Zavrieť

Porady

Daňové licencie

Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Tak nám štát pravidelne zjednodušuje podnikanie a vytvára priaznivé podnikateľské prostredie

http://ekonomika.sme.sk/c/6965910/da...tratovych.html

tentokrát cez minimálnu daň aj pre stratové firmy, respektíve cez daňové licencie
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Pochváliť
Mám presne ten istý názor ako Braňo. Mám SRO, som v nej zamestnaná. Prácu si zháňam sama, od štátu nič nechcem. A ešte by som mala platiť licenciu ? Tie príjmy nie sú také vysoké aby mi daň vychádzala viac ako 1 000.- Eur... Zdá sa mi jednoducho povedané nespravodlivé a hlavne ten nápad nedotiahnutý. Licencia má byť údajne v priemere 1 000.- Eur. Ako alebo podľa čoho ju komu dajú ? ... No radšej nejdem filozofovať... verím, že toto neuzrie svetlo sveta.
1 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Pochváliť
Braňo
až na to, že štát by mal takýchto "samoživiteľov" podporovať a nie likvidovať a hlavne vytvárať podmienky na lepšie podnikanie.
No, veď ono by stačilo namiesto podpory zahraničných otrokárov podporiť trebárs tých 400.000 živnostníkov. Stačí ak každý zamestná k sebe len jedného nezamestnaného a úrady práce môžeme s okamžitou platnosťou zavrieť, lebo tých nezamestnaných je tiež 400.000.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Pochváliť
Veď to, ale vieš, že oni každého podnikateľa hneď v zárodku odpíšu ako podvodníka... Potom to tak vypadá, že vymýšľajú takého hlúposti... Inak dobrý nápad..
0 0
Papierniková Papierniková

Papierniková je offline (nepripojený) Papierniková

Pochváliť
Pre tromi dňami mi ORSR zapísal s.r.o. Som zamestnaná, mám slušný príjem, z ktorého si riadne odvádzam dane ako aj poistné. Naviac robím doma zopár firmám a známym účtovníctvo a keďže som to nechcel robiť "na čierno", založila som si s.r.o. Živnosť sa mi v mojom prípade neoplatila, nakoľko na mesačné odvody si niekedy ani nezarobím. Nuž, ale teraz budem asi rozmýšľať nad tým, že v našej banánovej republike sa naozaj musí robiť všetko na čierno, lebo poctivou prácou človek ďaleko nezájde ... a asi vďaka múdrym licenciám si svoju novú s.r.o. asi aj zatvorím ...
4 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
Papierniková
Pre tromi dňami mi ORSR zapísal s.r.o. Som zamestnaná, mám slušný príjem, z ktorého si riadne odvádzam dane ako aj poistné. Naviac robím doma zopár firmám a známym účtovníctvo a keďže som to nechcel robiť "na čierno", založila som si s.r.o. Živnosť sa mi v mojom prípade neoplatila, nakoľko na mesačné odvody si niekedy ani nezarobím. Nuž, ale teraz budem asi rozmýšľať nad tým, že v našej banánovej republike sa naozaj musí robiť všetko na čierno, lebo poctivou prácou človek ďaleko nezájde ... a asi vďaka múdrym licenciám si svoju novú s.r.o. asi aj zatvorím ...
tragédia je, že zrušenie sro nie je také jednoduché. Ale možno budeš môcť výhodne predať
1 0
lachim1 lachim1

lachim1 je offline (nepripojený) lachim1

spoločník
Pochváliť
To ale bude na predaj poriadne množstvo sro.....Aj ja sa pridám.....
Ale kedže je taký deficit v štátnej kase čo tak ,keby naši zákonodarcovia prijali take zákony
aby sa zlepšila vymožitelnosť práva, trestnoprávna zodpovednost politikov za rozhodnutia ktoré prijali vrátane plnej zodpovednosti celej rodiny a plná konfiškácia majetku a konečne by už bolo treba aj niekomu klepnúť po prstoch A BOLO BY PO PROBLEMOCH.
A ozaj tie strtové spoločnosti sú v strate protizákone??? Čo robia kontrolori na DU načo sú platení AK je to protizákonne tak nech konaju a nebude musieť finacmajster plodiť takéto nezmyzsly. A ČO TAK KEBY SA NA Z BEZPEčOVANí FINANCIí PODIELALI AJ NAšI ZáKONODARCOVIA A PRIJALI ZáKON ABY MALI NAROK LEN NA JEDEN PLAT Z JEDNEJ FUNKCIE A NEOBLBOVALI NáROD žE OSTATNé PRíJMI DAVAJU NA CHARITU?:_!!!!!!
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
čo myslíš protizákonnou stratou? To chceš niekomu predpisovať, s akým ziskom a ako má praovať? Čo keď niekoľko rokov len investuje, lebo vyvíja veľkú vec?
3 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Pochváliť
stratových sro je veľa, najmä v stavebníctve, kde sú ľudia zamestnávaní na dohody, tam nechápem,čo robia kontroly? Pred domom tri - štyri aurá, zamestnanci, na dohode, ktorí sa chodia hlásiť na úrady, a pod
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
Janiela
stratových sro je veľa, najmä v stavebníctve, kde sú ľudia zamestnávaní na dohody, tam nechápem,čo robia kontroly? Pred domom tri - štyri aurá, zamestnanci, na dohode, ktorí sa chodia hlásiť na úrady, a pod
A prečo štát rovno nepovie napríklad pri štátnych zákazkach - chceš stavať diaľnicu? V poriadku, ale musíš zamestnávať vlastných zamestnancov ako robotníkov. Možno by sa dali určiť percentá, koľko môže byť služieb v subdodávkach v pomere napríklad k hrubej mzde a odvodom. Dát z takýchto firiem je dosť. Aj priamo na daňových úradoch. Lebo potom to tak vyzerá, že firma, čo stavia diaľnicu ma 5 zamestnancov. A na všetko si najíma firmy. A tie si najímajú ďalšie firmy.... Na konci je živnostník, alebo aj jednoosobová sro. A ten, kým sa dostane k peniazom za prácu, ubehne v lepšom prípade pol rok....
2 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Pochváliť
Ale to už by bola deformacia trhu... predpisovať koľko musí mať zamestnancov,

to už možu rovno schváliť a zabetonovať aj platove tabuľky a zjednotiť platy v celej unii
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
Indeed
Ale to už by bola deformacia trhu... predpisovať koľko musí mať zamestnancov,

to už možu rovno schváliť a zabetonovať aj platove tabuľky a zjednotiť platy v celej unii
Veď nikto nebude predpisovať koľko má mať firma zamestnancov. Skrátka zákazku nedostane ak nebude spĺňať podmienky. Môže si hľadať iné kšefty.
1 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Pochváliť
Indeed
Ale to už by bola deformacia trhu... predpisovať koľko musí mať zamestnancov,

to už možu rovno schváliť a zabetonovať aj platove tabuľky a zjednotiť platy v celej unii
Deformácia je to teraz, keď jeden deň založím firmu a na druhý vyhrám štátnu zákazku. Žiadni zamestnanci, žiadne stroje..nič.
Ak vyhrám štátnu zákazku, tak musím mať na všetky činnosti dostatok strojov, vybavenia a určitý počet kmeňových zamestnancov. Následne budem môcť zobrať potrebný počet dohodárov, prípadne zamestnancov cez agentúru. Potom by sa nestalo, že ani svätý nevie, kto je za čo zodpovedný, kade sú toky peňazí. Iba určitá časť prác, by mohla byť uskutočnená subdodávateľským spôsobom. A zodpovednosť výťaznej firmy od začiatku prác až po koniec, a bolo by vymaľované. Len to nevyhovuje všetkým príživníkom prisatým na štátnom cecku.
5 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Pochváliť
A ak by niekto prikázal,že robotník má zarobiť minimálne 1000 eur v čistom,aby mohol dostojne žiť,
tak to by nevyhovovalo komplet nikomu...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
Indeed
A ak by niekto prikázal,že robotník má zarobiť minimálne 1000 eur v čistom,aby mohol dostojne žiť,
tak to by nevyhovovalo komplet nikomu...
A koľko by si takých robotníkov zamestnal?
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Pochváliť
Ja ked som realizoval jednu zákazku, tak najprv dostal peniaze moj brigadnik, a potom som išiel sa dohadovať o tie svoje...
0 0
paťuška paťuška

paťuška je offline (nepripojený) paťuška

Pochváliť
Indeed
Napíšem sem tak trochu PROTICHODNÝ názor:

Podľa mňa , každý , kto založí s.r.o. je tak trochu špekulant,

na špekulantov, treba bič !

SÚHLASÍM z daňovou licenciou pre s.r.o.
To nemyslíš vážne?!....
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Pochváliť
Samozrejme,že to myslím vážne.
Ak niekto sa rozhodne podnikať, z akého dovodu mu nepostačuje status živnostníka FO ?
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Pochváliť
paťuška
Indeed
Napíšem sem tak trochu PROTICHODNÝ názor:

Podľa mňa , každý , kto založí s.r.o. je tak trochu špekulant,

na špekulantov, treba bič !

SÚHLASÍM z daňovou licenciou pre s.r.o.
To nemyslíš vážne?!....
Skôr by som povedala, poriadnu daňovú kontrolu, načo trápiť tých, ktorí sa živia poctivo. Niekedy rozmýšľam, či som normálna. Dane platím, vozím sa na VW Polo z roku 1996. Tzv "SRO" - dane neplatia, samé mercedesy, audiny, dovolenky, ovešané je to zlatom a neviem čo ešte.
Kto na to celé doláca?? Najskôr ja so svojim Polinkom. A to ma ešte majú za blbú, že platím, tak pritvrdí aj štát.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Pochváliť
Janiela
paťuška
Indeed
Napíšem sem tak trochu PROTICHODNÝ názor:

Podľa mňa , každý , kto založí s.r.o. je tak trochu špekulant,

na špekulantov, treba bič !

SÚHLASÍM z daňovou licenciou pre s.r.o.
To nemyslíš vážne?!....
Skôr by som povedala, poriadnu daňovú kontrolu, načo trápiť tých, ktorí sa živia poctivo. Niekedy rozmýšľam, či som normálna. Dane platím, vozím sa na VW Polo z roku 1996. Tzv "SRO" - dane neplatia, samé mercedesy, audiny, dovolenky, ovešané je to zlatom a neviem čo ešte.
Kto na to celé doláca?? Najskôr ja so svojim Polinkom. A to ma ešte majú za blbú, že platím, tak pritvrdí aj štát.
Janiela
paťuška
Indeed
Napíšem sem tak trochu PROTICHODNÝ názor:

Podľa mňa , každý , kto založí s.r.o. je tak trochu špekulant,

na špekulantov, treba bič !

SÚHLASÍM z daňovou licenciou pre s.r.o.
To nemyslíš vážne?!....
Skôr by som povedala, poriadnu daňovú kontrolu, načo trápiť tých, ktorí sa živia poctivo. Niekedy rozmýšľam, či som normálna. Dane platím, vozím sa na VW Polo z roku 1996. Tzv "SRO" - dane neplatia, samé mercedesy, audiny, dovolenky, ovešané je to zlatom a neviem čo ešte.
Kto na to celé doláca?? Najskôr ja so svojim Polinkom. A to ma ešte majú za blbú, že platím, tak pritvrdí aj štát.
suhlasim, tam kde NIČ nie je ani čert nezoberie , a ani PánBoh , si myslim...
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Pochváliť
Indeed
Janiela
paťuška
Indeed
Napíšem sem tak trochu PROTICHODNÝ názor:

Podľa mňa , každý , kto založí s.r.o. je tak trochu špekulant,

na špekulantov, treba bič !

SÚHLASÍM z daňovou licenciou pre s.r.o.
To nemyslíš vážne?!....
Skôr by som povedala, poriadnu daňovú kontrolu, načo trápiť tých, ktorí sa živia poctivo. Niekedy rozmýšľam, či som normálna. Dane platím, vozím sa na VW Polo z roku 1996. Tzv "SRO" - dane neplatia, samé mercedesy, audiny, dovolenky, ovešané je to zlatom a neviem čo ešte.
Kto na to celé doláca?? Najskôr ja so svojim Polinkom. A to ma ešte majú za blbú, že platím, tak pritvrdí aj štát.
Janiela
paťuška
Indeed
Napíšem sem tak trochu PROTICHODNÝ názor:

Podľa mňa , každý , kto založí s.r.o. je tak trochu špekulant,

na špekulantov, treba bič !

SÚHLASÍM z daňovou licenciou pre s.r.o.
To nemyslíš vážne?!....
Skôr by som povedala, poriadnu daňovú kontrolu, načo trápiť tých, ktorí sa živia poctivo. Niekedy rozmýšľam, či som normálna. Dane platím, vozím sa na VW Polo z roku 1996. Tzv "SRO" - dane neplatia, samé mercedesy, audiny, dovolenky, ovešané je to zlatom a neviem čo ešte.
Kto na to celé doláca?? Najskôr ja so svojim Polinkom. A to ma ešte majú za blbú, že platím, tak pritvrdí aj štát.
suhlasim, tam kde NIČ nie je ani čert nezoberie , a ani PánBoh , si myslim...
To mám chápať tak, že som ŽOBRÁK??????????!!!!!!!!!

Indeed, som živiteľka rodiny, moje polo mi stačí, žijem poctivo a poctivo platím aj dane a poistné, dohodára, ktorého si RIADNE zamestnám vo februári a marci riadne aj platím. Zarobené peniaze investujem do synovho a svojho vzdelania. Nechápem, prečo si odpísal tú blbosť.
Ak to patrilo mne, tak si to vyprosím!!!!!


Ešte dodám, budem platiť aj licencie a o to väčšia radosť pre mňa by bola, ak by takto vymáhané peniaze išli na správny účel, nie pre nenažrancov. Ak by moja mamka išla do nemocnice a nemusela si so sebou brať toaletný paier, ak by môj syn počas strednej školy nemusel kupovať drahé učebnice a podobne.
Naposledy upravil Janiela : 23.10.13 at 11:09
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 23, Posledný príspevok: 21.07.04
  2. Príspevkov: 3, Posledný príspevok: 29.06.04
  3. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 13.06.04
  4. Príspevkov: 4, Posledný príspevok: 25.05.04
  5. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 21.05.04