Zavrieť

Porady

OMEGA - nováčik

Ahojte, prosím Vás, kúpila som si Omegu, doteraz som účtovala v inom softe. Musím povedať, že zatiaľ som z toho úlný jeleň...toľko ikoniek všade Firmu som si založila, s pomocou príručky som zadala PS cez ID a otvorenie. Teraz sa pokúšam zaevidovať neuhradené pohľ. a záväzky z 2005, ale akosi sa neviem vysomáriť. Dám si pridať OF, účt. obdobie otvorenie,zaškrtnem neučtovať a ďalej??? Prosím poraďte.
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

treba mat pri vlastnostiach 314 zaskrtnute "saldokonto - pohladavky" a potom si das zostavu "saldokonto po polozkach" kde si zadas okruh dokladov DPF a este zaskrtnes "nevyrovnane"
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
treba mat pri vlastnostiach 314 zaskrtnute "saldokonto - pohladavky" a potom si das zostavu "saldokonto po polozkach" kde si zadas okruh dokladov DPF a este zaskrtnes "nevyrovnane"
andrejka, nevidím, kde mám zaškrtnúť sdk-pohľadávky ...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

už to mám, ďakujem!
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andrejkááááááááááá,
nejde to ... mám prázdnu zostavu. Nebude to tým, že zál. fa sa neúčtujú? Ale ako potom dostanem zoznam neuhrad. zál. fa???
0 0
bobiko bobiko

bobiko je offline (nepripojený) bobiko

janaGT Pozri príspevok
andrejkááááááááááá,
nejde to ... mám prázdnu zostavu. Nebude to tým, že zál. fa sa neúčtujú? Ale ako potom dostanem zoznam neuhrad. zál. fa???
pouzite zostavu prehlady/prehlad zavazkov
ked v evidencii dokladov mate povolene evidovat aj preddavkove doklady, zobrazia sa vam v prehlade pohladavok a zavazkov. v saldokonte ich nenajdete, kedze zalohove faktury sa neuctuju.
iny sposob by bol, keby ste uctovali aj zalohove faktury. museli by ste ich evidovat medzi riadnymi fakturami a uctovat 314/321, resp. 311/324.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

a mne to ide aj cez saldokonto... zvlastne...
0 0
bobiko bobiko

bobiko je offline (nepripojený) bobiko

andreaS Pozri príspevok
a mne to ide aj cez saldokonto... zvlastne...
a mas tie doklady aj zauctovane?
lebo ked doklad nezauctujes, tak v saldokonte by sa ti ani nemal ako zobrazit z dovodu, ze doklad nie je uctovany na saldokontnom ucte.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

bobiko Pozri príspevok
a mas tie doklady aj zauctovane?
lebo ked doklad nezauctujes, tak v saldokonte by sa ti ani nemal ako zobrazit z dovodu, ze doklad nie je uctovany na saldokontnom ucte.
vidim ich vlastne nevyrovnane preto, ze pani uctovnicka predo mnou zrejme nevedela ako spravne vyrovnat preddavkovu fa s ostrou... takze samotna preddavkova mi nefiguruje ako neuhradena ale nevyrovnana... t.j. je uhradena, ale nie je sparovana s ostrou...

zahada vyriesena

ps: mam co robit dat to dokopy
0 0
bobiko bobiko

bobiko je offline (nepripojený) bobiko

andreaS Pozri príspevok
vidim ich vlastne nevyrovnane preto, ze pani uctovnicka predo mnou zrejme nevedela ako spravne vyrovnat preddavkovu fa s ostrou... takze samotna preddavkova mi nefiguruje ako neuhradena ale nevyrovnana... t.j. je uhradena, ale nie je sparovana s ostrou...

zahada vyriesena

ps: mam co robit dat to dokopy
prepac ze ti kazim den...
este mi neda opytat sa. sedi ti stav saldokonta na hlavnu knihu?
Naposledy upravil bobiko : 24.11.09 at 13:41
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ani to nejdem pozerat, lebo viem, ze to sediet nebude... navyse uctovnicka asi tretia predomnou doraba dodatocne za rok 2008 a 2007... takze "parada" ... "tesim" sa na to, ako splodim danove priznanie za 2009 ja..
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Prosim Vás robite v Omege aj sklad a navaznost na uctovnictvo?
Ja som len teraz zacala a bola som prekvapena,ze prijemky,vydajky-t.j. predaj neprechádzaju automaticky do uctovnictva? To ako má v priebehu mesiaca vediet zisk z predaja,ked mi to nauctuje az po uzavierke? Ako to robite v praxi?
A ked aj urobim uzavierku v priebehu mesiaca,v uctovnictve vidim len uzavierkovy doklad zo dna ....napr.na ucte 504 a vobec nevidim,cislo vydajky . Kde si mam skontrolovat,ak mi nesedi vydaj zo skladu s uctom 504? Doteraz som robila v programe,ktory to robi automaticky, tak sa mi nezda,ze to Omega nerobi. Asi to len neviem pouzivat. Skuste mi prosim dat radu. Dakujem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

jednu firmu takto uctujem uz dlhsie a uplna pohodicka... akurat ze sem-tam prijmu tovar neskor a neprepisu datum... tak to musim poopravovat...

- tovar si prijimaju na zaklade faktur, blockov
- vystavuju faktury, kde tahaju polozky cez sklad, automaticky urobi aj vydajku aj dodaci list

- ja si skontrolujem, ci prijali vsetok tovar podla dokladov
- dam aj kontrolu skladu, kvoli tomu, ze zoparkrat opravovali fakturu a vtedy program neopravi povodnu vydajku ale vyhotovi dalsiu a toto zaroven program hlasi ako chybu, tak toto este opravim...
- prezriem si, ci vsetky vydajky maju prepojenie na fakturu, ak nie, kontrolujem kde je chyba, vacsinou mazem taketo vydajky
- urobim este vydajky do spotreby (vlastna spotreba), kt. si samy nerobia

a spravim uzavierku skladu za dany mesiac...

ak chces, tak mozes robit aj denne uzavierku, je tam moznost nastavenia za ake obdobie chces uzatvorit a zauctovat sklad...

- program zauctuje prijem zo 131 na 132 (podla nastaveni na kokretnych kartach tovaru)
- 504/132
- a vlastnu spotrebu 501/132
pozn: moze byt toho aj viac, podla toho, co si ponastavujes, mne treba zauctovat len to co pisem vyssie
- toto vsetko zauctuje program jednym internym dokladom
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Andrejka dakujem,mozno je to tym,ze sa v tom programe neviem orientovat. Napr.vytlacila som si zo skladu vsetky vydajky -aj to som nevedala,aku zostavu pouzit. A potom som to kontrolovala s uctom 504, lebo mi to sumarne nesedelo. Musela som tri A4 cislo po cisle vyskrtavat, lebo som nevedela najst kde mam chybu. Niektore vydajky tam neboli,nieco bolo v inej sume. A na ucte 504 som cislo vydajky nevidela,tak som bola z toho na nervy.
Tak som chcela radu,kde to odkontrolovat najjednoduchsie .
To som tiez zistila,ze predaj nemoze byt skor ako prijem, dokonca aj ked je datum rovnaky a rozdiel je len v case,je problem. Tak potrebujem najako zistit,aby som mala istotu,ze je vsetko dobre nauctovane. A hlavne teda ucet 504.
0 0
bobiko bobiko

bobiko je offline (nepripojený) bobiko

andreaS Pozri príspevok
ani to nejdem pozerat, lebo viem, ze to sediet nebude... navyse uctovnicka asi tretia predomnou doraba dodatocne za rok 2008 a 2007... takze "parada" ... "tesim" sa na to, ako splodim danove priznanie za 2009 ja..
vsak ale dodatocne DP ti nebudu menit pociatocne stavy hlavnej knihy, tak preco si to neupraces? ulahcis si pracu pri inventarizacii uctov, ked budes robit uctovnu uzavierku za rok 2009.
pri prechode z roku 2008 do roku 2009 ti to nenarobilo nezmyselne kurzove rozdiely?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

praveze sa tie stavy budu menit, to je ten problem... a isto neni ani nanovo urobeny prechod do 2009... myslim tym, ze sa len urobil aby mohli fakturovat a potom s tym uz nikto nehybal... za rok 2009 som tu snad 5ta... ale beriem to ako vyzvu

ja budem musiet vyhodit danove take ake bude v tom case, resp. skusit poziadat o odklad, lebo nemam chut aj ja robit dodatocne... a budem musiet aj ponahanat pani uctovnicku, kt. este upratuje ten rok 2007 a 2008 nech si s tym pohne, lebo to bude hotova galiba ak to neurobi do podania 2009...

som tu este len dva tyzdne, prednostne riesim dph a potom sa uz mozem vrhnut na vsetky tieto opravy... zatial musia pockat
0 0
bobiko bobiko

bobiko je offline (nepripojený) bobiko

andreaS Pozri príspevok
praveze sa tie stavy budu menit, to je ten problem... a isto neni ani nanovo urobeny prechod do 2009... myslim tym, ze sa len urobil aby mohli fakturovat a potom s tym uz nikto nehybal... za rok 2009 som tu snad 5ta... ale beriem to ako vyzvu

ja budem musiet vyhodit danove take ake bude v tom case, resp. skusit poziadat o odklad, lebo nemam chut aj ja robit dodatocne... a budem musiet aj ponahanat pani uctovnicku, kt. este upratuje ten rok 2007 a 2008 nech si s tym pohne, lebo to bude hotova galiba ak to neurobi do podania 2009...

som tu este len dva tyzdne, prednostne riesim dph a potom sa uz mozem vrhnut na vsetky tieto opravy... zatial musia pockat
ja by som sa opieral o §16 ods.11 zakona o uctovnictve a §59 ods. 14-15 postupov uctovania.
zmeny by som uctoval v roku 2009 NEDANOVO, alebo podla vyznamnosti sum voci uctu 428 (resp.429) a uviedol to v poznamkach.
za roky 2007 a 2008 podal len dodatocne danove priznanie, v ktorom by boli upravene prijmy a vydaky len v riadkoch 180 a 290. sumy tychto dvoch riadkov by som inventarizoval na zapisy uskutocnene v roku 2009 (mozno by som si pre ne vytvoril vlastnu AE).

a urcite by som si skontroloval prechod do roku 2009. evidencne rozdiely starych obdobi voci hlavnej knihe by som riesil este v roku 2008, aby sa pri prechode do roku 2009 neprenasalo to co tam nepatri, a nedopocitavali sa zbytocne kurzove rozdiely.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

suhlasim, ale uctovnicka zvolila iny postup, ja sa jej do toho miesat nebudem, hlavne nech mi odovzda stavy a nech si pripadne poopravuje nevyrovnane saldo a podobne "srandy" v starych rokoch...

chvalabohu uctuju v omege, takze s tym problem nebudem mat, v nej som uplne doma, resp. je velmi male percento toho programu, kt. neviem, neovladam...

dakujem za zaujem s riesenim tejto situacie
0 0
bobiko bobiko

bobiko je offline (nepripojený) bobiko

nemas zac
pani uctovnicku by si predsa len mala upozornit, ze zakon o uctovnictve vyslovene zakazuje otvorit uz zatvorene uctovne knihy (narazam na ten rok 2007, ktory mal byt v roku 2008 bud schvaleny alebo opraveny). vykazy za rok 2008 by mohla zmenit za predpokladu, ze ich valna hromada neodsuhlasila. to jedine by znamenalo vplyv na pociatocne stavy roku 2009.
0 0
agica2 agica2

agica2 je offline (nepripojený) agica2

kto mi poradi? UO pri leasingu nemam rovnake s DO , co si mam zakliknut pri zaradovani, aby mi to program potom zapisoval sam- myslim UO.Volala som do Krosu a tam mi povedala aby som si zrušila automaticke zapisovanie a aby om to zapisovala rucne. Ale ked som tak urobila tak potom musim vsetok DHM zapisovat rucne . A este neviem nestaci iba raz rocne zapisat cez ID danove odpisy, ale musim robit aj UO aj DO??? Ak by ste nahodou nevdeli co mam pri leasingu zaskrtnut, aby som to mohla mat automaticky bola by som velmi rada. Dakujem
0 0
agica2 agica2

agica2 je offline (nepripojený) agica2

este by som potrebovala zrusit ID ktore mi urobil system, v krose mi povedali ako si to mam zrusit a potom cez kntrolu dam automaticke opravy chyb a uz to malo byt , ale stale mi ostavaju dve -ktore svietia na cerveno a nedaju sa mi zrusit, hoci som ich vymazala ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať