Zavrieť

Porady

potrebujem spraviť jednoduché účtovníctvo

Ahojte,

som živnostník a potreboval by som si dať dokopy úctovníctvo a podať daňové priznanie. Za min. rok som mal príjmy len 70tis. a dokopy som vystavil 5 faktúr.
Odporučili mi program ALFA. Už ho mám nainštalovaný ale potreboval by som pomôcť. Uz hodnú chvíľu sa hrabem na porade a som z toho čím viac tým neistejší. Chcel by som si to zjednodušiť aj tým, že si do nákladov nezaúčtujem položky, ktoré som uhrádzal v hotovosti. Kedže som mal zisk aký som mal tieto dalsie náklady v podstate nepotrebujem. Potreboval by som ale vedieť ako je to s peniazmi v pokladnici, či si musím viesť nejaký sklad, ako je to so záväzkami a pohľadávkami.

Veľmi pekne ďakujem
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
salamander
Ano to viem, ale netušil som že bude taký problém s tým skladom. A ako sa vlastne odlišuje to priznanie s paušálnymi výdavkami od klasického? Ako som to pochopil tak účtovníctvo aj skladovú evidenciu si musím viesť tak či tak.
Vedieš evidenciu o príjmoch v časovom slede,o zásobách , o pohľadávkach .
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ak si uplatníš výdavky paušálom, nevedieš účtovíctvo.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

kukučka
Ak si uplatníš výdavky paušálom, nevedieš účtovíctvo.
no nevie ucto ale skladovú evidenciu musí viesť tak či tak.
0 0
salamander salamander

salamander je offline (nepripojený) salamander

To znamená, že len mám nejaký denník, do ktorého si to všetko píšem ? Poraďte kde by som našiel nejaky vzor lebo vôbec nemám predstavu o tom, ako to má vyzerať.

Lenže aj tak je tu potom ten problém pri prechode na JÚ lebo v sklade isto nieco ostane.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
salamander
To znamená, že len mám nejaký denník, do ktorého si to všetko píšem ? Poraďte kde by som našiel nejaky vzor lebo vôbec nemám predstavu o tom, ako to má vyzerať.

Lenže aj tak je tu potom ten problém pri prechode na JÚ lebo v sklade isto nieco ostane.
O zostatok zásob na sklade navyšuješ vlastne DZ.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
denník:
http://www.porada.sk/t6742-p8-bankov-vpis.html
0 0
salamander salamander

salamander je offline (nepripojený) salamander

To preto, že nákupom týchto zásob sa v minulom roku vlastne daňový základ znížil ?

Prosím ak o nejakom viete dajte mi link na príklad ohľadne týchto paušálnych výdavkov.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

salamander
To znamená, že len mám nejaký denník, do ktorého si to všetko píšem ? Poraďte kde by som našiel nejaky vzor lebo vôbec nemám predstavu o tom, ako to má vyzerať.

Lenže aj tak je tu potom ten problém pri prechode na JÚ lebo v sklade isto nieco ostane.
skús si urobiť skladovú evidenciu v exeli. alebo aj v alfe môžeš a to tak, že budeš prepisovať skladové karty, na ktorých už nemáš zostatok a postupne si musíš tlačiť príjemky a výdajky.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
http://www.porada.sk/showthread.php?...1lne+v%FDdavky

Tu je link na prechod na paušálne

http://www.porada.sk/showthread.php?...1lne+v%FDdavky
0 0
salamander salamander

salamander je offline (nepripojený) salamander

Nuž ďakujem veľmi pekne za všetkým odpovede, ale vyzerá to tak že sa asi obrátim na nejakého účtovníka-čku nech s tým nemám potom žiadne problémy. Btw. neviete niehoho poradit alebo sa ponúknuť (Bratislava alebo Zvolen)?
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

no tak to budeš mať teraz asi dosť ťažké cca dva týždne pred odovzdaním DP. ale možno budeš mať šťastie.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Však tu je kopec poradáčiek z Ba a možno aj okolie ZV .Daj príspevok a možno niektorá Ti spraví účto .
0 0
laurax laurax

laurax je offline (nepripojený) laurax

Ahojte poraďáci - vidím že dosť vás je pripojených aj v nedeľu.

Môže mi dať niekto rýchlu odpoveď na pravdepodobne jednoduchú otázku? (Som SZČO, JÚ, neplátca DPH). Doteraz som si všetko viedla v excelovskom PD, teraz som si kúpila alfu (kvôli prepojeniu s ostatnými knihami) a nejako neviem prísť na to ako zaúčtovať výdavkový doklad, ktorý sa týka sčasti tovaru, zčasti materiálu a zčasti prevádzkových nákladov. Program sa tvári, akoby som všetko mala zaúčtovať len do jedného stĺpca (s členením v ňom už nemám problém).

Vďaka, Laurax
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
laurax
Ahojte poraďáci - vidím že dosť vás je pripojených aj v nedeľu.

Môže mi dať niekto rýchlu odpoveď na pravdepodobne jednoduchú otázku? (Som SZČO, JÚ, neplátca DPH). Doteraz som si všetko viedla v excelovskom PD, teraz som si kúpila alfu (kvôli prepojeniu s ostatnými knihami) a nejako neviem prísť na to ako zaúčtovať výdavkový doklad, ktorý sa týka sčasti tovaru, zčasti materiálu a zčasti prevádzkových nákladov. Program sa tvári, akoby som všetko mala zaúčtovať len do jedného stĺpca (s členením v ňom už nemám problém).

Vďaka, Laurax

PRíklad : nákup materiálu v hotovosti účtuješ :
výdaj pokladňa -vo vnutri VPD hore v lište zaklineš "materiál" uvedieš vo VPD sumu, zaklikneš OK a už to máš zaúčtované vo výdavkoch materiál.

A takto budeš pokračovať podľa členenia výdavkov , resp.príjmov .
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Laurax
založ si otázku k témam Alfy, tak si skorej všimnú tvoju otázku.
0 0
laurax laurax

laurax je offline (nepripojený) laurax

No, takto je to jasné, ale nefunguje mi to - uvediem ale radšej príklad.
Nákup v hodnote 1000,- potrebujem rozčleniť na tovar:400, materiál:300, PRéžia:300.
Ked uvediem sumu 1 000, zakliknem tovar, tak ma do ďalšieho členenia už nepustí.
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

ahoj ja to riešim takto. ked mám takýto prípad tak to účtuje do viacerých riadkov. čiže dáš výdaj za materiál, výdaj za tovar, prevádzková réžia a prepíšeš číslo VPD tak aby si mala vo všetkých troch riadkoch rovnaké. A na VPD si napíšeš všetky tri čísla riadkov peňažného denníka.
Dúfam, že je to zrozumiteľne napísané.
0 0
laurax laurax

laurax je offline (nepripojený) laurax

Vďaka, je to zrozumiteľné i keď sa mi nepáči že jeden VPD bude vo viacerých riadkoch PD
0 0
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

to sa nepíči ani mne ale inak to v alfe nefunguje.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
laurax
No, takto je to jasné, ale nefunguje mi to - uvediem ale radšej príklad.
Nákup v hodnote 1000,- potrebujem rozčleniť na tovar:400, materiál:300, PRéžia:300.
Ked uvediem sumu 1 000, zakliknem tovar, tak ma do ďalšieho členenia už nepustí.
Toto čo Ty chceš , to Ti Alfa nespraví v rámci jednej účtovnej položky .
0 0
Načítať ďalšie