Zavrieť

Porady

Ú v e r

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Na základe vybavenia investičného úveru v peňažnom ústave v 9/2005 banka zriadila účet na čerpanie tohto úveru . Dostávam pravidelne mesačne bankové výpisy z čerpania úveru .

Lenže , mám prípad kedy banka nám previedla peniaze na čerpanie - respektíve potrebnú úhradu z menovaného úveru na náš podnikateľský účet na zakúpenie stroja / tu by som išla cez PP to mi je jasné /ale mám aj prípad , kedy nám realizovala platbu za prepravu priamo z daného úverového účtu .

Ako by ste tieto dve veci zosúladili . Ako by ste vôbec tieto výpisy evidovali . Viem , že v účte si zriadim tento úverový účet , ale akou cestou sa dať , cez PP /v jednom prípade by vyhovovali / alebo príjem NZD.

Akým smerom sa v JÚ uberať ?
Naposledy upravil Zita5 : 20.03.06 at 07:11
Usporiadat
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Zita5
nika to čerpanie ste mali z úverového účtu priamo , alebo Vám banka previedla na podnikateľský účet 200 000Sk?
Robim ucto jednej SZCO. Tak vsetko cerpanie je cez podnikatelsky úcet. Tiez splatky sú stahovane z podnik. úctu. Mna trosku doplietli tie poplatky neuctovane. Zacala som úctovat podnikatelsky úcet. Peniaze kt. previedla banka z uveroveho úctu som dala ako PNZD a splatku uveru kt. stiahla z podnikatelskeho úctu som dala ako VNZD, poplatky, úroky sú VOZD. Tie vypisy z uveroveho úctu - neviem ci ich nejako úctovat (lebo to je vsetko úctovane z podnikatel.uc.) alebo len podla nich na k 31.12. urcit vysku konecneho stavu úveru.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Všetky transakcie si robila cez pod. účet. Takže o úverových účtoch už neučtuješ. Dávaš si len pozor, či Ti súhlasia poplatky, úroky, a splácanie úveru. Kontroluješ si samozrejme aj zostatok na úvere.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Dakujem vam velmi pekne za pomoc. Bola som trosku z toho dopletena, ale vysomarila som sa z toho, zacala som robit presne ako Lenka napisala. Dakujem kocky, ze si ste si na mna nasli cas aj pri tolkom zhone
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
nika.sum
Robim ucto jednej SZCO. Tak vsetko cerpanie je cez podnikatelsky úcet. Tiez splatky sú stahovane z podnik. úctu. Mna trosku doplietli tie poplatky neuctovane. Zacala som úctovat podnikatelsky úcet. Peniaze kt. previedla banka z uveroveho úctu som dala ako PNZD a splatku uveru kt. stiahla z podnikatelskeho úctu som dala ako VNZD, poplatky, úroky sú VOZD. Tie vypisy z uveroveho úctu - neviem ci ich nejako úctovat (lebo to je vsetko úctovane z podnikatel.uc.) alebo len podla nich na k 31.12. urcit vysku konecneho stavu úveru.
nika , už som prišla neskoro , ja som musela účtovať aj cez priebežné položky , pretože banka to sťahovala z nášho účtu poplatky a podobne , takže ja som nešla cez PNZD a VNZD ale cez PP, platby ako sú úroky a poplatky vo výške 100 potom išli podn.účtu do VOZD.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zita - aj tak sa dá. Dobré riešenie.
0 0
Kryska5 Kryska5

Kryska5 je offline (nepripojený) Kryska5

nika.sum Pozri príspevok
Robim ucto jednej SZCO. Tak vsetko cerpanie je cez podnikatelsky úcet. Tiez splatky sú stahovane z podnik. úctu. Mna trosku doplietli tie poplatky neuctovane. Zacala som úctovat podnikatelsky úcet. Peniaze kt. previedla banka z uveroveho úctu som dala ako PNZD a splatku uveru kt. stiahla z podnikatelskeho úctu som dala ako VNZD, poplatky, úroky sú VOZD. Tie vypisy z uveroveho úctu - neviem ci ich nejako úctovat (lebo to je vsetko úctovane z podnikatel.uc.) alebo len podla nich na k 31.12. urcit vysku konecneho stavu úveru.
Ahoj, prosim ta nika.sum, mam preste tú istú dilemu ako si mala ty, len by som sa chcela opytat ten uverový účet si evidovala do záväzkov?
ak by si mala čas mohla by si mi to ešte trošku objasniť?
Uvitam aj akýkoľvek komentár od V.I.P. členov.... vďaka
Naposledy upravil Kryska5 : 21.02.07 at 12:46
0 0
Kryska5 Kryska5

Kryska5 je offline (nepripojený) Kryska5

v podnojnom to účtujem tak, že poplatok na bežnom účte zaúčtujem na peniaze na ceste nie ako náklad a zároveň účtujem na investičnom úvere peniaze na ceste plusom a tú istú sumu do poplatkov,resp. ako náklad mínusom... t.j. investičný je zostatok 0,-... je to pochopiteľné?
a dá sa to aplikovať aj v JU?
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

Podnikateľ dostal od banky úver - lepšie povedané "investičný úver". Nikde nie je v zmluve zakotvené na čo má byť použitý. Ja som podnikateľovi tvrdila, že by mal byť použitý na kúpu inv. majetku, jemu v banke tvrdia, že ho môže použiť na rôzne účely, napr. poplatil všetky záväzky - dodávateľské faktúry. je to správne? Nemôže to byť napadnuteľné? Jedná sa mi o to, že je tam spracovateľský poplatok. Účtujem ho do prev. réžie?
Možno veľa otázok, ale chcem si to ujasniť. Ďakujem
0 0