Zavrieť

Porady

Kto máte plastové okná z firmy Ľ.Vrtík Hlohovec? Prosím ozvite sa mi, súrne!

Prosím tých, ktorí majú plastové okná z firmy Ľubomír Vrtík, Hlohovec, aby sa mi ozvali. Dôvod: nám montovali okná v zime 2002 na novostavbu, nakoľko tam ešte nebývame, nemôžem posúdiť, čo tie okná budú "robiť" napr. cez zimu, keď sa bude kúriť, keď sa tam bude variť, dýchať ... Tohto chrobáka mi vložil do hlavy jeden sused, ktorému tiež robila okná táto firma, a má s nimi /po nasťahovaní/ neskutočné problémy. V zime po oknách steká voda, parapety doslova hnijú , na stenách sa objavila pleseň. A toto isté robia okná aj ďalším 3 rodinám, ktoré majú okná taktiež z tejto firmy. Lenže majiteľ firmy sa len vyhovára, že dosť často sa nevetrá, že je zlá stavba, že nie je vonkajšia omietka .... ale neverím tomu, že by to robilo na 4 domoch. Možno by sa to stalo napr. v 1 možno v 2 rodinách, ale u toľkých? Takže chcela by som sa do toho "obuť", aby sa mi po skončení záručnej doby, ktorú máme v zmluve na 5 rokov, nestalo to isté.
Poprípade mi poraďte, kde by som si mohla dať urobiť nejakú technickú alebo neviem akú skúšku, či tie okná zodpovedajú normám! Budem vďačná za každú radu!
Naposledy upravil janaGT : 05.09.06 at 09:28
Usporiadat
Téma je uzavretá.
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Tu je rozobraté, prečo sa Vám rosia okná v zateplených domoch
http://www.apiagra.sk/UntitledFrameset-1.htm
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

abel
A ja môžem povedať, že v Hlohovci sú Vrtíkovci známi ako seriózna firma.
Pokiaľ viem, sú tam 2 firmy s takýmto názvom.
Možno je seriózna tá druhá, ale táto, čo dodávala okná mne, tak to fakt pochybujem. Už by som ich od nich nechcela ani keby mi ich dávali zadarmo. Ale možno bola moja chyba, že som hneď zaplatila celú dodávku vrátane montáže. Ak by som im bola zadržala nejaké korunky, možno by bolo správanie z ich strany iné. Napríklad len vnútorné parapety neboli schopní dodať za 3 mesiace, resp. ich dodávali po 1 - 2 kusoch. Raz priniesli biele, na druhý raz už biele nemali, tak mi doniesli skôr do žlta, jedna zaoblená, jedna nie ... A bočné krytky na ne ... raz boli malé, raz veľké, len nie a nie doniesť tie správne... a to mi ešte ich montéri povedali, že čo z toho robím vedu, že keď sú veľké nech si ich tam prilepím sekundovým lepidlom .... a to by sa dalo hovoriť nie o 1 ale o viacerých takto odfláknutých veciach. Fakt by som o tom mohla napísať veľmi veľa.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

janaGT
Pokiaľ viem, sú tam 2 firmy s takýmto názvom.
Možno je seriózna tá druhá, ale táto, čo dodávala okná mne, tak to fakt pochybujem. Už by som ich od nich nechcela ani keby mi ich dávali zadarmo. Ale možno bola moja chyba, že som hneď zaplatila celú dodávku vrátane montáže. Ak by som im bola zadržala nejaké korunky, možno by bolo správanie z ich strany iné. Napríklad len vnútorné parapety neboli schopní dodať za 3 mesiace, resp. ich dodávali po 1 - 2 kusoch. Raz priniesli biele, na druhý raz už biele nemali, tak mi doniesli skôr do žlta, jedna zaoblená, jedna nie ... A bočné krytky na ne ... raz boli malé, raz veľké, len nie a nie doniesť tie správne... a to mi ešte ich montéri povedali, že čo z toho robím vedu, že keď sú veľké nech si ich tam prilepím sekundovým lepidlom .... a to by sa dalo hovoriť nie o 1 ale o viacerých takto odfláknutých veciach. Fakt by som o tom mohla napísať veľmi veľa.
Aj na toto je riešenie. Pohroziť obchodnou inšpekciou. s tou nikto nechce mať nič. Je to firma- teda registrovaná a výrobky musia spĺňať požiadavky podľa zákona 90/1998 o stavebných výrobkoch .
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
To či sú použité kvalitné SKLÁ sa dá zisťiť aj bez skúšok sklo by malo farbiť bielu žaluziu alebo biely papier do zelena (pri pohlade z vonku). Termoizolačné sklá sú z medisklenéj strany potiahnuté tenkou kovovou fólio táto fólia farbí do zelena a zároveň má aj cca 16% svetelnú nepriepustnosť tj že vám tieni svetlo sklo je akoby jemne dymové (Pri pohlade z dnu).Stretol som sa už s oknami kroré netienily svetlo.Ak máte takéto sklá tak ste sa s najväčšou pravdepodobnosťou stali obeťou podvodníka.Medzi sklami by sa mal nachádzať aj plyn argón alebo drahší kryptón. Oba plyny sú bezfarebné a ich prítomnosť alebo absencia sa dá zisťiť len technyckým premeraním čo aj niečo stojí.Ak sa dobre pamätám tak: priemerná 4-členná rodina do týždňa vyprodukuje cca 180 litrov vody vo forme pary. Tá voda musí ísť z domu preč inak sa začnú tvoriť pliesne.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ten pocet litrov vyparenej vody je velmi individualny. Zalezi na tom, ci sa v byte susi bielizen, kolko sa tam vari, ci sa pouziva digestor (ale nie ten recirkulacny), kolko ke tam kvetov, pripadne akvarium a pod.

Ak si niekto mysli, ze ak tym, ze ma tesne okna a nebude vetrat usetri, je bohuzial na omyle. V takom pripade prudko stupa vlhkost murov. Aj v pripade, ze by sa neobjavila plesen, vlhke mury maju podstatne horsie tepelnoizolacne vlastnosti, takze nejde o ziadnu usporu, ale skor naopak.
0 0
harp harp

harp je offline (nepripojený) harp

Vetranie nepomoze z dlhodobeho hladiska. Viac v uz spomenutych temach vyssie. Ked vyvetrate znizite teplotu tym aj schopnost vzduchu viazat vlhkost. Potom vam je zima musite zakurit zvysite schopnost viazat vodu atd....

Ako hovorim viac v temach na ktore som linkoval.
0 0
mailer23 mailer23

mailer23 je offline (nepripojený) mailer23

Pana Vrtika poznam osobne, je to seriozna firma a ma dobre meno po celom HC, nevidim do Vasho problemu hlbsie, aby som mohol pisat k tomu,ale mne sa tiez rosia okna aj v aute a stalo cez pol miliona, rosenie je fyzikalny jav,odporucam si problematiku nastudovat, to sklo s tym nema nic spolocne. Co sa tyka sluzieb pana Vrtika, po precitani celej diskusie sa ho musim skutocne zastat, na slovensku firmy pracuju v urcitom standarde,skuste si zamestnat 10 robotnikov a dokazat s nimi fungovat na 100%,vsetko je v ludoch a slovensky priemer je ubohy,tazko sa robi s ludmi,kazdy majitel vacsej firmy Vam to potvrdi. Skutocne Vam odporucam nastudovat si problematiku vlhkosti vzduchu,rosneho bodu,zrazania sa par a nekydat tu na pracu niekoho druheho.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

mailer23
Pana Vrtika poznam osobne, je to seriozna firma a ma dobre meno po celom HC, nevidim do Vasho problemu hlbsie, aby som mohol pisat k tomu,ale mne sa tiez rosia okna aj v aute a stalo cez pol miliona, rosenie je fyzikalny jav,odporucam si problematiku nastudovat, to sklo s tym nema nic spolocne. Co sa tyka sluzieb pana Vrtika, po precitani celej diskusie sa ho musim skutocne zastat, na slovensku firmy pracuju v urcitom standarde,skuste si zamestnat 10 robotnikov a dokazat s nimi fungovat na 100%,vsetko je v ludoch a slovensky priemer je ubohy,tazko sa robi s ludmi,kazdy majitel vacsej firmy Vam to potvrdi. Skutocne Vam odporucam nastudovat si problematiku vlhkosti vzduchu,rosneho bodu,zrazania sa par a nekydat tu na pracu niekoho druheho.
To je pekné, že ho poznáš osobne a to dobré meno má fakt asi len v Hlohovci. Ďalej určite nie. A ja som na prácu druhého nekydala, napísala som len holé fakty. A keby bol taký seriózny, tak by aspoň prišiel na prácu svojich zamestnancov pozrieť, resp. sa k problému vyjadriť. Keby som bola presvedčená o svojej kvalitnej práci, tak sa za ňu nehambím a pôjdem si ju obhájiť. Ale na to je on asi veľký pán.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať