Zavrieť

Porady

Certifikát na účtovníctvo.

Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Neviete mi poradiť ako je to s certifikátom na účtovníctvo.Viem že to robí firma SÚVAHA. Potrebujem vedieť či je niečo natom pravdy,že certifikát bude musieť mať každý účtovník.Kto niečo vie o tých certifikátoch,rada by som vedela bližšie info.
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Je tu niekto, kto ide na skúšku Manažérske účtovníctvo? Potrebujem konzultáciu.
0 0
remenova remenova

remenova je offline (nepripojený) remenova

Ja som tiez povodne uvazovala o certifikacii, ale ked som si predstavila, kolko penazi obnasa len 1. stupen, aj ked by mi teoreticky mohli uznat nejake skusky, a to by som mala len 1. stupen, tak neviem neviem, ved to co som sa naucila v robote za 3 roky praxe, mi ani zdaleka nedala VS a urcite mi neda ani certifikat. Aj tak sa ucim len to co potrebujem k svojej praci, pretoze vssetko ostatne velmi rychlo vypracha z mojej hlavicky. A okrem toho za poslednych par mesiacov, ked som si hladala novu pracu, nasla som ponuky od velkych spolocnosti so zahranicnou ucastou a nikde nemali v podmienkach certifikat. Takze pokial ma to nesuri, neviem preco by som mala vyhadzovat peniaze do vzduchu. Nehovorim, ze by mi to bolo uplne na nic, ale za tie peniaze urcite nie.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Po dlhej odmlke som odbehla na PORADU a chcela by som poprosit niekoho, kto absolvoval na II. stupni skusky z Manazerskeho uctovnictva, Manazerskych financii a Kvantitavnych metodach ... o poskytnutie nejakych materialov, popr. si spomenul na otazky, pomohlo by mi to. Mam ucebnice, ale uprimne, mam z toho des.
Takze ak by mi niekto mohol pomoct, budem povdacna..... Dakujem. Janca
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Je tu niekto, kto má za sebou ústnu skúšku z Manažérskeho účtovníctva a mohol by poradiť , čo sa tam treba učiť???
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Iba opakujem otázku.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Je potrebné obrátiť sa na Noriku Mojsejovú na Pereš....
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Jarka,nonono!!!! Johanka má pred skúškou, a ty si z nej uťahuješ?
Možno nás tady Norika tajne číta, ale poradiť? treba najprv zaplatiť.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Myslela som to samozrejme, zo žartu. No keď má 2. stupeň tak nech ukáže čo v nej je... Myslím, že ona nemá čas na čítanie Porady, len na bulvár a potom povie, že to nesleduje. No ospravedlňujem sa, nakoľko to bolo len ako vtip na odreagovanie, a iste nepatrí tu do serioznej témy.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Johanka
Je tu niekto, kto má za sebou ústnu skúšku z Manažérskeho účtovníctva a mohol by poradiť , čo sa tam treba učiť???
Ďakujem aspoň za Mojsejovej adresu.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Asi neskoro ale od kamosky viem, ze si tahala otazku a ze si vybrala kalkulacne vzorce a vsetko okolo nich. Ustna skuska vraj bola lahka, viď vysledky na www.suvaha., aka bola uspesnost. Teraz, ked sa to po novom ma pisat, budeme toho musiet vediet viac.
0 0
Zorka66 Zorka66

Zorka66 je offline (nepripojený) Zorka66

Počula som, že vraj sa už konečne pripravuje zákon o certifikovaných účtovníkoch. Vie niekto o tom niečo bližšie?
0 0
Janette Janette

Janette je offline (nepripojený) Janette

veselá, priateľská..
Ahojte, veľmi by som sa chcela vrátiť k certifikácii účtovníkov u nás na Slovensku. Ešte nejaké iné organizácie sú na Slovensku okrem Súvahy, ktoré niečo takéto organizujú? Máte s tým niekto nejaké skúsenosti, a aké?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Janette
Ahojte, veľmi by som sa chcela vrátiť k certifikácii účtovníkov u nás na Slovensku. Ešte nejaké iné organizácie sú na Slovensku okrem Súvahy, ktoré niečo takéto organizujú? Máte s tým niekto nejaké skúsenosti, a aké?
Certifikát je možné získať aj cez: HUMBOLDT- Inštitút
diaľkového štúdia.

humboldt@humboldt.sk
0 0
dajana16 dajana16

dajana16 je offline (nepripojený) dajana16

Melnick
Certifikát je možné získať aj cez: HUMBOLDT- Inštitút
diaľkového štúdia.

humboldt@humboldt.sk
Prave som tam volala, ale dostala som odpoved, ze je to len klasicky rekvalifikacny kurz.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
dajana16
Prave som tam volala, ale dostala som odpoved, ze je to len klasicky rekvalifikacny kurz.
Dajana ,nemám ekonomické,ale pedagogické vzdelanie
a od Humboldt mám: ""Osvedčenie o získanom vzdelaní
s celoštátnou platnosťou".Takže neviem .
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Robím iba JÚ ale popri práci sa účím PÚ a dostala som otázku či mám cert.účtovníka? Viem o čo ide,ale aj tak som si prečítala vašich niekoľko príspevkov. Odpovie mi niekto kto ho má,a akú má skúsenosť s jeho uplatnením? Alebo inak, dalo Vám niečo toto štúdium? Mám len stredošk.vzdelanie a som SZČO. Ale čo ak raz bude toto moje povolanie podmienené certifikátom?!Zvažujem aj VŠ v BB.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
marcik
Robím iba JÚ ale popri práci sa účím PÚ a dostala som otázku či mám cert.účtovníka? Viem o čo ide,ale aj tak som si prečítala vašich niekoľko príspevkov. Odpovie mi niekto kto ho má,a akú má skúsenosť s jeho uplatnením? Alebo inak, dalo Vám niečo toto štúdium? Mám len stredošk.vzdelanie a som SZČO. Ale čo ak raz bude toto moje povolanie podmienené certifikátom?!Zvažujem aj VŠ v BB.


To je to najlepšie čo Ťa napadlo.
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Tá odpoveď bola jednoznačná !! fíííha!! Tak asi certifikát je o ničom! Som rada že je to tak. Len tročku ma asi potrápia jazyky..ta doba v ktorej nás učili bola trošku iným smerom.Aj tak vďaka! Už rok s tým zaháľam,ale aso na rok to skúsim! Vďaka!
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
marcik
Tá odpoveď bola jednoznačná !! fíííha!! Tak asi certifikát je o ničom! Som rada že je to tak. Len tročku ma asi potrápia jazyky..ta doba v ktorej nás učili bola trošku iným smerom.Aj tak vďaka! Už rok s tým zaháľam,ale aso na rok to skúsim! Vďaka!
Nie,nie nepovedala som ,že certifikát Ti je nanič.Ale ,že si sa správne rozhodla v tom,že chceš študovať.
Aj keď neplatí vždy: mať školu = vedieť.
Naposledy upravil Melnick : 21.10.06 at 13:38
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
marcik
Robím iba JÚ ale popri práci sa účím PÚ a dostala som otázku či mám cert.účtovníka? Viem o čo ide,ale aj tak som si prečítala vašich niekoľko príspevkov. Odpovie mi niekto kto ho má,a akú má skúsenosť s jeho uplatnením? Alebo inak, dalo Vám niečo toto štúdium? Mám len stredošk.vzdelanie a som SZČO. Ale čo ak raz bude toto moje povolanie podmienené certifikátom?!Zvažujem aj VŠ v BB.
Myslím si, že certifikát je v súčastnej podobe a legislatíve absolútne zbytočný, je to len /tak ako to už bolo niekoľkokrát spomenuté/ vyhodenie peňazí. Živnostenský list v súčastnej podobe mám od 1992 a vtedy som musel spĺňať na tú dobu dosť kruté podmienky. Tuším pri úplnom SŠ vzdelaní ekonomického smeru = 10 rokov praxe, pri VŠ = 5 rokov praxe, všetko som musel preukázať. Takto nejak to malo zostať aj dnes a bolo by po problémoch. Myslím, že ŽL mi už nikto nezoberie, tak načo certifikát. A viete si predstaviť, že keď niektorému zákazníkovi otrčím teraz certifikát, že mi zaplatí viac?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať