Zavrieť

Porady

OMEGA - nováčik

Ahojte, prosím Vás, kúpila som si Omegu, doteraz som účtovala v inom softe. Musím povedať, že zatiaľ som z toho úlný jeleň...toľko ikoniek všade Firmu som si založila, s pomocou príručky som zadala PS cez ID a otvorenie. Teraz sa pokúšam zaevidovať neuhradené pohľ. a záväzky z 2005, ale akosi sa neviem vysomáriť. Dám si pridať OF, účt. obdobie otvorenie,zaškrtnem neučtovať a ďalej??? Prosím poraďte.
Usporiadat
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

prosím Vás, tiež sa pripájam pracovala som doteraz iba v krose a momentálne začínam pracovať v omege, potrebujem urobiť dph, mám máličko dokladov. Prosí Vás keď účtujem faktúru nákup tovaru s dph, aké kódy tam mám zvoliť? neviem sa tam z toho vysomáriť, neviem čo to značí nižší a vyšší základ, aby som niečo nepoplietla. Dokladov mám málinko a už sa s tým koľko trápim.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

nemôžem tam v kódoch nájsť §51 napríklad.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

dara Pozri príspevok
prosím Vás, tiež sa pripájam pracovala som doteraz iba v krose a momentálne začínam pracovať v omege, potrebujem urobiť dph, mám máličko dokladov. Prosí Vás keď účtujem faktúru nákup tovaru s dph, aké kódy tam mám zvoliť? neviem sa tam z toho vysomáriť, neviem čo to značí nižší a vyšší základ, aby som niečo nepoplietla. Dokladov mám málinko a už sa s tým koľko trápim.
Pri prijímaní faktúry stačí vybrať vzor pre účtovanie fa "20" a program sám zastavuje v poliach, ktoré treba vyplniť. Predpokladám, že na faktúre je 19% DPH, t.j. treba vyplniť 2. riadok - vyššiu DPH. Všetko ostatné vyplní program sám (treba skontrolovať nákladový účet) :-)
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

no takto, ja to mám ponahrávané, ale ktorý kód si vyberiem § 49? mám dph 19. jedná sa o dph na vstupe. Na výstupe mám ponahrávané R03,04 DODANIE § 8,9.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

dara Pozri príspevok
no takto, ja to mám ponahrávané, ale ktorý kód si vyberiem § 49? mám dph 19. jedná sa o dph na vstupe. Na výstupe mám ponahrávané R03,04 DODANIE § 8,9.
Pokiaľ ste noáčik, neriešte to takto - zadaním účtovacieho vzoru si program sám doplní správne riadky DPH.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

DObre, ale môžem Vás poprosiť, aj keď som nováčik, DPH som robila ešte pred rokmi, teda pred vstupom do EU, prosím Vás, zadala som to takto ako som uviedla správne?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

vsetko co nahadzujes do omegy nahadzuj cez vzory... pridas doklad a vyberies si vzor a potom len ENTER a program sa posunie na dalsie policko... vyplnis, znova ENTER zase sa posunie na dalsie policko, kt. chce vyplnit...

pokial nemas skusenosti s tymto programom, tak svojvolnym vyplnovanim mozes narobit vela skody a nakoniec to moze byt zbytocna robota...

najhorsie co mozes urobit je rychlo nahadzovat udaje do programu, s kt. nevies pracovat a navyse den pred podanim priznania

ps: neviem co povazujes za program kros, ale omega je tiez od krosu... kros je vyrobca tohto softveru...
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

ja viem, že čo je kros a čo je omega, aj kto je výrobca, ďakujem za radu, ale naozaj som potrebovala sa skôr utvrdiť, či to robím správne, skôr potrebujem pomôcť, či to mám všetko v poriadku.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

môžem sa ešte spýtať, keď to dám cez kód 20 tak potom vyberám 20-01 vyššia dph či nižšia_
0 0
chudaska chudaska

chudaska je offline (nepripojený) chudaska

dara Pozri príspevok
môžem sa ešte spýtať, keď to dám cez kód 20 tak
potom vyberám 20-01 vyššia dph či nižšia_
nižšia= 10% DPH
vyššia= 19% DPH
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

môžem sa spýtať, ako zaúčtujem ak mám podľa § 69 odst.2 písm.b. polročné zasielanie dopytu ?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ak sa pytas na toto, tak to nerobis spravne...

nedari sa mi najst prispevok kde som rozpisala podrobne pridanie dokladu...

zjednodusene...

otvoris si okruh dokladov DF, das pridaj, otvori sa okno, vyberies vzor 20 a tu das prvykrat ENTER... program sa posunie na externe cislo... zadas ho (VS fa) a znova ENTER... presunies sa na partnera... zadas partnera... ENTER... zadas text faktury... ENTER... zadas datum... ENTER (po kazdom datume)... otvori sa tabulka kde zadas sumy faktury... ENTER (alebo klik na OK myskou v tejto tabulke)... znova ENTER... bude pytat predkontaciu na zavazok... zadas... ENTER... analytika... ENTER... predkontacia na zaklad bez dane... ENTER... analytika... ENTER... dph zada program sam... a uz len klik na OK na doklade alebo staci ENTER lebo tam pride program po zadani dokladu...

nikde v tychto krokoch sa ta nepyta na vyber z 20-01... toto si program pri nahadzovani vyberie sam z nastavenia, ty nic nemenis, len zadavas co po tebe postupne chce...
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

ano tak to robím, ale potrebujem zúčtovať doklad, kde osobou povinnou priznať a zaplatiť daˇn je ˇpodľa § 10 zákona o DPH platca, pre ktorého sa služba uskutočňuje, neviem ako toto v omege zaúčtovať. Pod ktorým kódom. Faktúry som účtovala podľa vzorca 20, avšak k tomuto musíš vybrať aj základ aj dph a napísať účet, toto som urobila, takže toto chápem.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

prosím Vás súrne potrebujem poradiť.

Mám DF za za zasielanie dopytov, od českej spoločnosti, ktorá na FA neuviedla DPH iba poznámku, že osobou povinnou priznať a zaplatiť daň podľa zákona 10 o DPH je platca, pre ktorého sa daná služba uskutočňuje, prosím Vás ako to zaúčtovať v OMEGE? Neviem si s týmto prípadom poradiť.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

prosím Vás o radu, vie mi niekto poradiť, rada by som to uzavrela.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

to mas nakup z EU a musis samozdanit?
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

ano presne tak, len neviem to nahodiť tak aby mi to správne bralo do DP, neviem to zaúčtovať v programe
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

musis si otvorit okruh dokladov zDF a tam das vzor 73 ... ale to plati pri doslej fa z EU kde treba samozdanit...

v tabulke kde sa zadavaju sumy ti bude kurzor blikat uz tam kde treba vypisat... (volny zaklad)

a potom len enter a dph-cky ti dorobi sam

nezabudni po nahodeni vsetkych dokladov urobit uzavierku dph aby si mohla vytlacit aj evidenciu dph a aj tlacivo a potvrdenie...
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

idem to skúsiť, ďakujem TI moc za cenné rady a hneď sa ozvem, ďakujem moc,
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

no asi som pako, ešte raz sa spýtam, keď použijem predkontáciu, aké kódy zadám? lebo mi vyhadzuje nesprávne rozúčtovanie aj súm. V rozpise si zaznačim aj 19 % alebo nechám len celkovo sumu spolu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať