Zavrieť

Porady

OMEGA - nováčik

Ahojte, prosím Vás, kúpila som si Omegu, doteraz som účtovala v inom softe. Musím povedať, že zatiaľ som z toho úlný jeleň...toľko ikoniek všade Firmu som si založila, s pomocou príručky som zadala PS cez ID a otvorenie. Teraz sa pokúšam zaevidovať neuhradené pohľ. a záväzky z 2005, ale akosi sa neviem vysomáriť. Dám si pridať OF, účt. obdobie otvorenie,zaškrtnem neučtovať a ďalej??? Prosím poraďte.
Usporiadat
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

AdaG Pozri príspevok
Ja to riešim takto:
Evidencie majetku a skladu atď majú svoje názvy napr. IDS(sklad), IDV(mzdy), majetok IDM (nastav sama) atď. Niektoré tak máš prednastavené aj v Omege. Tieto predpokladám, že nepotrebuješ prečíslovať, lebo robíš mesačnú uzávierku. Bežné ID sú pod znakom IDX, tie si vyber a zadaj označiť zobrazené a potom aj prečíslovať len označené.
Ten červený štvorček sa dá tiež riešiť, ale to ti na HOT-line nechcú prezradiť. Ak si nebudeš vedieť dať rady, pošepkám, len neviem, či sa nebudú v KROS-e hnevať.
Ďakujem AdaG za odpoveď. Presne toto som aj chcela spraviť, urobiť si v ID nové "okruhy" alebo ako to mám nazvať. Zvlášť sklad, majetok - presne ako píšeš. Len neviem ako na to. Poradíš? Teraz mám tieto veci (okrem miezd a preúčtovanie dph) spolu.
PS - ten červený štvorček som už tiež raz riešila s Krosom, len si nepamatam postup Zdá sa mi, že treba použiť také niečo ako špeciálne operácie, len to akosi neviem nájsť. Možno keby sa dala SS . Ale ak mi poradíš postup ako si vytvoriť nové evidencie ani mi ten červený vadiť nebude.
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Odpoviem si sama, už som našla nastavenie novej evidencie Firma - číslovanie dokladov, nájsť si ID a kliknúť pridaj. Tak idem nastavovať, nech sa mi tie doklady nemotajú.
0 0
bobiko bobiko

bobiko je offline (nepripojený) bobiko

ZuzanaA Pozri príspevok
Ďakujem AdaG za odpoveď. Presne toto som aj chcela spraviť, urobiť si v ID nové "okruhy" alebo ako to mám nazvať. Zvlášť sklad, majetok - presne ako píšeš. Len neviem ako na to. Poradíš? Teraz mám tieto veci (okrem miezd a preúčtovanie dph) spolu.
PS - ten červený štvorček som už tiež raz riešila s Krosom, len si nepamatam postup Zdá sa mi, že treba použiť také niečo ako špeciálne operácie, len to akosi neviem nájsť. Možno keby sa dala SS . Ale ak mi poradíš postup ako si vytvoriť nové evidencie ani mi ten červený vadiť nebude.
ten cerveny stvorcek pri uctovnom zapise znamena systemovy priznak, zapisy su vytvorene nejakym typom uzavierky (napr. prechod z predchadzajuceho uctovneho obdobia, odpisy, uzavierka DPH, ...). niektore systemove zapisy je mozne opravit, niektore su zamknute proti zmenam uplne.
pouzitim specialnych funkcii ide opravit aj uctovne zapisy, ktore boli prenesene z predchadzajuceho roku a su systemovo zamknute proti oprave.
specialne funkcie su vsak skryte a neodporucaju sa menej skusenym uzivatelom.
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

ZuzanaA Pozri príspevok
Odpoviem si sama, už som našla nastavenie novej evidencie Firma - číslovanie dokladov, nájsť si ID a kliknúť pridaj. Tak idem nastavovať, nech sa mi tie doklady nemotajú.
Ospravedlňujem sa, že som nereagovala, nebola som tu. Ak potrebuješ ešte poradiť, ozvi sa. Pekný deň
0 0
ZuzanaA ZuzanaA

ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

Ďakujem AdaG, už som to vyriešila - vďaka tebe . Bobiko, ja viem že červený štvorček znamená systémový príznak a preto aj viem ,že ked niekde ten červený štvorček je, že mi to proste automaciky neprečísľuje (čo sa mi zdá ináč, dosť zlé riešenie). Ale už som si poradila, ďakujem.
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

prosím Vás ja som v Omege ešte nikdy nerobila, a teraz učím na strednej škole a mám ich učiť aj prácu s týmto programom, preto by som chcela poprosiť o radu.
Ako prvé ideme účtovať založenie s.r.o.
Mohlol by ma niekto prosím naviesť ako na to v OMEGE.

Ďakujem
0 0
bobiko bobiko

bobiko je offline (nepripojený) bobiko

MartinkoK Pozri príspevok
prosím Vás ja som v Omege ešte nikdy nerobila, a teraz učím na strednej škole a mám ich učiť aj prácu s týmto programom, preto by som chcela poprosiť o radu.
Ako prvé ideme účtovať založenie s.r.o.
Mohlol by ma niekto prosím naviesť ako na to v OMEGE.

Ďakujem
uctovanie zalozenia firmy mozte rozne:
1* cez id zalozenie firmy 353/419, nasleduje splatenie zakladneho imania 211(pd), alebo 221(bv)/353 a nakoniec zapis do OR uctovany cez id 419/411

2* stretol som sa uz aj s jednoduchym uctovanim 211, alebo 221/411

druhy sposob je podla postupov uctovania nedostatocny, lebo nezachytava vsetky uctovne pripady tak ako nastali, t.j. vznik spolocnosti a upisanie vlastneho imania, splatenie zakladneho imania a zapis spolocnosti do obchodneho registra.
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Na internetovej stránke Krosu si zadáš www.kros.sk/skoly a sú tam i príklady pre školy. Inak sa organizujú školenia pre pedagógov alebo na každej pobočke aj úvodné školenia každý druhý štvrtok.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

vystavila som OF, akým spôsobom ju viem elektronicky zaslať odberateľovi, aby som ju nemusela fotiť, scanovať ... dá sa to nejako priložiť ako súbor a poslať mailom?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

postup ako ked ju chces vytlacit, ale vyberies si namiesto vystup na tlaciaren, tak das "do suboru" je to v tom tlacovom okienku v pravej casti cca pod polovicou...

potom ti vyhodi tabulku do akeho suboru, tak zvolis PDF (mne vyhovuje najviac, lebo word a excel rozhodi fakturu nadivoko, teda aspon mne, navyse sa tam da editovat a to nie je dobre, zakaznikovi staci pdf), este cosi vyhodi, tak iba potvrdis a malo by ti otvorit rovno tento dokument v Acrobat Reader a potom si das ulozit kopiu a nazves si subor ako chces a ulozis kam chces, alebo tento nazvovy krok je predtym ako ti ju otvori... nie som si ista, dlhsie som to nerobila, navyse nie som doma, tak nemozem kuknut...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
postup ako ked ju chces vytlacit, ale vyberies si namiesto vystup na tlaciaren, tak das "do suboru" je to v tom tlacovom okienku v pravej casti cca pod polovicou...

potom ti vyhodi tabulku do akeho suboru, tak zvolis PDF (mne vyhovuje najviac, lebo word a excel rozhodi fakturu nadivoko, teda aspon mne, navyse sa tam da editovat a to nie je dobre, zakaznikovi staci pdf), este cosi vyhodi, tak iba potvrdis a malo by ti otvorit rovno tento dokument v Acrobat Reader a potom si das ulozit kopiu a nazves si subor ako chces a ulozis kam chces, alebo tento nazvovy krok je predtym ako ti ju otvori... nie som si ista, dlhsie som to nerobila, navyse nie som doma, tak nemozem kuknut...
Andrejka, si poklad, ďakujem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

len zakopat

dakujem za bodik...

este doplnim, ze takto mozes "vytlacit" do pdf-ka uplne vsetko, co sa da tlacit na normalnu tlaciaren... takze kludne aj vysledovky, aj tlacivo dph, aj danove priznanie, aj vykazy, poznamky...... staci si to len pomenovat a zvolit miesto kam ulozit
0 0
albabb albabb

albabb je offline (nepripojený) albabb

Zdravim, potrebujem poradit. Mam zaevidovany dlhodoby majetok, v roku 2008 som urobila vsetky uzavierky majetku - vsetky odpisy mi vypocitalo spravne - tak ako som chcela - vsetko mi sedi aj po prechode do noveho roku. V roku 2009 som zatial neurobila este ani jednu uzavierku majetku - lebo sa bojim aby som si nieco nerozhodila - predali sme totiz majetok v 09/2009 - a ja potrebujem vediet postup ako to spravne urobit v OMEGE: mam najskor zaevidovat pohyb - vyradenie majetku - a potom robit uzavierky majetku od 01/2009, alebo najskor urobit uzavierky majetku 01 az 08/2009 - potom vyradenie v 09/2009 - a potom uzavierka majetku 09/2009 a dalsie uzavierky ? Mam nastavene ze UO=DO. Ide mi najma o to, aby to bolo spravne - odpisy, ZC pri predaji.....
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

kludne mozes urobit pohyb - predaj hned teraz a potom porobit uzavierky, kt. vies, ze sa nic nebude menit...

nezabudni si pozriet nastavenie zauctovania pri vyradeni majetku, aby ti to program spravne zauctoval
0 0
bobiko bobiko

bobiko je offline (nepripojený) bobiko

tvoje obavy by boli na mieste len ak by si mala urobenu uzavierku za september.
0 0
albabb albabb

albabb je offline (nepripojený) albabb

andreaS aj bobiko - dakujem Vam
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

dá sa urobiť v omege, aby som mala v klasickom saldokonte 321 aj zálohové faktúry? Alebo ako viem urobiť saldo zo zálohových fa? Ide o dod. fa.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

chces vidiet kolko preddavkovych mas uhradenych?

resp. co konkretne potrebujes pozriet?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
chces vidiet kolko preddavkovych mas uhradenych?

resp. co konkretne potrebujes pozriet?
nie, potrebujem zoznam neuhradených došlých preddavkových faktúr. Aby šéf videl, čo treba uhradiť. Lebo teraz mu ich dopisujem ručne do salda dod. fa.
Niečo také ako robíme klasické sdk z došlých dod. faktúr.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať