Zavrieť

Porady

zálohova faktura

ahojte potrebovala by som poradit ako sa uctuju zalohove faktury aj dosle aj vysle. poradte mi prosim vas ako sa to vsetko uctuje aj s podrobnym popisom.dakujem krasne vsetkym ktory mi pomozu.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bv_alexandra
Jedna malá otázočka na večer, vystavila som zálohovú fa napr na 40000,- ale 02.11 mi prišli iba 2000,- a druhá polovica prídde asi okolo 15teho. ako mám vystaviť ostrú faktúru k prijatej platbe? Mám vystaviť dve fa? alebo vystavím fa až vtedy ked dojde aj druha časť fa?
Do 15 dní od prijatia 2000.- si povinná vyhotoviť fa k prijatej platbe, takže ak druhá platba príde do tohto termínu, stačí vyhotoviť jednu fa k obidvom platbám.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Ak som správne pochopila tak ak to nestihne príst do tých 15tich dní tak vystavím dve faktúry. Správne som to pochopila ????
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Ak ti prídu všetky peniaze do 17.11. tak stačí jedna faktúra.Ak ti príde platba napr.22.11. a je to v rámci jedného mesiaca, tak si myslím, že by stačila len tá jedna faktúra. Ale nie som si istá na 100%
Doplnenie:Pozri §71odst.1 o DPH., takže myslím, že stačí len tá jedna faktúra. Aspoň to tak chápem.
Naposledy upravil jenny7 : 08.11.06 at 10:47
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať