Zavrieť

Porady

Daňové licencie

Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Tak nám štát pravidelne zjednodušuje podnikanie a vytvára priaznivé podnikateľské prostredie

http://ekonomika.sme.sk/c/6965910/da...tratovych.html

tentokrát cez minimálnu daň aj pre stratové firmy, respektíve cez daňové licencie
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Pochváliť
bazil
Dobrý deň, prosím, ja celkom nerozumiem tejto licencie, minulého roku som si založil s.r.o. , mám ju popri zamestnaní, za minulý rok som zaplatil 68 € na dani, toho roku budem mať príjem cca 1440 €, daň zaplatím zase nejakú,ja si s.r.o. len privyrábam popri zamestnaní, čiže budem musieť budúci rok zaplatiť 1000 € na licenciu? Možno je to pre niekoho LEN 1000 €, pre mňa je to 30 000 SK, strašná pálka!
a to nie je všetko!!!!
1000 € predstavuje základ dane pred zdanením 4348 € ( keď mám platiť aj základ dane môžem mať) po zdanení to predstavuje sumu 3348 keď už mám zisk tak bude každý rok rásť o tú sumu? za chvíľu by bola moja sro bohatšia ako banka, tak si ho vyplatím v tom momente posilním akcionárov zdravotnej poisťovne o 468€. Teraz sa ešte treba modliť aby pani Zvolenská nejak tento argument nevpašovala do nejakého zákona.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Pochváliť
Dobrá príležitosť sa rýchlo rekvalifikovať na likvidátora. Viete aký fofr začne okolo likvidácie mŕtvych sro-čiek? Ak má niekto zo dve takéto a jednu aktívnu no neviem!!!!
2 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Pochváliť
dávam do pozornosti: http://ekonomika.sme.sk/c/6968692/ka...-prehanal.html
1 0
krisova krisova

krisova je offline (nepripojený) krisova

Pochváliť
ano kollar vcera kazimira pekne usmernil.1.000 e ja na sk pomery nehorazna suma.likvidacne pre mladych ludi, ktori sa snazia ako tak sa sami uzivit na sk a nieco tomuto statu aj priniest namiesto toho aby utiekli umyvat riady a opatrovat cudzie deti do uk. je to naozaj neuveritelne akym sposobom sa tu riadia veci!
2 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
pavol54
Dobrá príležitosť sa rýchlo rekvalifikovať na likvidátora. Viete aký fofr začne okolo likvidácie mŕtvych sro-čiek? Ak má niekto zo dve takéto a jednu aktívnu no neviem!!!!
no len či tých majiteľov ponachádzajú - respektíve, či za tie mŕtve firmy bude mať kto platiť, keď konateľ žije v chatrči a má 20 firiem na seba...
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
Dáša_
no len či tých majiteľov ponachádzajú - respektíve, či za tie mŕtve firmy bude mať kto platiť, keď konateľ žije v chatrči a má 20 firiem na seba...
napríklad taký žihárec - sídlia tam tieto firmy http://orsr.sk/hladaj_sidlo.asp?ULIC...rec&SID=0&R=on

na 1600 obyvateľov celkom slušný počet
2 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

Pochváliť
Keby boli jasne dané pravidlá pre firmy bez vykazovania akéhokoľvek obratu, firmy by sa dali zrušiť jednoduchším spôsobom - samozrejme za splnenia určitých podmienok, stratové firmy by skontrolovali a v neposlednej rade, keby bola lepšia vymožiteľnosť práva, tak licencie by nebolo treba.
Koľko firiem je takých, ktoré by vykázali kladný HV, nebyť nezmyselne prehraného súdneho sporu o svoje pohľadávky a keď ho aj vyhráte, tak Vám je na dve veci.
Opravné položky, resp. odpisy pohľadávok tvoria nemalú časť nákladov mnohých firiem. V
Ja mám s ficoidných politikov pocit, že šíria v SR nenávistnú kampaň proti podnikateľom a SZČO. Jediný zámer je odpútať pozornosť od svojích tendrov a štátnych zákazok.
5 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

Pochváliť
no slušný a predpokladám, že vykazujú mínusový základ dane. Stačilo by, keby sa úradníci trošku zapotili a skontrolovali to. Ale načo kontrola. Šup ho licencie. Veď oni mrchy podnikateľské sa aj samé vyčistia.
2 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Pochváliť
AdrianaA
Ja mám s ficoidných politikov pocit, že šíria v SR nenávistnú kampaň proti podnikateľom a SZČO. Jediný zámer je odpútať pozornosť od svojích tendrov a štátnych zákazok.
To je teraz také Slovenské, neustále škatulkovať jednotlivé skupiny obyvateľstva a štvať ich proti sebe. Radosť potom bačovať, keď chýba súdržnosť.
3 0
bubusko bubusko

bubusko je offline (nepripojený) bubusko

Pochváliť
http://blog.etrend.sk/martin-mlynek/...-podnikatelov/ cista pravda!!!!!! to fakt do kedy budeme trpiet protiustavne rozhodovanie vlady?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Pochváliť
sľubovali, že pôjdu po krku finančným skupinám, zatiaľ idú po krku iba slušným ľudom a podnikateľom, ktorých považujú za škodnú
Naposledy upravil Braňo : 16.10.13 at 17:06
10 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
Braňo
sľubovali, že pôjdu po krku finančným skupinám, zatiaľ idú po krku iba slušným ľudom a podnikateľom, ktorých považujú za škodnú
no to vieš, to by sami sebe neurobili.....
4 0
bazil bazil

bazil je offline (nepripojený) bazil

Vesely chlapak
Pochváliť
Prosím ešte o jedno vysvetlenie. Podľa toho čo som prečítal, tak licenciu si budem môcť odpočítať od svojej daňovej povinnosti. To znamená, že za rok 2014 vykážem daňovú povinnosť napr. vo výške 75 €, toto uhradím plus licenciu cca 1000 €. Za rok 2015 budem mať napr. daňovú povinnosť vo výške 1050 €, čiže potom si tú licenciu od daňovej povinnosti odrátam a zaplatím len 50 €? Som to asi zle pochopil.
0 0
bazil bazil

bazil je offline (nepripojený) bazil

Vesely chlapak
Pochváliť
Poradíte?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Pochváliť
bazil
Prosím ešte o jedno vysvetlenie. Podľa toho čo som prečítal, tak licenciu si budem môcť odpočítať od svojej daňovej povinnosti. To znamená, že za rok 2014 vykážem daňovú povinnosť napr. vo výške 75 €, toto uhradím plus licenciu cca 1000 €. Za rok 2015 budem mať napr. daňovú povinnosť vo výške 1050 €, čiže potom si tú licenciu od daňovej povinnosti odrátam a zaplatím len 50 €? Som to asi zle pochopil.
1000 za 2014, 1000 za 2015 za rok 2014 preplatok 925 1050 - 925 = 125 -1000 =875 ostáva na odpočítanie v roku 2016. aspoň ja som to pochopil
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Pochváliť
pavol54
bazil
Prosím ešte o jedno vysvetlenie. Podľa toho čo som prečítal, tak licenciu si budem môcť odpočítať od svojej daňovej povinnosti. To znamená, že za rok 2014 vykážem daňovú povinnosť napr. vo výške 75 €, toto uhradím plus licenciu cca 1000 €. Za rok 2015 budem mať napr. daňovú povinnosť vo výške 1050 €, čiže potom si tú licenciu od daňovej povinnosti odrátam a zaplatím len 50 €? Som to asi zle pochopil.
1000 za 2014, 1000 za 2015 za rok 2014 preplatok 925 1050 - 925 = 125 -1000 =875 ostáva na odpočítanie v roku 2016. aspoň ja som to pochopil
ja som pochopila inac

2014 zaplati 1000 licenciu ... dan 75 ... neplati (je v licencii) - stat si prilepsi o 925
2015 zaplati 1000 licenciu ... dan 1050 ... zaplati 50 (1000 zaplatil v licencii)
2015 zaplati 1000 licenciu ... strata = dan 0 - stat si prilepsi o 1000
3 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
avalik
ja som pochopila inac

2014 zaplati 1000 licenciu ... dan 75 ... neplati (je v licencii) - stat si prilepsi o 925
2015 zaplati 1000 licenciu ... dan 1050 ... zaplati 50 (1000 zaplatil v licencii)
2015 zaplati 1000 licenciu ... strata = dan 0 - stat si prilepsi o 1000
ja som to pochopila rovnako, ale myslím, že je zatiaľ zbytočné sa o tom baviť - keď to prejde parlamentom, potom bude jasné, čo myslia, že myslia.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Pochváliť
Napíšem sem tak trochu PROTICHODNÝ názor:

Podľa mňa , každý , kto založí s.r.o. je tak trochu špekulant,

na špekulantov, treba bič !

SÚHLASÍM z daňovou licenciou pre s.r.o.
0 7
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
Indeed
Napíšem sem tak trochu PROTICHODNÝ názor:

Podľa mňa , každý , kto založí s.r.o. je tak trochu špekulant,

na špekulantov, treba bič !

SÚHLASÍM z daňovou licenciou pre s.r.o.
ja to doženiem ad absurdum a poviem, že špekulanti sú všetci, čo sa chcú o seba postarať sami. Je jedno, či ako fo alebo po, či idú zarábať do zahraničia alebo majú dve práce. Proste všetci, čo nechcú byť odkázaní na to, čo im niekto hore milostivo odobrí a posunie... takých by sme mali zlikvidovať, lebo potom občas aj rozmýšľajú a neoslavujú každých 16€ ročne pridaných na plate...
13 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Pochváliť
až na to, že štát by mal takýchto "samoživiteľov" podporovať a nie likvidovať a hlavne vytvárať podmienky na lepšie podnikanie.
12 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 23, Posledný príspevok: 21.07.04
  2. Príspevkov: 3, Posledný príspevok: 29.06.04
  3. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 13.06.04
  4. Príspevkov: 4, Posledný príspevok: 25.05.04
  5. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 21.05.04