhody nedostupné bežným zákazníkom....
Si o tomto presvedčený ...???
Ale ak myslíš (čo je málokedy ) , nuž mysli ( ale furt ) ...

Lebo ja nie ...
Plný bugiľár alebo šibrinkovanie a šušťanie bankovkami nie na každého zaberá ...
Keď sa to tak vezme , tak vopred love málokto ukazuje v predajni ( lebo o predavačoch vravíš ) ....či ???

Tie výhody v obchode nespomínam ... teda radšej nie , nakoľko by som Ťa asi aj urážal ....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

buchač
Indeed
peniaze Ti pomožu v tom,že sa možeš slobodne rozhodnuť ČO v danej chvíli chceš robiť alebo nerobiť, /sloboda voľby/ tiež Ti pomožu v tom,že ak predávači uvidia,že MÁŠ PENIAZE, tak prístup k Tebe bude INÝ, a získaš niektoré výhody nedostupné bežným zákazníkom....
Si o tomto presvedčený ...???
Ale ak myslíš (čo je málokedy ) , nuž mysli ( ale furt ) ...

Lebo ja nie ...
Plný bugiľár alebo šibrinkovanie a šušťanie bankovkami nie na každého zaberá ...
Keď sa to tak vezme , tak vopred love málokto ukazuje v predajni ( lebo o predavačoch vravíš ) ....či ???

Tie výhody v obchode nespomínam ... teda radšej nie , nakoľko by som Ťa asi aj urážal ....
Rozumný človek nešibrinkuje pudilárom, ale poznáš podľa iných indícií alebo markantov že ich má, alebo len machruje. Od toho sa odvíja úroveň komunikácie a vzťahov. či už v spoločenských alebo iných.
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
Rozumný človek nešibrinkuje pudilárom, ale poznáš podľa iných indícií alebo markantov že ich má, alebo len machruje. Od toho sa odvíja úroveň komunikácie a vzťahov. či už v spoločenských alebo iných.
....inými slovami - i chlapíka v drahom kvádre, zlatými prsteňmi, nabitou portmonku môžeš kľudne poslať do 3,14če a dať mu na držku a naopak - i človeka v ošúcahnom obleku, s prázdnymi vreckami môžeš si vážiť.
3 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Môžeš žiť aj na dvadsiatich miestach - ale len jednému hovoríš DOMOV.
3 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Indeed
peniaze Ti pomožu v tom,že sa možeš slobodne rozhodnuť ČO v danej chvíli chceš robiť alebo nerobiť, /sloboda voľby/ tiež Ti pomožu v tom,že ak predávači uvidia,že MÁŠ PENIAZE, tak prístup k Tebe bude INÝ, a získaš niektoré výhody nedostupné bežným zákazníkom....
Dovolim, si nesuhlasit. Peniaze Ti v tomto smere mozu aj "uskodit". Kamaratovi ktory je pri peniazoch, sa bezne stava to, ze mu po telefone niekto na nejaku vyspecifikovanu zakazku navrhne cenu a ked dotycny "podnikatel-remeselnik" pride k nemu domov a vidi co ma za dom, tak sa zrazuy cena navysi aj o 30-40% (reku sak ten na to ma, tak co by som ho nezodral?"
Naposledy upravil taiko : 30.09.13 at 10:56
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať