Zavrieť

Porady

Daňové licencie

Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Tak nám štát pravidelne zjednodušuje podnikanie a vytvára priaznivé podnikateľské prostredie

http://ekonomika.sme.sk/c/6965910/da...tratovych.html

tentokrát cez minimálnu daň aj pre stratové firmy, respektíve cez daňové licencie
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Pochváliť
Je to o ľudoch na jednej aj druhej strane barikády.
Vezmite si takú DPH. V celej EÚ podľa harmonizovaných pravidiel.
Tak mi nehovorte, že na SK sú úniky, lebo chýba kontrolný výkaz.
Úniky sú hlavne preto, že im v tom pomáhajú insideri v daňovej správe.
Napríklad Salmanovci....

Daňová licencia je sprosté výpalné.
Mnohým naši daniari nevedia dokázať únik, tak dajú všetci paušálne 1000.


Nech si štát spraví konečne poriadok vo vlastných radoch.
Naposledy upravil bodliak : 23.10.13 at 08:51
5 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
Ruku na srdce - čím štát via tvrdí, tým sa viac optimalizuje.
keď budú zavedené takéto licencie, tak to znamená to, že "na trhu" bude dostatok "voľných dokladov" ku kúpe. V podstate čistých, veď či mi niekto radí v tom, ako mám zametať, alebo písať články na internete... alebo v niečom inom je naozaj ťažko preukazateľné.

Ak sa niekto chytá za hlavu, tak vysvetlím. Ak mám zaplatiť licenciu povedzme 500€, ktorú si odpočítam od svojej daňovej povinnosti, tak proste za isté percento plus dph vystavím doklady na sumu 2700€. Firma, ktorá by mala zaplatiť na dani 10tisic bude takéto doklady hľadať.

A čo docielia - sice nebudú firmy v strate, ale rapídne klesnú stredné zisky ostatným firmám
4 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Pochváliť
až také jednoduché ako píšeš to nebude, nakoľko bol zavedený aj kontrolný výkaz
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
Braňo
až také jednoduché ako píšeš to nebude, nakoľko bol zavedený aj kontrolný výkaz
Nie každý je platiteľom DPH.
A je kopec študentov, ktorí kvôli tomu nebudú podávať daňové priznanie(do príjmu cca 1800 €)
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
Braňo
až také jednoduché ako píšeš to nebude, nakoľko bol zavedený aj kontrolný výkaz

braňo, ak si reagoval na mňa, tak dph nie je absolútne problém.

Som v strate, alebo bez zisku. Som platiteľ dph. A viem, že je jedno, či budem mať nulový zisk, alebo zisk 4000€. Stále zaplatím štátu rovnako. Tak proste vystavím faktúru na 4000€ na povedzme.........(každý si doplní sám) + DPH. Ten, čo faktúru odo mňa dostane mi tú dph zaplatí, veď jemu sa odpočíta do jeho dph. Takže o žiadne dph štát nepríde, ani nebude mať naviac. Akurát firma B nevykáže zisk 20 tisíc, ale len 16 tisíc.... Čo som zaplatila ja viac na licencii, to firma B zaplatí menej na dani. Znížia sa jej aj preddavky na daň... A tento zisk si pekne krásne firmy podelia.... Bez účasti štátu. A pokiaľ firma A nie je platiteľ, ešte jednoduchšie....
3 0
Moja SRO Moja SRO

Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

Pochváliť
0 0
Moja SRO Moja SRO

Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

Pochváliť
0 0
Alenka ck Alenka ck

Alenka ck je offline (nepripojený) Alenka ck

Pochváliť
A bola by tu taká možnosť previesť si s.r.o. do iného štátu?

ja neviem kde to vlastne ešte dôjde? Čo si vymyslia o rok o dva. Človek robí čo sa dá pracuje vkuse, rozmýšľa nevisí štátu na krku a oni ho takto potrestajú.

A k tomu špekulovaniu- no vrážať prachy do toho prehnitého štátu, aby oni platili svojich sponzorov, svoj nákladný život a spoluobčanov v osadách - to určite nie je motivačné - keby tie dane boli naozaj použité na správne veci tak by aj podnikatelia platili ochotnejšie
1 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Pochváliť
No dnes minister Kažimír predstavil ako to bude fungovať:

http://hn.hnonline.sk/ekonomika-a-fi...aplatia-593979
4 0
Zauzana Zauzana

Zauzana je offline (nepripojený) Zauzana

Pochváliť
http://openiazoch.zoznam.sk/cl/13994...ur-najviac-eur

Daňová licencia 2015: Najmenej 480 eur, najviac 2880 eur
kazimirdnes 14:14 - TASR Foto:TASR - Pridajte názor

Ministerstvo financií (MF) SR dnes predstavilo výšku daňových licencií, ktoré by mali firmy platiť prvýkrát v roku 2015.
Výška daňovej licencie bude závisieť od tržieb spoločnosti a od toho, či je alebo nie je firma platcom dane z pridanej hodnoty(DPH).


- Neplatca DPH s tržbami do 500.000 eur by mal platiť 480 eur

- Platca dane s tržbami do 500.000 eur bude platiť 960 eur

- Subjekty s tržbami nad 500.000 eur je stanovená výška daňovej licencie na 2880 eur.




"Od platenia licencií budú oslobodené v prvom roku podnikania novovzniknuté spoločnosti. Živnostníkov sa licencie nedotknú vôbec," avizoval na dnešnej tlačovej konferencii minister financií Peter Kažimír.

Rezort chce zavedením daňových licencií bojovať najmä proti daňovým únikom. V súčasnosti totiž približne 60 % právnických osôb neplatí daň z príjmu, pričom od roku 2006 vzrástol počet firiem s nulovou daňou o takmer 40.000 subjektov. Najviac ich pôsobí v oblasti ubytovania a stravovania. Naopak najmenej firiem s nulovými daňami je v kategórii informácie a komunikácie.
Ministerstvo financií zároveň upozorňuje, že daňové licencie sa zavádzajú spolu so znížením sadzby dane z príjmov firiem zo súčasných 23 % na 22 %. "To znamená, že podnikatelia s kladnou daňovou povinnosťou, ktorá bude vyššia ako výška licencie, nebudú platiť nič navyše, práve naopak, zníži sa im daň z príjmu," doplnil Kažimír.
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Pochváliť
.. práve teraz prebieha tlačovka na TA3 ... daňové licencie pre neplatcu DPH 490,00 eur, pre platcu DPH 980,00 eur ( dvojnásobok) a pre platcu s obratom nad 500000,00 eur 2880,00 eur ( trojnásobok pre platcu) ... počíta sa tým, že sa prečistí aj obchodný register ... atď. ... všetky tieto čísla sú násobkom 12 = myslí sa aj na pomerné vyčíslenie ...
Naposledy upravil promont maja : 11.11.13 at 16:36
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
promont maja
.. práve teraz prebieha tlačovka na TA3 ... daňové licencie pre neplatcu DPH 490,00 eur, pre platcu DPH 980,00 eur ( dvojnásobok) a pre platcu s obratom nad 500000,00 eur 2880,00 eur ( trojnásobok pre platcu) ... počíta sa tým, že sa prečisti aj obchodný register ... atď. ... všetky tieto čísla sú násobkom 12 = myslí sa aj na pomerné vyčíslenie ...
majky ale zámer bol na začiatku trochu iný. či?
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Pochváliť
Tak ak pocitali do zvysenia prijmov do rozpoctu aj s mojimi danami, tak sa mylia. Pre mna, ktora ma sro len ako vedlajsi prijem, popri zamestnani, tak uz nedostanu nic. Doteraz som platila mozno 200 eur rocne, a teraz budem musiet sro zavriet, lebo to bude pre mna prilis vysoke zdanenie
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Pochváliť
Alebo sa slovaci zas dohodneme... ak mam dajme tomu ZD 1000 eur a z toho dan by bola 230 eur a teraz bude 480 (pri 22%) ako keby som mala prijmy 2181, tak mozem mojmu klientovi, ktoreho sa to nedotkne, lebo plati vysoke dane, vystavit FA v sume 2181... ja platim aj tak rovnaku dan a on ma vyssie naklady a nejaka protihodnota vo forme "bonboniery" sa mi mozno ujde
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

Pochváliť
srska
promont maja
.. práve teraz prebieha tlačovka na TA3 ... daňové licencie pre neplatcu DPH 490,00 eur, pre platcu DPH 980,00 eur ( dvojnásobok) a pre platcu s obratom nad 500000,00 eur 2880,00 eur ( trojnásobok pre platcu) ... počíta sa tým, že sa prečisti aj obchodný register ... atď. ... všetky tieto čísla sú násobkom 12 = myslí sa aj na pomerné vyčíslenie ...
majky ale zámer bol na začiatku trochu iný. či?
... všetky peniažky by mali nabiehať až na jar 2015 ... a počas troch rokov bude možnosť si tieto daňové licencie odrátať z daňovej povinnosti ... ... dokonca je možná aj asignácia tretiemu sektoru ...

... priznám sa, nestihla som ju od začiatku ... ale na TA3 toto zvyknú opakovať ... a zámer ... ? ... predbežné čísla kedysi boli okolo 750-1000 eur ... teraz to vychádza na 713,00 eur priemerne ...
Naposledy upravil promont maja : 11.11.13 at 16:45
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Pochváliť
zk24
Alebo sa slovaci zas dohodneme... ak mam dajme tomu ZD 1000 eur a z toho dan by bola 230 eur a teraz bude 480 (pri 22%) ako keby som mala prijmy 2181, tak mozem mojmu klientovi, ktoreho sa to nedotkne, lebo plati vysoke dane, vystavit FA v sume 2181... ja platim aj tak rovnaku dan a on ma vyssie naklady a nejaka protihodnota vo forme "bonboniery" sa mi mozno ujde
no fidíššš aj ujo figaro, aj teta milka sa potešia
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Pochváliť
zk24
Alebo sa slovaci zas dohodneme... ak mam dajme tomu ZD 1000 eur a z toho dan by bola 230 eur a teraz bude 480 (pri 22%) ako keby som mala prijmy 2181, tak mozem mojmu klientovi, ktoreho sa to nedotkne, lebo plati vysoke dane, vystavit FA v sume 2181... ja platim aj tak rovnaku dan a on ma vyssie naklady a nejaka protihodnota vo forme "bonboniery" sa mi mozno ujde
jak bonboniera - polovica ušetrenej dane . Však on bude mať k dispozicii aj zvyšok ako čierny fond
0 0
zk24 zk24

zk24 je offline (nepripojený) zk24

Pochváliť
Preto je ta bonboniera v uvodzovkach
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Pochváliť
zk24
Preto je ta bonboniera v uvodzovkach
Levná bonboniéra pro tchýni? Kockový cukor?
0 0
peterf81 peterf81

peterf81 je offline (nepripojený) peterf81

Pochváliť
ludia, ak mam firmu ktora 2 roky absolutne nic nerobi, niesom platca dph, musim tiez platit tu licenciu ?
0 0
Načítať ďalšie

Porady, ktoré by ťa mohli zaujímať

Prihlás sa a sleduj na hlavnej stránke len Porady, ktoré ťa zaujímajú.

Podobné témy

  1. Príspevkov: 23, Posledný príspevok: 21.07.04
  2. Príspevkov: 3, Posledný príspevok: 29.06.04
  3. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 13.06.04
  4. Príspevkov: 4, Posledný príspevok: 25.05.04
  5. Príspevkov: 1, Posledný príspevok: 21.05.04